Skocz do zawartości
Forum

Ochrona przeciwsłoneczna dla maluszka


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jestem mamą 4 - miesięcznej dziewczynki i w sierpniu planujemy się wybrać nad morze. Nie mam w planach jakiegoś wielkiego plażowania - godziny, kiedy są najwyższe temperatury i słońce najgorzej praży planuję spędzać z małą w cieniu, wiadomo. Zaczęłam już kupować ubranka, a także kupiłam już kapelusik (wszystko) z filtrem UV. Sporo czytam o filtrach przeciwsłonecznych, ale nadal nie mogę się zdecydować... 😕

Zależy mi na tym, żeby produkt był super bezpieczny dla dziecka (najlepiej od urodzenia), z wysokim filtrem i ogólnie im bardziej eko, tym lepiej. Drogie mamy, możecie polecić produkty z wysokimi filtrami, które sprawdziły się u Waszych maluszków?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

Ja stosowałam DERMEDIC SUNBRELLA BABY SPF50 mleczko. Kupowałam w aptece. Jest od 1 miesiąca życia. Skład też bardzo fajny. Teraz tej samej firmy stosuje spray ale młody niedługo 2 lata ma. Mleczko jest z prekursorem witaminy D. Dla takich maluszków lepiej kupić coś drożdżego ale w aptece. Na allegro też widziałam że można je kupić.  

"Śmierć dziecka... I dla matki żadne inne końce świata nie istnieją..."
marzec 2017 dwa Aniołki 4/5 tc
październik 2017 Aniołek Kacperek 22+1 tc
październik 2018 nasz cud Marcelek

maj 2020 Aniołek 8 tc

Odnośnik do komentarza

@wroobelek rozumiem obawy związane z wyborem filtra - ciężko znaleźć produkt o dobrym składzie, który jest bezpieczny dla takiego maluszka. Moja córka urodziła się w zeszłym roku w lipcu i sama długo szukałam najlepszego produktu, który byłby bezpieczny dla niespełna miesięcznego bobasa (spacer latem bez filtra nie wchodzi w grę).

Ja wybrałam dla córki mleczko Mustela Sun SPF 50+ - ma bardzo dobry skład, może być stosowane od 1. dnia życia, także do skóry bardzo wrażliwej czy atopowej. Do kupienia głównie w aptekach, ale też online. Polecam, u Laurki nie pojawiły się żadne uczulenia, zaczerwienienia, czy podrażnienia słoneczne. 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9/7/2020 o 10:58 AM, Gość Lucyna90 napisał:

Ja ostatnio zakupiłam mgiełkę spf+50 z eeny meeny dla maluszków już od 6 miesiąca życia. szybko sie wchłania i nie pozostawia tłustego filmu, polecam

Tylko, że mała ma w tym momencie 4 miesiące (lipiec), a my jedziemy na początku sierpnia, więc będzie miała 5 msc... 😕

Odnośnik do komentarza
W dniu 6/7/2020 o 1:14 PM, Aniołkowa Mamusia napisał:

Ja stosowałam DERMEDIC SUNBRELLA BABY SPF50 mleczko. Kupowałam w aptece. Jest od 1 miesiąca życia. Skład też bardzo fajny. Teraz tej samej firmy stosuje spray ale młody niedługo 2 lata ma. Mleczko jest z prekursorem witaminy D. Dla takich maluszków lepiej kupić coś drożdżego ale w aptece. Na allegro też widziałam że można je kupić.  

Zdecydowanie planuję kupić jakiś droższy apteczny produkt - nie chcę narażać dziecka na chociażby minimalne podrażnienie skóry. 😉

Czy to mleczko jest bardzo lepiące? Bo nie chciałabym, żeby Larcia była cała obklejona w piachu 🙂

Odnośnik do komentarza
W dniu 6/7/2020 o 3:54 PM, budzik90 napisał:

@wroobelek rozumiem obawy związane z wyborem filtra - ciężko znaleźć produkt o dobrym składzie, który jest bezpieczny dla takiego maluszka. Moja córka urodziła się w zeszłym roku w lipcu i sama długo szukałam najlepszego produktu, który byłby bezpieczny dla niespełna miesięcznego bobasa (spacer latem bez filtra nie wchodzi w grę).

Ja wybrałam dla córki mleczko Mustela Sun SPF 50+ - ma bardzo dobry skład, może być stosowane od 1. dnia życia, także do skóry bardzo wrażliwej czy atopowej. Do kupienia głównie w aptekach, ale też online. Polecam, u Laurki nie pojawiły się żadne uczulenia, zaczerwienienia, czy podrażnienia słoneczne. 🙂

To jedna z marek, nad którymi się zastanawiałam.

Bardzo się lepi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...