Skocz do zawartości
Forum

Konflikt serologiczny


Gość Kalusia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kalusia

Dziewczyny mam grupę krwi brh- a mąż  brh+. W pierwszej ciąży corka odziedziczyla brh- po mnie więc konfliktu nie było. Mialyscie tak że w 1 ciąży było dobrze a za to w drugiej ciąży  dziecko  miało brh+? Czytałam  niby że większe prawdopodobieństwo konfliktu wypada w 1 ciąży.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

U mnie 1 i 2 dziecko z grupą po mężu, ale konflikt nie wystąpił.  Pierwsze,  bo przy pierwszym się nic nie dzieje jeśli nie było żadnych krwawien. Po porodzie dostałam immoglobuline która chroni przed konfliktem w kolejnej ciąży. I faktycznie nic się nie działo w kolejnej. 

Odnośnik do komentarza
Gość Kalusia

Zakochana właśnie w 1 ciąży w 9 tygodniu miałam  plemienia ale nie żywa krew tylko taka bardziej ciemna. Byłam w szpitalu. Przyczyny krwawienia nie stwierdzono  wszystko było dobrze żadnego krwiaku nic. Dali luteine i do końca ciąży krwawienie nie powtórzyło się. corka po terminie tydzien, zdrowa prawie 4 kg. Przy wpisie mam tylko ze po urodzeniu  sprawdzali grupę córki a ze miała- to nic mi nie podawali. 

 

Czyli jest prawdopodobieństwo że drugie dziecko też odziedziczy po mnie -?

Odnośnik do komentarza

grupa krwi to loteria, nikt Ci nie da gwarancji, ze będzie jak Twoja. Ja akurat dostałam zastrzyk po porodzie bo córka ma + po tacie. W ciąży robią 3razy tzw odczyn Coombsa właśnie po to by sprawdzić czy jest coś nie tak. Jesli wyjdzie odczyn pozytywny to podają zastrzyki. Myślę, że nie ma co martwic sie na zapas.

Odnośnik do komentarza

Konflikt wystepuje gdy dziecko jest +, a matka -.  Pierwsza taka ciaze mozna normalnie przenosic bez problemow- ja tak mialam.  Zwykle przy porodzie jednak krew sie miesza i cialo kobiety wytwarza przeciwciala na rh+.  Wtedy jezeli drugie dziecko jest rh+ to jest problem.  Jezeli pierwsze dziecko jest rh- to konfliktu nie ma i cialo kobiety nie ma tych przeciwcial.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...