Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałam dzisiaj prenatalne .Mala wazy 2100 w 32 tyg tygodniu .Pani doktor powiedziała ze muszę się szykować na około 4 kg dzidziusia 😜Ogólnie z dzidzia wszystko ok ale mam za dużo wód płodowych i za 2 tyg wizyta czy nadal będą się się utrzymywać czy spadną jeśli się podniosą to tez mogę wyładować  w szpitalu bo zbyt duża ilość wód płodowych grozi przedwczesnym porodem macica zbyt szybki się powiększa ☹️Jeszcze mam zrobic crp czy nie ma jakiegoś stanu zapalnego 

Odnośnik do komentarza

Ajj 😞 no to trzeba czekać do środy. Dobrze, że wezmą Cię na obserwację.

 

Dziewczyny, muszę się Was poradzić. Czy ubranka w rozm. 56 z h&m będą dobre dla noworodka do szpitala? Wydaje mi się, że maluszek sie w nich utopi 😄 Z kolei body np. z reserved na 56 wydają się mega maleńkie... Kupiłam tez z jakichś innych firm kilka ciuchów na 50 , no to już w ogóle mini. Ja nie wiem. Jak to jest z tymi rozmiarami w pierwszych dniach? 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Witam. Byłam dziś w laboratorium na pobraniu krwi, sprawdzić czy jestem w tej ciąży czy nie, bo już nie wytrzymywałam psychicznie. Boję się tak od 15 grudnia. Mam dwa pytania:
1- mam 17 lat, z racji tego, że jestem niepełnoletnia czy powiadomienie o wynikach przyjdzie na ubezpieczenie do mojego taty? Jak byłam i gina to przyszło mu jakoś, że wypisał mi lekarz receptę na tabletki antykoncepcyjne. W llaboratorium pani dała mi taką kartkę z możliwością zobaczenia wyników wieczorem online.
2-czy taki długotrwały stres, ciąża urojona, lęk przed nią może wpłynąć na pozytywny wynik hcg we krwi?

Odnośnik do komentarza

Tosia to chyba zależy od dzidziusia. Przyjaciółka urodziła 3100 dziewczynke i w 56 podwijać musiała rękawki bo takie duże, a jej kuzynka która kilka tygodni temu urodziła chłopca 3700 w 56 tylko kilka dni ubierała bo było ciasnawe i zaczęła ubierać w 62. Ja chyba do szpitala naszykuję się na 56. Rozmiaru 50 kilka, sztuk dostałam ale to chyba na jakieś wcześniaki rozmiar. 

Odnośnik do komentarza

Alicja trochę na złą grupę trafiłaś 😉 Skoro płatne było badanie to nie widzę powodu żeby na ubezpieczenie taty jakieś powiadomienia przychodziły. Swoją drogą nie wiem jak wcześniej mogło się to zdążyć. A co do testu to stres nie da dodatniego wyniku. Tu jestem pewna 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Ja mam z hm 50. Tak to jest z tą rozmiarowka. Mam na razie poprane te najmniejsze to jedne na metce 50 inne 56 a jeszcze inne 62 i wszystkie takie same. U mnie syn 59cm i 3700 a w szpitalu jak najmniejsze ubranka. Wiadomo szybko wyrósł. Teraz też mam spakowane 50 i 56.

Odnośnik do komentarza

Ja po 3 prenatalnych 30t6 dzień z ust termin na 18.03 . Z dzidzia wszystko w porządku Pani doktor obliczyla wagę 1700  powiedziała jest idealna jak na ten tydzień ma wielką stopę chyba po mężu 6 cm 😂 i włoski było widać.  Przy porodzie powinna mieć 3200 3300 

Odnośnik do komentarza

Szczęściara bądź dobrej myśli, może się okazać że będzie to tylko do kontrolowania, a niepotrzebnie się teraz stresu najesz.

