Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Hej ja tez już mam coraz mniej siły .Mnie tez już ciągnie i boli na wysokości jajników .Brzuch wydaje mi się już duży a dopiero zaczynam 33 tydzień .Mam tylko nadzieje ze te wody nie wzrosną i dotrzymam do 37 tyg.Wyprawka skończona ubranka poprane ,torba spakowana i czekamy 😍A mała tez już strasznie się rozpycha tak ze brzuch cały boli .

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Tosia u mnie całkiem podobnie, jakbym to ja pisała. Wieczorami źle się czuję. Aż się już kilka razy zastanawiałam czy coś się nie zaczyna. Generalnie czekam i już nic mi się nie chce. Cieszę się że wszystko mam przygotowane. 

Odnośnik do komentarza

Też mam podobnie, tylko okazało się na badaniu w zeszłym tygodniu że mały bardzo nisko się opuścił i napiera główką na kanał rodny 😞 No i muszę leżeć żeby nic się nie zaczęło bo to dopiero 32 tydzień. Torbę mam w połowie spakowana, pranie prawie skończone, ale jeszcze sporo do zrobienia a wypadłam z obiegu. 

Odnośnik do komentarza

To już chyba taki urok III trymestru jak Was czytam 😉 ja wieczorem już jestem totalnie zmęczona, śpiąca. Jak w poprzednich ciążach potrafiłam cały I trymestr przespać tak w tej ciąży I trymestr chodziłam spać o 23 a wstawałam do pracy o 4 rano i nie było problemu, a teraz? 19 a mi oczy się kleją albo muszę się zdrzemnąć ok 17 😳 w nocy zmiany pozycji też sprawiają mi już kłopot, ból, w ciągu dnia ciągnie mnie brzuch po bokach, napiera w dół, czasem już czuję bóle jak na miesiączkę. Ale staram się ruszać dalej dużo żeby nie tracić kondycji. Wczoraj i dziś byliśmy po 2h na górkach na sankach, tyle co się nabiegalam, nagimnastykowalam 🤣 dziś nawet zjeżdżałam na ślizgu i teraz kość ogonowa mnie boli 😂

Ale czy któraś z Was oprócz mnie jest jeszcze nie spakowana ? 🙆

Odnośnik do komentarza

Ja też nie spakowana nie mam koszuli nocnej stanikow do karmienia dopiero muszę kupić.  No i wózka.  A co do spania to ja ogólnie wstaje i jestem zmęczona ogólnie ciężko mi zasnąć bo cały czas mam wrażenie że mi się sikac chce jeszcze jak uderzy w pęcherz to czasem się zastanawiam czy nie popuscilam 😂 więc za nim zasnę A kładę się spać około 23 to tak muszę iść jeszcze z 4- 5 razy do kibelka i usypiam się  A w nocy wstaje jeszcze 2 razy . 

Odnośnik do komentarza

Dobrze czytać, że nie jestem sama z tymi dolegliwościami 🙂

 

Ja też nie mam jeszcze spakowanej torby. Nie mam piżam, staników, kosmetyków dla małej i dla mnie, wanienki, przewijaka, aptekę też musze jeszcze odwiedzić... Noooo jeszcze sporo mam do załatwienia. Wy w porównaniu do mnie to już macie wszysciutko pięknie poogarniane 🙂

Odnośnik do komentarza

A ja wam powiem że kupiłam podpaski poporodowe na noc żebym zaraz po porodzie miała bo później już zwykle podpaski najwyżej maxi będę ubierać ale wiecie że z ciekawości otworzyłam opakowanie i załapałam się za głowę jak ja to ubiorę.  . . . I jeszcze majtki poporodowe jak ja założę ta podpaske do tych majtek będę miała ja od połowy pleców do pempka A taka szeroka że do połowy ud mi będzie sięgać.  Jak rozwinęłam to zaczęłam się śmiać sama do siebie 😂

Odnośnik do komentarza

Asiunia też mnie one bawią mimo że już tyle razy miałam je na tyłku 🤣 ale nie zapomnę jak po pierwszym porodzie zakupiłam Bella bo takie zachwalała położna - nie umiałam z tym czymś chodzić 😂 wyglądałam jak gejsza 🤣🤣🤣 po drugim zmadrzalam i zamówiłam Canpol cieńsze wyprofilowane i z klejem 😁

Szczęściara ja chyba specjalnie odciągam to w czasie bo przecież jeszcze tyle czasu 🤔😉

Też nie mam jeszcze biustonoszy, szlafroka do szpitala (kupujecie/bierzecie? bo nie wiem czy nie będzie to zbędny wydatek), kosmetyków dla małego.

Za to wczoraj piłam już pierwszą herbatkę z liści malin 😁 kapsułki oleju z wiesiołka też już czekają 👍

I pierze się drugie pranie ciuszkow Szymonka 😀 

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Ka-kusia biorę szlafrok cienki bo tak przyjemniej się okryc.

