Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Miałam robione badania z krwi między innymi na cukier. Wyszło mi 5,8mmol. Doktor mi nic nie powiedział  jedynie jak zapytałam położnej to powiedziała  że w górnej granicy jest. Więc jadłam normalnie a nawet dużo słodkiego.. teraz czytam w Internecie że ta granica  to 5,5. Strasznie się boję o dziecko  czy nie zaszkodziłam. Oczywiście od jutra zdrowa dieta. Miała któraś tak?😪

Odnośnik do komentarza

Klaudia ja mam cukrzycę ciążowa. Miałam test obciążenia robiony już w 6tc bo miałam cukrzycę w ciąży z córką. 

Dzisiaj byłam na prenatalnych. Wszystko jest dobrze. No i na 90 % będzie córka. Zobaczymy czy na następnej wizycie się potwierdzi.  I termin wyliczony na 16 luty. Dostałam dziś insuline na noc tak jak miałam z córką. Zobaczymy. Najgorzej z cukrami rano. Ale najważniejsze że młoda rośnie.  Teraz tylko czekać 4 tyg  do następnej wizyty 🙈🙈🙈. Jajko chyba zniosę 

Odnośnik do komentarza

Klaudia jestem na diecie dla diabetyków. Poszukaj sobie rozpiski na int co można czego nie. Tego jest masa. Przede wszystkim zdrowo. Ciemne makarony, ryże, mięsa bardziej gotowane, dużo warzyw, owoce ale też nie wszystkie. Ja nie mogę jeść pomidorów, pasztetów, parówek, serków topionych, bananów ale o dziwo samych ale już z jogurtem tak, wiadomo wszystko z głową, bo np jak zjem schabowego to cukier w normie hehe. Ziemniaki tylko w całości, bo gniecione podwyższają mi cukier. Z córką byłam na diecie to już mnie więcej wiem jak mój organizm reaguje.  Na każdego coś innego. Bez spr poziomu cukru po posiłku raczej nie ma szans żeby ocenić co można a czego nie. Może warto wybrać się do dietetyka i on przedstawi sprawę z punktu widzenia lekarza. Ja tylko mogę powiedzieć co dla mnie dobre, a co złe. Nie koniecznie musi być tak u siebie. A przede wszystkim to trzeba zacząć od testu obciążenia glukoza. Zazwyczaj robi się ją dopiero po 26 tyg ciąży. 

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Ja już po prenatalnych. Prawdopodobnie córeczka 🙂 🙂

Nadal nudnosci i wymioty, ale troszkę mniej.... Moja dieta nie istnieje, już sporo schudłam a wcale duża nie byłam 😞 mam nadzieję że już koniec tej męki... I drugi trymestr bedzie przyjemny 

Odnośnik do komentarza

Klaudia przy problemach z cukrem w ciąży nie można jeść białego pieczywa. Ale tak jak pisałam dopóki nie będziesz miała zrobionej krzywej cukrowej albo nie będziesz spr poziomu cukru po posiłkach to nie będzie wiadomo czy ten problem z cukrem u Ciebie występuje. 

 

Zmartwiona super ze wszystko dobrze. Jeszcze tylko żeby samopoczucie było lepsze i już będzie z górki. 

Odnośnik do komentarza

Szczesciara09 czekamy na wieści jutro 😊 

Zmartwiona nie martw się spadkiem wagi. Ja bez wymiotów i mam - 2kg. Lekarka mi mówiła że przy mojej cukrzycy najlepiej jakbym nie przytyla w ogóle. U to będzie zdrowy objaw. A jak się zdarzy to max do 7 kg, bo później ciężko będzie zrzucić. Do drobnych nie należę więc może się uda przy diecie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...