Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Marta2468

Skrócone kości długie u dziecka w 32 tygodniu ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Panie! 

Na usg w 32 tygodniu ciąży i 4 dniach kości długie u dziecka, czyli nogi i ręce okazały się za krótkie o 4 tygodnie. Zadając pytanie lekarzowi, co to może oznaczać dla dziecka, nie uzyskałam odpowiedzi.  Czy któraś z Was też tak miała? Z jaką chorobą urodziły się dzieci z takim wynikiem? Pozostałe parametry w normie. Kontrola za dwa tygodnie. Z tego co wiem, już nie nadrobią tych 4 tygodni, zatem nie wiem, co się mogę na tej kontroli spodziewać? Znalazłam podobne zapytania z 2009 roku. Rodzice też mieli wątpliwości i niestety nie wiadomo, jak się sytuacja zakończyła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aniołkowa Mamusia

Na Twoim miejscu skonsultowałabym to z innym lekarzem. Rozumiem że prenatalne badania wyszły ok?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość Aniołkowa Mamusia

Prenatalne zgadza się, były ok. 

Potem kolejne usg też ładne.

W 29 tygodniu pierwszy raz kość udowa okazała się za krótka, ale wtedy powiedziano mi, że nic się nie dzieje. Prawdopodobnie córka będzie niskiego wzrostu po mnie. W 32 już nic nie chcieli mówić. Skonsultowałam z innym lekarzem, potwierdził chorobę kości, nie podając nazw, tylko mówiąc że diagnostyka zostanie wdrożona dopiero po narodzinach. Mimo wszystko pomyślałam, że tutaj na tym forum trafię na Panie, które miały taką sytuację. Znalazłam bardzo dużo wpisów z takim samym problemem, ale one były z 2009 roku. Jestem ciekawa, jak u tych osób sytuacja się skończyła. Jeden post był nawet od Pana (taty). Natrafiłam też na opis pewnej Pani, która napisała, że na usg taka sama sytuacja, jak u mnie, a po urodzeniu dziecko zostało zważone, zmierzone i nie było tych odchyleń. Sama nie wiem, jak to możliwe, ale tamta Pani tak pisała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...