Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej się dziewczyny nastawcie na po terminie, żeby w razie czego mile się zaskoczyć, wiem jak chodzenie po terminie może frustrować 😉 i zapytajcie też swoje mamy bo ponoć to też genetyczne - u mnie mama 2 porody 2tygodnie po terminie miała i ja obie córki urodziłam po terminie 😉

Biustonosze przyszły, szlafrok też, dziś piore torbę i mogę się pakować (tam gdzie chcę rodzić polecają zapakować jedną torbę z rzeczami po porodzie a druga torba do porodu- więc wymyśliłam że biorę małą walizkę i taka plażową na zamek torbę do porodu 😀), ale gdyby coś to rzeczy do szpitala mam już w jednym miejscu żeby nie gonić z paniką 😁

Macie rację, przecież i tak będzie na materacu prześcieradło a i jeszcze podkład pod prześcieradłem, to nie będę prała pokrowca.

Szczęściara trzymam kciuki, wiadomo już coś czy będą po weekendzie decydować? Mam nadzieję że uda Ci się na urodzić!

Ja mam w środę wizytę, muszę sobie spisać chyba pytania do lekarki bo później na wizycie połowy nie pamiętam 🤦 no i od przyszłego tygodnia chyba zacznę już masowanie krocza i kapsułki z wiesiołka 🤔 bo to prawie zacznę 36tc 😀

A aktualnie od wczoraj malujemy letnią kuchnię i generalnie remontów ciąg dalszy 😎

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wczoraj zamówiłam kokon. Kupiłam na allegro i jestem pewna, że będę go używać 🙂

Ogólnie do całej wyprawki muszę jeszcze dokupić przewijak, wanienkę, laktator, termometr, octenisept... i to by było na tyle 😄 widać już koniec. Wczoraj rozpoczęłam 34 tydzień, czuję się naprawdę dobrze i bardzo się z tego cieszę. Oby tak dalej 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Ka-kusia

Ja zdecydowałam nie kupować na razie, jak ktoś będzie pytał czego potrzebujemy na prezent to zaproponuje kokon 😉 za dużo wydatków naraz niestety. A szarpnelismy się na kilka remontów jednocześnie i ten styczeń jest dla nas wyjątkowo ciężki 😳😉

Jak Dziewczyny po nocy? Bo ja budziłam się chyba z 20-30 razy 🤣 w pewnym momencie po 2 w nocy kiedy miałam wrażenie że czas się zatrzymal myślałam że poprostu już wstanę 😎 chyba jakaś pełnia była?

Idę po kawkę i biorę się za prasowanie - zostały mi już tylko tetry 😀

Odnośnik do komentarza

Dobry pomysł z kokonem, ze też o tym nie pomyślałam 😄

Mi od ok. tygodnia śpi się wyśmienicie. Nie chcę chwalić, żeby nie zapeszyc 😄 ale naprawdę jest super. Może wynika to z tego, ze zaczynam być coraz bardziej zmęczona dźwiganiem i cała organizacją życia z brzuchem 🙂 Wczoraj nawet pierwszy raz od dłuższego czasu zrobilam sobie drzemkę w ciągu dnia. 

Do tego jestem po wizycie u ginekologa, a jesli na niej dowiaduje sie, ze wszystko jest w normie to zawsze przez kilka dni jestem spokojniejsza, mniej się martwię i stresuje. To na pewno też ma duzy wpływ na sen i odpoczynek.  Także teraz mam dobry czas, pewnie za kilka dni bedzie spadek formy 🙂

Ja mam jeszcze gromadę ubran do prasowania... Za duzo tego nakupilam, nie wiem czy pomieszczę w szafce. Cale szczęście, ze te rozmiarowki, na ktore niedawno tak narzekałam, okazały sie byc przeróżne to przynajmniej będę miala zapas na kilka tygodni 😄

 

Odnośnik do komentarza

Ja nie kupuje kokonu chociaż podobają mi się ich kolory.Myśle ze nie będzie mi potrzebny .Jestem właśnie po wizycie i na szczęście wody nie wzrastają trochę się zmniejszyły .Pobrano mi wymaz na gbs i czekam na wynik .Za 2tyg wizyta i mam nadzieje ze to już ostatnia będzie .Jutro zaczynam 35 tydzień😉

Odnośnik do komentarza
Gość Ka-kusia

Szczęściara jeszcze mamy wszystkie czas na rodzenie 😀 chyba parę z nas ma przełom lutego/marca, reszta później? 🤔

A co mówią lekarze? Mają jakiś plan działania? W ogóle jesteś w tym szpitalu w którym planujesz rodzić?

