Skocz do zawartości
Forum

Zasiłek chorobowy


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

 

Proszę o pomoc, bo trochę zagubiłam się w temacie.

Zakończyłam stosunek pracy na podstawie umowy o pracę na czas określony do 1 lipca. Pod koniec czerwca dowiedziałam się, że jestem we wczesnej ciąży. 1 lipca byłam w 7 tygodniu ciąży. Umowa o pracę nie przedłużyła się więc do dnia porodu. Czy aby otrzymać zasiłek chorobowy z ZUS muszę składać jakiś dodatkowy wniosek i dokumenty? Czy w ogóle taki zasiłek mi przysługuje i ewentualnie w jakiej wysokości? 

Czy po urodzeniu dziecka będę mogła otrzymać świadczenie rodzicielskie (1000zł), co muszę zrobić aby takie świadczenie otrzymać?

Odnośnik do komentarza

Ja dowiedziałam się o ciąży pod koniec października 2015, ale umowę miałam do końca października (była to umowa na miesiąc na czas określony) Był to wtedy 5 tc. Umowa nie została przedłużona do dnia porodu, ponieważ jest się „chronionym” od 12 tyg ciąży. Byłam w ZUS i tam pani mi wszystko wytłumaczyła co i jak. Niestety będą w ciąży byłam bezrobotna. A świadczenie rodzicielskie pobierałam od dnia porodu do ukończenia roku przez dziecko. Dokumenty składałam w mopr. Gdy syn miał 1,5 roku poszłam do pracy, a dziecko do żłobka i do dziś pracuje w tamtej firmie. 

06.2016 synek ❤️

05.2019 córcia Aniołek

Odnośnik do komentarza

Zasiłek chorobowy przysługuje wtedy gdy pracujesz na umowie o pracę A z tego co piszesz to już nie pracujesz. Zapisz się do urzędu pracy na bezrobocie, jesli przepracowalas 6 miesięcy to przysługuje Ci zasiłek dla bezrobotnych. Świadczenie rodzinne przysługuje każdemu komu nie przysługuje zasiłek macierzyński ale to od dnia porodu przez rok. 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...