Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Indonezia

Okres miałam  jeszcze  16 maja i wspolzylam 24 i 25 maja. Na Internecie jest wzór żeby obliczyć  termin porodu od dnia zapłodnienia.  Od tego dnia trzeba odjąć  7 dni potem odjąć  3 miesiące  i dodać  rok. Więc od 25 maja - 7 dni = 18 

18 maja -3 miesiące = 18 luty 

18 luty +1 rok = 18 luty  2021 rok.

Dobrze liczę? Moim zdaniem się zgadza według usg bo doktorowi właśnie taka data wychodzi 17,18 luty

Odnośnik do komentarza
Gość Indonezia

Doktor mi tak mówił że zaszlam w kwietniu a to nie możliwe bo nic na to nie wskazuje

Niewiadoma  takie obliczenia są dobre jak masz regularne cykle  28 dniowe i owulacje równo w 14 dniu. Ja tak nie mam więc znalazłam jak wyliczyć według daty zapłodnienia a wiem kiedy wspolzylam

Odnośnik do komentarza
Gość Indonezia

Niewiadoma z tego co mi wychodzić tym sposobem  to termin mam na 23 lutego a z usg 17,18 luty więc jest ten ok tydzień różnicy. Może być tak dlatego że wspolzylam ok 5 dni przed tym 14 dniem  cyklu czyli w 9 i 10 tc i dlatego tak jest?

Odnośnik do komentarza

Mój gin mówi że termin porodu to i tak 2tyg wcześniej lub później więc nie ma co się tym tak sugerować. Córkę urodziłam dokładnie w 40 tygodniu A synka w 41. 

Dziś mnie brzuch bolał rano ale potem przeszło. Tak to nie mam objawów żadnych. To może i lepiej bo zgaga miałam w dwóch ciazach od początku do końca i to była masakra!

Odnośnik do komentarza

Niewiadoma póki co dziś brzuch mnie nie boli, więc poczekam weekend i zobaczę 🤷‍♀️ Będzie to Twoje pierwsze dziecko czy już masz jakieś? 

Indonezia idź jeszcze raz do innego lekarza, on ustali Ci termin z USG i myślę, że będzie on najbardziej prawdopodobny 

@pena89 normalnie super, fajnie taka spora rodzinka ❤️ doczytalam, że jesteś dosc długo na tym forum, miałaś problem z zajściem w pierwsza ciążę? 

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny, u mnie wczoraj na teście bardzo blada kreska, dziś nieco wyraźniejsza, dziś też miałam dostać okres. Dokuczają od dwóch dni mdłości i biegunka. Trochę sie boję, czy to nie za szybko, bo w kwietniu poronilam i przeszłam zabieg lyzeczkowania. Wstrzymam sie z wizyta u lekarza, boję się cieszyć, bo jest tak wcześnie. 

Odnośnik do komentarza

Karinka jestem tu na forum od 2015 jak zaczęliśmy starania o córkę i trwało to dwa lata, dokładnie w 24cyklu się udało naturalnie później pół roku staraliśmy się o synka którego urodziłam w marcu tego roku i mieliśmy zacząć starania po wakacjach lub końcem roku A tu psikus i 3 już rośnie w brzuszku 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiadoma

Vingag trzymam kciuki. Też w kwietniu moja ciąża się zatrzymała i miałam łyżeczkowanie. Wiem co czujesz. Też się strasznie boję. Ale tym razem musi być dobrze. 

Mam synka prawie 4 letniego. 

Odnośnik do komentarza

Witaj Vingag😊

Dziewczyny, mimo iż u mnie strata była w lutym i się sama oczyściłam, również mam mega strach, że znów coś będzie nie tak 😞

Jednak musimy wierzyć i pozytywnie myśleć, że wszystko będzie dobrze i gdzieś za około 7 miesięcy będziemy tu sobie przesyłać fotki naszych szkrabów ❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Aniania

Dzięki dziewczyny, trzymajcie kciuki mocno! Dziś znowu krwawilam, zrobili USG, serduszko nadal twardo bije! Podejrzenie ciąży bliźniaczej, ale tylko jeden walczy, drugi się poddał ☹️ 

Pena89 u mnie to grubsza sprawa, już 2 tyg w szpitalu, przez tydzień było spokojnie i dziś nagle znowu, do tego krwiak 3x6cm i duże rozwarstwienie. Nie brzmi to dobrze ale Bobek walczy!

24.07 miałam mieć badania prenatalne ale nie wiem czy mnie wypuszczą i czy pozwolą jechać.

Oczywiście ja też trzymam za Was kciuki!👍

Odnośnik do komentarza

Czesc lutowki! Melduje sie I ja, 

 OM 16. 05  czyli 7t+6d Termin na 26.02.2021

Moja pierwsza ciaza, staralismy sie rowne 5cykli. Dwa tygodnie temu bylam na pierwszym usg, ciaza potwierdzona, fasolka jest. Jutro kolejna wizyta. Od 6tc mecza wymioty 😞 nikomu Jeszcze nic nie mowilam, Boje sie straty tyle sie o tym slyszy teraz... 

Odnośnik do komentarza

Klaudek jeśli  masz dzisiaj  7tc6d to termin powinnaś mieć parę dni wcześniej. Ale pewnie owulacja się przesunela dlatego termin później i automatycznie dni ciąży Ci się zmienia pozdrawiam  trzymam kciuki za jutro😊 

Odnośnik do komentarza

Witam nowe koleżanki! Jest nas coraz więcej ❤ 

Iwona czemu gin nic nie powiedział? Robił usg ? Nic nie było widać? W 7 tygodniu już powinno bic serduszko chyba że ciaza mlodsza. 

Aniaania masz małego wojownika jest silny i dacie radę! Będzie dobrze powtarzaj to sobie 🙂

Większość z Was już miała wizytę A ja czekam w niepewności... 

Odnośnik do komentarza

Pena89 doktor mówił że jest zarodek i serduszko i właśnie że 8 tydzień według usg. Ale czy dobry termin do OM to nic nie mowil. Dlatego  się was pytam czy od 17 maja do dzisiaj  8 tc to dobre obliczenie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...