Ja mam dziś wizytę w południe 🙂 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny A jak macie teraz wizyty macie już częściej? Bo ja kolejna mam dopiero 18 lutego  A to będzie 35+5tc i wydaje mi się że powiedział mi lekarz że jeszcze jedna po tej i koniec . Czyli cały czas co 3 tygodnie .

Odnośnik do komentarza

Kurcze ja już nie wiem co robić i myśleć.. Tak jak mówiliście, że nie jestem w ciąży tak już uwierzyłam. Stosunek miałam 13 grudnia. Beta hcg z krwi 13 i 29 stycznia wyszła taka sama czyli <1.10mlU/ml. Dziś robiłam test ciążowy sikany i chyba po czasie trochę wyszła blada kreska, gdzie zawsze jak sprawdzałam po czasie trochę inne wcześniejsze testy to nigdy nie wychodziła żadna 2 kreska.. 

Odnośnik do komentarza

Cześć, 

Szczęściara może chcą Cie do 37 tyg przetrzymać żeby ciąża była donoszona? Ja wiem jak to jest w tych szpitalach. Nic nie mówią zamiast wyjaśnić jakie mają zamiary... 

Ja byłam we wtorek na wizycie, moja lekarka też coś małomówna była. Dostałam tabletki na ciśnienie bo ostatnio miałam 149. Ogólnie mówi że wszystko dobrze ale żadnych szczegółów. W sumie może to i lepiej. Ciężko mi się już chodzi. W tych maskach to już w ogóle. Siedzę w domu a jak do sklepu chce to biorę męża żeby siaty nosił, ja nie mam siły. Jak ja się cieszę że mam wszystko gotowe już dla dziecka i większość do porodu/szpitala. Nie chciałoby mi się teraz tego ogarniać. Kolejna wizyte mam za 3 tyg i będzie to już 37+4tc jak sprawdziłam. Ale jakoś niespecjalnie się tym przejmuje. Powiedziała tylko że jak by się coś działo to żeby przyjeżdżać. KTG z tego co patrzyłam w karcie ciąży należy robić w 40 tyg. Mam wymaz zrobiony i czekam na wynik. Musze wiec skompletować jeszcze badania do szpitala. Ogólnie to nie mogę uwierzyć w to że zaraz zostane mamą! Jak to szybko zleciało! Od tego momentu jak zobaczyłam dwie kreski na teście, tyle było radości i ekscytacji. Mialam wrażenie że ta ciąża to będzie pol życia trwać 😅 a tu już zaraz poród! 

Odnośnik do komentarza
Gość Ka-kusia

Ktg jak jest wszystko ok to chyba dopiero w ostatnim tygodniu ciąży, na patologii to już inne zasady. Tak mi się przypomina 🤔

U mnie każda ciążę miałam wizyty co miesiąc a bliżej rozwiązania już co 2 tygodnie. I teraz już też tak mam (wczoraj byłam na wizycie po 2 tygodniach od poprzedniej).

Na wizycie ok, lekarkę przeraziło że na lekach dalej mam wysokie ciśnienie i zwiększyła mi dawkę do 3 x 2 tabletki i powiedziała że jeśli na tej zwiększonej dawce dalej będzie się tak utrzymywało to dostanę skierowanie do szpitala. Także mam nadzieję że ciśnienie spadnie bo ja mam co robić niż leżeć w szpitalu tą końcówkę 😳 moje dziewczyny mają praktycznie codziennie zajęcia, tu rozkopany remont, oj nie nie. Ale mały ma 2400g (35tc+3) i jest na chwilę obecną poniżej 50 centyla 🙂 tylko brzuszek ma coś mniejszy o 2 tygodnie ale lekarka powiedziała żeby się nie martwić że jest tam bardzo poskurczany i ma mało miejsca. Ale ilość wód w normie 🙂

Dostałam też skierowanie na te ostatnie badania i zielone światło do porodu w wodzie 🙂

No więc żeby zniżyć to ciśnienie spałam sobie do 9 (oczywiście z przerwą na wyprawienie córki do przedszkola) i mam plany robić już wszystko spokojnie a nie wszędzie latać, mam nadzieję że się uda 😀

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...