Szymonek jak ładnie 🙂

Polecacie biustonosze do karmienia jakies przetestowane? Tylko chciałabym żeby miały trochę gabki. Na początek mam zupełnie miękkie z Lidla ale potem chciałabym coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza

Szczęściara dziękuję ❤️ a u Was jak w końcu padło z imieniem? 🙂

Ok to szlafrok jeszcze zamówię.

Biustonoszy nie mam sprawdzonych 🤷 kupuję z 2-3 miękkie z fiszbinami za 16zl ale nie do karmienia i je przerabiam (tak robiłam w poprzedniej ciąży) co by służyły do spania, jeden jakiś typowy usztywniany z fiszbinami do karmienia a tak to zwykłe usztywniane gąbką z fiszbinami i po prostu będę wyjmować pierś 😉 miałam taki różowy z Atlantic poprzednio i byłam bardzo zadowolona. A że ja nie mam wielkiego biustu (nawet nie mam dużego 😂) w dodatku jestem wąska pod biustem to ciężko mi znaleźć takie typowe profesjonalne karmniki nie za milion dolarów 😉

Powiedzcie mi - czy prasowałyście ubranka po lewej stronie czy obojętnie? Nie chce mi się każdą drobnicę przekładać na lewą stronę 🤦

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Ka-kusia u nas będzie Michałek 🙂

Prasuje raczej na lewej bo tak też piorę i suszę. Czy to ma jakieś duże znaczenie nie wiem. 

Właśnie mój biust też bez szału. Kupiłam najmniejsze z Lidla i zobaczymy czy nie będą za duże. 

Odnośnik do komentarza

Ka-kusia a na co ta herbatka z liści malin? 

Ja mam 2 paczki z canpolu i jedna z Belli, pierwszy raz rodzę i nie wiedziałam co brać 😅 Staniki do karmienia kupiłam na allegro najtańsze żeby tylko do szpitala i potem do domu, a mam w planach kupić zwykły lekko u sztywni aby tylko rozpinany z przodu. 

Co do prasowania to mnie zaskoczylaś pytaniem Ka-kusia. Jest jakaś różnica? Ja wszystko prasowałam na prawej, na lewej tylko to co miało jakieś gumowate rysunki żeby ich nie zniszczyć pod żelazkiem. 

U mnie imię dalej Aleksander, chociaż był moment że rozważaliśmy Szymka 😉

Odnośnik do komentarza

Szczęściara u nas Michał był w pierwszej trójce pomysłów 😁

Kurcze a ja właśnie wszystko do prania miałam po prawej i tak mi się już nie chciało zmieniać 🤔

Asiunia właśnie też mnie kusiły te z Lidla bo są fajne gatunkowo ale te rozmiary 😟

Kasia gdzieś tam niby wyczytałam że powinno się po lewej stronie prasować czyli stronie która styka się ze skórą dzidziusia. Ale nie wyobrażam sobie przekładać wszystkiego teraz lewą, prasować a później znów na prawo 🤣

Oluś będzie w takim razie 😀

"Napar z liści malin może usprawnić poród. Natomiast przed porodem położne polecają picie herbaty z liści malin nie dlatego, że wywołuje poród, ale po to, by przebiegł on sprawnie i szybko. Stosowanie liści malin w ostatnich tygodniach ciąży wzmacnia i odżywia mięśnie macicy, co ma skutkować łatwiejszym porodem" 🙂

Odnośnik do komentarza

Ja zastanawiam się, czy z zakupem biustonosza jeszcze troche nie poczekać. Nie mam pojęcia jaki rozniar teraz kupic, moje piersi niestety nie zmieniły szczególnie swojego małego rozmiaru 😂 no i nie wiem co będzie dalej. Więc chyba poczekam na rozwój sytuacji i kupie jakos w lutym. O ile większy biustonosz wybierałyście? 

Ja zamierzam prasować ubranka na lewą stronę. Podejrzewam, ze zajmie mi to wieki. W tym tygodniu się za to zabieram, ale aż się boje jak zareaguje brzuch. Na stojąco prasować nie dam rady, a siedząc łapią mnie skurcze. Coz, bede prasowala po kilka sztuk dziennie, az do marca 😁.

U nas będzie Gabrysia 🥰 chociaż od kilku dni mojemu mężowi chodzi po głowie Kaja. Ale ja już się przyzwyczaiłam do małej Gabi. Czy któraś z Was też czeka na córeczkę? Bo jeśli niczego nie pominęłam, to widzę imiona samych Panów ☺️

Odnośnik do komentarza

Tosia u mnie też ogromnej różnicy w biuście nie ma 😁 dalej chodzę w tych samych biustonoszach tylko teraz są ekstra wypełnione 😂😂😂 i przy karmieniu miałam biustonosze raptem rozmiar większe 🙂

Ndja ile płaciłas za biustonosze w hm?

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...