Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiona

Indonezja, zaraz popatrzę na usg zdjęcie i zobaczę. 

Zrobiłam sobie dzisiaj komplet badań, umówiłam na prenatalne. Zastanawiam się czy iść jeszcze przed prenatalnymi? Bo w zeszłym tygodniu bylam tylko na usg, i nie wiem, czy iść, zakładać jakąś kartę czy cos... 

Z moją pierwszą ciążą byłam w 8, a potem w 12 i na prenatalym. 

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiadoma

Ja mam jutro. 

Pena to szybko Ci wróciła płodność po porodzie. Miałaś @czy nie zdazylas? Wiedziałaś że masz owulacje? Po porodzie to nieraz ciężko to ogarnąć. I nie wiadomo ile czekać. Po porodzie miałam pierwszy @ dopiero po 8 miesiącach. Z mężem musieliśmy kombinować bo nie chcieliśmy tak szybko drugiego. 

Odnośnik do komentarza

Tak szybko mi wróciła płodność po porodzie. Miałam jedną miesiączke i pilnowalam dni plodnych bo chcieliśmy zacząć starania po 3 miesiaczce ale musiało się coś przesunąć bo w 23 dniu cyklu poszliśmy na całość (No bo już dawno niby po dniach plodnych) A tu siup ciąża. Dwie poprzednie ciążę były wyczekiwane i na tabletkach bo bez nich nie było owulacji więc teraz byłam pewna że nic z tego nie będzie. Ale fakt że jak zrobiłam test ciążowy i wyszła jedna kreska to troche mi smutno było 😄 Potem zrobiłam badanie krwi bo pojawił się cień drugiej kreski i już wszystko jasne że to ciąża 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

A ile już razy byłyście na wizycie? 

 

Znalazłam winowajcę tego, że za pierwszym razem nic nie bylo widac, za parę dni tylko troszkę... 

W mojej aplikacji pokazuje tygodnie skończone a nie bierzące. Czyli dzisiaj od OM mam 9w1d a aplikacna pokazuje 10w1d, ale jak to zmieniłam to już wszystko sie zgadza. 

Ile razy już byłyście u lekarza? Na usg? 

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Niewiadoma, bedzie wszystko dobrze. Z doświadczenia wiem, że nie ma co się zamartwiać na zapas... 

Ja już trzy usg, a dopiero 9 tydzień idzie. Miałam iść znowu dziś bo już chciałam kartę założyć ale chyba się nie wybiorę i pójdę na 12 tydz. Bylam w 8 tyg więc może starczy. 

Badania mam zrobione, łącznie ze świeżym usg piersi i cytologią więc może nie ma sensu.... 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, powiedzcie mi czy pobolewanie podbrzusza jest normalne? Miewam silniejsze bóle takie prawie okresowe może raz dziennie, a poza tym czasami czuję taki hm...dyskomfort w podbrzuszu jakby lekki ból. Zazwyczaj wieczorami, czasem nawet rano. Czy to coś złego?

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiadoma

Zmartwiona dzięki. 

Yas też tak mam. Mam nadzieję że to normalne. Pomaga jak się położę ewentualnie zazywam nospe jak jest źle. Najgorzej było na początku. Jajnik mnie mocno bolal. Od 2 tygodni lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie wytrzymałam i umówiłam się dziś na usg do innego lekarza. Jest zarodek ale jeszcze nie ma serduszka. Ciaza młodsza o dwa tyg wg usg niz z om i to by się zgadzało z moimi obliczeniami. Pani dr chciała bym przyszła za tydzień na darmowe usg sprawdzić czy już bije serduszko ale w środę za tydzien już będzie mój gin to u niego sprawdzę:-) Termin wyszedł na 13 marca także lutowka raczej nie będę hehe 

 

 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Gratuluję wszystkim po wizytach 🙂 🙂 pena, nie zostawiaj nas 🙂 🙂

Dzisiaj miałam isc na kolejną wizytę, ale skoro w 8 było spoko, to pewnie poczekam do 11, a 12 mam prenatalne. Napisałam do swojego lekarza, żeby coś doradził 

Odnośnik do komentarza

Zostaje z Wami ! Zawsze mogę szybciej urodzić to o luty mogę zahaczyc 😉

Masz rację skoro wszystko ok to lepiej poczekać do tego 11 tyg. Ja właśnie liczę że teraz będę rzadziej chodzić na wizyty , a nie co miesiąc bo na tych badaniach prywatnie można zbankrutować. 

U nas w labo strasznie podnieśli ceny np beta hcg z 23zl skoczyła na 37zl ! 

W poniedziałek zrobię sobie mocz morgologie glukoze crp i tsh żeby już coś mieć na wizytę w środę u mojego gina prowadzącego.

 

 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Chwilę mnie nie było, a tu grono o kolejne mamusie się powiększyło, witam wszystkie 😊

@pena89i tak długo wytrzymałaś bez wizyty, fajnie że zostajesz, mimo iż termin na marzec. Te ceny może przez tego wirusa tak skoczyły, u mnie różnie w jednym beta jest za 36,00 zł a w drugim za 42,00 plus 8,00 zł za pobranie 🤷‍♀️

 Niewidoma cieszę się że wysztko jest ok, teraz już tylko do przodu 😊

Zapisałam się na wizytę na piątek, miałam iść dopiero 29 lutego, ale mam jakoś infekcje. Dostałam globulki dopochwowe, wzięłam całe opakowanie i chce by mi tam sprawdziłam, a przy okazji mam nadzieję że zrobi mi usg 😉 coś ostatnio piersi mnie przestaly prawie boleć i sobie wkrcam, że coś tam się dzieje 🤦🏻‍♀️😞

Zmartwiona kiedy masz prenatalne? 

Odnośnik do komentarza

Niewiadoma czuje się dobrze. Mamy 9 tydzień, serduszko bije. Byłam już na 2 wizytach. Przed ciąża brałam już leki. Teraz również zestaw jak w ciąży z córką czyli luteina, neoparin, acard, leki na tarczycę i witaminy. Za 3 tyg prenatalne więc lekarka wtedy wyliczy termin porodu no ale z moich obliczeń wynika, że połowa lutego. Córka ur się w 36 tyg więc teraz też może być szybszy poród. 

Edytowane przez Dorisss
Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Karinka prenatalne mam 07.08.

Na kolejną wizytę mam na 28.07

 

W poprzedniej ciąży trzy lata temu bylo suoer. Żadnych mdłości czy czegoś.... A teraz leżę bez życia, mąż ogarnia dziecko bo ja non stop wymiotuję albo umieram... Masakra 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...