Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć marcowe Mamuśki 🙂 zapraszam do plotek, porad, zwierzeń i co tam Wam jeszcze przyjdzie do głowy 😉

Ja właśnie dowiedziałam się o Fasolce i nie ukrywam że było to niemałe zaskoczenie ale i radość 🙂 będzie to pierwsza ciąża i jestem przerażona, zdezorientowana, pełna niepewności i szczęśliwa... Wszystko na raz 😄

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane, w końcu jest temat dla nas 🙂 dolaczam, według kalendarza termin na 18 marca. Jestem dopiero dwa dni PO oczekiwanej miesiączce, ale testy pozytywne, na razie z dość bladymi kreskami, ale są 😊 ja z wizyta u lekarza jeszcze sie chyba wstrzymam, w kwietniu poronilam i miałam zabieg, teraz cieszę się jak wariat, a jednoczesnie boję się powtórki... 

Odnośnik do komentarza

Vingag, w kwietniu poroniłaś? Proszę, jeśli możesz, powiedz coś wiecej o tym. Ja poronilam w czerwcu, w 8 tc, samoistnie i kompletnie, bez zabiegu i farmakologii. Idąc za ciosem nie wstrzymywałam się ze staraniami i działam z mężem. Chcialabym możliwie szybko zajść w ciażę i domosić szczęśliwie...po poronieniu nie umiem sie odnaleść w cyklu, czekam (a właściwie nie czekam!!!!) na pierwszą @ 

Jak to bylo u Ciebie? 

...i z całych sił gratuluję!

Odnośnik do komentarza

Vingag gratulacje ! Teraz musi iść wszystko dobrze. Z pierwsza wizyta najlepiej poczekać do 7 tygodnia choć to trudne. Ja w obydwu ciazach byłam wcześniej i tylko był stres bo nie bylo jeszcze nic widac. Z drugiej strony jak jesteś po stracie to może lepiej trzymać od razu rękę na pulsie i może Duphaston jest Ci potrzebny? 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Witam Mamuśki 😊 Chyba dołączam do Was z bardzo dużą przyjemnością dwie kreseczki piękne wychodzi mi termin11 marzec ale do lekarza na 23 lipca się zapisałam akurat będzie 8-9 tydzień boję się wcześniej iść... W marcu poroniłam miałam zabieg mam już synka z 2017 roku i córcie 2019 teraz żyje nadzieją że musi być dobrze bardzo pragniemy mieć trzecie dzieciątko😊

Odnośnik do komentarza

Gość kiwi ja pierwsze poronienie miałam w 7 tygodniu samoistne lekarz kazał nam odczekać 3 cykle zaś po zabiegu w marcu kazała nam pół roku się wstrzymać od starań ale poczekałam aż minął 3 cykle i zaczęliśmy starania i udało się od razu. 

Odnośnik do komentarza

Pola 123, ja dostalam zielone swiatlo po pierwszej @. Jednak tak bardzo chcialam, że nie potrafilam czekac. Teraz wciaz nie mam okresu ale lada dzien moze byc bo mam jakies brozowe plamienia (nigdy nie mialam wczesniej). Dzis wizyta u gin, kontrolna.

Mam córkę z pazdziernika 2017, poronilam teraz w czerwcu 2020, czy poronienia lubia sie powtarzac? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27/6/2020 o 4:21 PM, Justyna. napisał:

Cześć marcowe Mamuśki 🙂 zapraszam do plotek, porad, zwierzeń i co tam Wam jeszcze przyjdzie do głowy 😉

Ja właśnie dowiedziałam się o Fasolce i nie ukrywam że było to niemałe zaskoczenie ale i radość 🙂 będzie to pierwsza ciąża i jestem przerażona, zdezorientowana, pełna niepewności i szczęśliwa... Wszystko na raz 😄

Cześć 😀 jesteśmy w podobnej sytuacji. U mnie obecnie 5ty tydzien. Ciąża też była dla mnie zaskoczeniem, chociaż planowaliśmy ją z mężem "W niedalekiej przyszlosci" 😉 jestem szczęśliwa Ale szczerze mówiąc dominującą emocją jest strach... to moja pierwsza ciąża. 