Tosia HM ma dużą rozmiarowke. Lupilu także. Smyk normalną a czasem nawet małą. Reserved i Sinsay też w kierunku normalnej. Z tymi rozmiarami naprawdę tak różnie bywa że mając w ręce r.50, 56 i 62 czasem są identyczne!

Ja w szpitalu na te 3 doby nie będę brała ciuszkow dla malucha, trzeba później bardzo pilnować żeby położne nie wzięły do wspólnych brudów szpitalnych ubranek a wiem że nie będę miała do tego głowy 😏 na wyjście ze szpitala biorę 50-56 (mam ze Smyka pajace r.50 ale nie powiedziałabym że są na wcześniaka, ot takie noworodkowe 😉) i w domu będą służyły na pierwszy okres 🙂

Kurde byłam zerknąć na moje walizki i dużą walizka jest naprawdę duża 🤔 z tych twardych 🤔 nie wiem czy to nie będzie przegięcie 🤣 zaś do kabinowej nie wiem czy się zmieszczę 🙆 

Wczoraj byłam na konsultacji u urologa w związku z tymi erytrocytami świeżymi w moczu. Zrobił USG żeby wykluczyć kamicę nerkową i powiedział że wszystko jest w porządku, że główka dziecka tak mi poprostu naciska na pęcherz że go praktycznie na dwie części rozdziela 😏 ale że główka jest już wstawiona i już na swoim miejscu przygotowana 😀 za tydzień wizyta u ginekolog i od przyszłego tygodnia zaczną się już wizyty co 2 tygodnie także fajnie, bo czekanie miesiąc do wizyty to dla mnie za długo 😉

Asiunia płaciłas za to 3 prenatalne?

Goja nie wiedziałam że za dużo wód płodowych to też problem 🤔 zdrówka!

Odnośnik do komentarza

Tak płacilam za 3 prenatalne 280 zł + nagranie na pendrajwie 60 zł chciałam mieć choć jedną pamiątkę i pokazać mężowi bo na żadnej wizycie nie był i nie słyszał serduszka A na nagraniu słychać.  A dziewczyny jakie kosmetyki dla dzidzi chodzi o takie do pielęgnacji oliwka szampon do kąpieli masc na pupcie  jakiej firmy ?? Tego jest dużo A też nie chce przepłacać 

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Oliwki się już raczej nie używa. I jeśli dziecko nie ma problemów skórnych to nie emolienty tylko zwykle kosmetyki. Ja mam z babydream z Rossmanna żel do mycia 3w 1. Kiedyś czytałam że ma dobry sklad. Mam nadzieję że nie zmienili. Generalnie można nawet samą wodą myć i im mniej tym lepiej. 

Szamponem lepiej się pozbyć ciemieniuchy więc też baby Dream mam. 

Do pupy mam Linomag bobo różowy. Też najlepiej jakiś zwykły krem bez cynku.

I chusteczki nawilżane na bazie samej wody. Można samymi wacikami namoczonymi ale lubię chusteczki. 

Odnośnik do komentarza

Koleżanka w tamtym roku urodziła i położna jej powiedziała że przynajmniej do 1 mc życia żeby oliwki używać bo kremy są od 1 mc życia.  To jak nie oliwke to co ? Wychodzi na to że jestem zielona 😂  A do pupy zawsze wszyscy stosowali sudocrem ale nie wiem jak teraz ? Bo coś słyszałam że wycofany i teraz jakiś inny jest 

Odnośnik do komentarza

Asiunia ja też do mycia całego ciałka kupuję Babydream z Rossmanna, balsam też tej firmy. Ewentualnie HiPP. My obie firmy stosowaliśmy u córek (u drugiej wyszło AZS więc byliśmy zmuszeni zmienić na emolienty). Na ciemieniuche kupiłam linomag. Do pupy na co dzień sprawdzony i niezawodny Bepanthen. Na odparzenia z cynkiem jeszcze nic nie kupiłam, jeszcze się zastanawiam co. I tak samo jak Szczęściara lubię chusteczki nawilżane więc muszę jeszcze kupić (choć na wszelki kupiłam duże niejałowe gaziki gdyby mnie naszły chęci 😉). Generalnie polecam do poczytania matke aptekarke 🙂 fajnie przygląda się składom i analizuje czy to kosmetyki czy witaminy itd.

