Skocz do zawartości
Forum

Skrócone kości długie u dziecka w 32 tygodniu ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Panie! 

Na usg w 32 tygodniu ciąży i 4 dniach kości długie u dziecka, czyli nogi i ręce okazały się za krótkie o 4 tygodnie. Zadając pytanie lekarzowi, co to może oznaczać dla dziecka, nie uzyskałam odpowiedzi.  Czy któraś z Was też tak miała? Z jaką chorobą urodziły się dzieci z takim wynikiem? Pozostałe parametry w normie. Kontrola za dwa tygodnie. Z tego co wiem, już nie nadrobią tych 4 tygodni, zatem nie wiem, co się mogę na tej kontroli spodziewać? Znalazłam podobne zapytania z 2009 roku. Rodzice też mieli wątpliwości i niestety nie wiadomo, jak się sytuacja zakończyła.

 

Odnośnik do komentarza
Gość PannaAnna

Czasem trudno zmierzyć dokładnie te kości i wychodzą rozbieżności. Pozostaje czekać na kolejne badanie albo pójść do innego lekarza to zweryfikować. A robila Pani badania prenatalne nr 3 ? Może warto w takim przypadku zrobić. To jest najdokładniejsze badanie na profesjonalnym sprzęcie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Panna Anna

Prenatalne te wczesne z krwi były ok. 

Potem kolejne usg też ładne.

W 29 tygodniu pierwszy raz kość udowa okazała się za krótka, ale wtedy powiedziano mi, że nic się nie dzieje. Prawdopodobnie córka będzie niskiego wzrostu po mnie. W 32 już nic nie chcieli mówić. Skonsultowałam z innym lekarzem, potwierdził chorobę kości, nie podając nazw, tylko mówiąc że diagnostyka zostanie wdrożona dopiero po narodzinach. Mimo wszystko pomyślałam, że tutaj na tym forum trafię na Panie, które miały taką sytuację. Znalazłam bardzo dużo wpisów z takim samym problemem, ale one były z 2009 roku. Jestem ciekawa, jak u tych osób sytuacja się skończyła. Jeden post był nawet od Pana (taty). Natrafiłam też na opis pewnej Pani, która napisała, że na usg taka sama sytuacja, jak u mnie, a po urodzeniu dziecko zostało zważone, zmierzone i nie było tych odchyleń. Sama nie wiem, jak to możliwe, ale tamta Pani tak pisała.

Odnośnik do komentarza

Witam ! Ja miałam taka sytuację wkosci dlugie mojego dziecka od 23 tygodnia dowiedziałam się że są krótsze najpierw 2 później 3 tygodnie już w 33 tygodniu były krotsze od wieku ciazy o ponad 4 tygodnie. Bardzo się martwiła lekarze nie potrafili mi odpowiedzieć jaką  może mieć chorobę kazali czekać do porodu aż  wszystko się wyjaśni  . Reszta była w porządku. Byłam załamana znalazłam ukojenie w modlitwie.  Urodziłam synka 19 listopada 2019 , jest zdrowy ma już 8 miesięcy i 72 cm super się rozwija. Po urodzeniu Pani doktor podeszła  i oznajmiła że nie stwierdza skrócenia kości. Chciałam dodać że  chodziłam na Usg do naprawdę bardzo dobrych specjalistów .

Odnośnik do komentarza

u nas były krótsze o 3 tyg, córka zdrowa bez jakikolwiek wad. Ma juz 2,5 roku. Czasem na usg wychodzą głupoty. U nas cały czas była malutka, podejrzewano nawet hipotrofie. Nawet na 4 h przed porodem waga z usg była 3300 a urodziłam 3700. To tylko maszyna, są rozbieżności. Nie martw sie na zapas, wiem, że łatwo powiedzieć ale zobaczysz że będzie wszystko w najlepszym porządku!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...