Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza wizyta u ginekologa


Gość Marysia

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam 18 lat i nigdy nie byłam jeszcze u ginekologa, ale chciałam zapytać jak taka pierwsza wizyta wygląda. Czy lekarz przeprowadza najpierw jakiś wywiad, może jakieś wyniki powinnam zrobić? Myślałam troszkę o pigułkach antykoncepcyjnych.

 

Odnośnik do komentarza

Idąc do gina warto się przygotować np. napisać sobie wcześniej pytania, które chce się zadać. Trzeba również zadbać o higienę narządów płciowych. Warto też zapisać kiedy miało się ostatnią @ i jak długo trwają cykle.
Ginekolog robi na początku wywiad, a potem badanie palpacyjne, by sprawdzić czy wszystko jest ok.
Wizyta nie powinna być szybka, a gin najlepiej jakby był cierpliwy i delikatny. Jak ci się nie spodoba ta wizyta, to zawsze możesz iść potem do innego.
Powodzenia! 🙂 

Odnośnik do komentarza

Kochana sama Cie bardzo dobrze rozumiem. Każda z nas była na pierwszej wizycie u ginekologa oraz tak samo ją przeżywala. Na pewno dobrze jest sobie uświadomić, ze wybieramy się do lekarza a taka osoba patrzy się na nas jak na pacjenta. Poczytaj sobie opinie o poszczególlnych lekarzach tak aby trafić do dobrego. Polecam na pierwszą wizytę raczej ginekologa prywatnie.

Zerknij sobie równiez na strone:

https://markemed.com.pl/pierwsza-wizyta-u-ginekologa-jak-sie-do-niej-przygotowac/

Jest tutaj napisane jak się przygotowac. 

Odnośnik do komentarza

przede wszystkim się nie stresować bo to normalna rzecz, na różnych lekarzy już trafiałam i połowa przynajmniej była mało delikatna ale nawet jak na takiego trafisz się nie zrażaj i nie przejmuj, z mojego doświadczenia lepsi są młodzi lekarze i lekarki jakoś bardziej empatycznie podchodzili do mnie, powinien zebrać wywiad i zrobić podstawowe badania i poinstruować co ile powinnaś się u niego zjawiać, jeśli zaleci antykoncepcje to też ważne przed tym badania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...