Dziś przyszła poduszka do karmienia i ręczniki 😀 posegregowalam ciuszki do prania i od soboty się biorę 😀

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, czytałam na bieżąco wasze posty ale jakoś nie pisałam nic. Dzisiaj byłam na 3 prenatalnych. Wygląda na to że wszystko w porządku. Ciążę mam książkową wg lekarza. Mam nadzieje że tak będzie do końca i dzidzia urodzi się zdrowa. Dzisiaj co prawda nasłuchałam się matek w poczekalni jakie to przypadki się zdarzają że aż mi się płakać chciało ale staram się odcinać od takich opowieści bo to niepotrzebny stres. 

Szczęściara jestem z Tobą myślami, trzymam kciuki za Was żeby wszystko było w porządku.

Jeżeli chodzi o ubranka to mam już wszystko poprane i poprasowane. Do szpitala pakuje roz. 56.  Pokój gotowy. Właściwie musze kupić tylko pieluchy, kosmetyki, termometr itp gadżety. Tak to większość już mam gotowe. W sumie dobrze że się wcześniej za to wzięłam bo powiem Wam że teraz pochodzę trochę, pójdę na jakieś zakupy czy coś załatwić i potem nie mam już na nic siły. 

Muszę się jeszcze doedukować z wiedzy o porodzie i co po porodzie, bo nie mam pojęcia o niczym ani czego się spodziewać. Pewnie dlatego też nie mam strachu przed samym porodem. Termin mam na 14.03 ale dla mnie to tylko taki punkt odniesienia kiedy mniej więcej (+/- 2 tyg.) Mogę spodziewać się akcji. Tak do tego podchodzę. U mnie narazie o rodzinnych nic nie słychać. Zależało mi naprawdę na tym żeby mój mąż był że mną. On sam też chce być przy mnie ale trudno... jak się nie uda to i tak urodze i tak. Mam tylko nadzieje że obędzie się bez długiego pobytu w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Gość Adrianna Szwarc

Hej! Gratulacje przyszłe mamusie :)  Jeśli rodzina wkrótce ma się powiększyć, to może warto pomyśleć nad większym M? Jestem ekspertem hipotecznym oraz agentem ubezpieczeniowym i zapraszam na bezpłatne konsultacje. 

Bezpośredni kontakt:

tel. kom. 785-665-197

adrianna.szwarc@notus.pl

Polecam się, nie ma rzeczy niemożliwych, a i tak już jesteście wielkie! 

Odnośnik do komentarza

Kakusia i szczęściara kupiłam płyn i szampon z Romana tylko teraz pytanie są dwa rodzaje tych wszystkich kosmetyków zielone i niebieskie jaka jest różnica...? Na opakowaniu pisze to samo że do skóry wrażliwej jedynie pod oliwka przy cenie było napisane pod niebieską dla dzieci A pod zielona dla noworodkow . Czy jest jakaś różnica.  Balsamu z tej firmy nie znalazłam.  

Odnośnik do komentarza

Hej 😉 Jak tam Wasze samopoczucie? Ja od jakichś 3 dni czuje się dziwnie. Chyba coraz większy brzuch daje o sobie znać. Caly czas mnie ciągnie, kłuje, boli. Zmiana pozycji podczas leżenia jest bolesna. Chodzenie tez nie bardzo mi służy, do tego bujam się z boku na bok jak pingwin 😄 . Eeee, jakoś średnio. No i moja malutka coraz mocniej kopie i mam wrażenie, że jestem "obolala" od środka. A Wy jak tam? 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...