Odnośnik do komentarza

Gość Marta faktycznie źle policzyłam skończy się 7 tydzień dopiero coś się zakręciłam😉 gość kiwi nie wiem jak to jest z poronieniami są różne powody ale najważniejsze aby się nie poddawać tym razem musi być dobrze 😁

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! 

Jestem Doulą i chciałabym zaprosić was na swojego bloga o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Znajdziecie tam sporo wpisów na temat ciąży i porodu, bezpłatny mini-kurs, karty afirmacyjne, ciekawe produkty na poród w sklepie internetowym i Szkołę Rodzenia Online. 

Zapraszam i życzę wam wspaniałych porodów! 

www.pupinek.pl

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim. Ja tez ma termin na 8 marca. 

Dziewczyny może mi pomożecie bo jestem po wstępnych badaniach i mam niestety bakterie w moczy a wizytę kolejna mam za tydzień czy mam się bardzo tym martwic czy szukać gdzieś na szybko wizyty u lekarza? sama z siebie zaczęłam pić sok z żurawiny bo wyczytałam że to pomaga zwalczyć w jakiś stopniu bakterie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaniepokojona

Hej dziewczyny, w piątek robiłam test który wyszedł pozytywny, beta w okolicach 2300. Natomiast cały czas odczuwam delikatny dyskomfort w okolicach podbrzusza, a teraz będąc w toalecie zauwazylam śluz delikatnie zabarwiony krwią (śladowe ilości). Niestety mój ginekolog jest na urlopie, wizytę mam 24.07. Czy to co sie dzieje jest normalne czy powinnam się bardzo niepokoić?

Odnośnik do komentarza

Arroza czy odczuwasz swiad lub pieczenie? Jeśli nie to możesz zaczekać do wizyty. Mi też wychodziły bakterie w moczu i lekarz mówił że to normalne. Mam zdrowe dzieci. Warto przed pobraniem próbki moczu się umyć i wytrzeć papierowym ręcznikiem A potem pobrać środkowy mocz. Jak tak robię to nie wychodzą mi bakterie w moczu. 

Zaniepokojona obserwuj tą wydzielone jeśli się nasili to idź chociażby na izbę przyjęć. Przy takim wyniku beta hcg na usg już będzie widać ciążę. Na pocieszenie powiem ze ja w 15 tygodniu dostałam krwotoku z dróg rodnych krew leci ale ze skrzepami , pojechalam na izve przyjec i zrobili usg i wsztstlo bylo ok. Dostalam leki i kroplowke na zatrzymanie krwawienia i teraz mam pięknego zdrowego synka. Także nie każde krwawienie musi oznaczać coś złego ale warto to skonsultować. Lepiej iść na jedną wizytę za dużo ni z za mało. 

Odnośnik do komentarza

Arroza na bakterie w moczu bardzo skuteczna jest żurawina śmiało zajadaj a pomoże u mnie się sprawdzało. 

Zaniepokojona to początki ciąży zarodek się zagnieżdża więc możesz poplamić i bóle występują ja na przykład zwijałam się z bólu ale nospa zawsze pomaga. Jeżeli więcej krwi zacznie ciec to na izbę ruszaj... Ale bądźmy dobrej myśli będzie w porządku 😊

Odnośnik do komentarza

Pena 89 i Pola 123 dzięki wielkie za rady. Tak jak pisałam jem żurawinkę więc jestem dobrej myśli a na przyszłość przed badaniem moczy faktycznie wcześniej się umyje i może nie będzie tych bakterii 🙂 , bo tak to nic nie odczuwam. 

 

Dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...