Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ostatnia @ 25.05 ale myślę że owulacja była dopiero w 23 dc i to by się zgadzało z wynikami z krwi. Zobaczymy co gin powie na podstawie usg. Tez termin na przełomie lutego marca.

Ma któraś z Was już objawy ciążowe? U mnie nic A nic. Oby wszystko było ok.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Gość Kalusia

Dziewczyny a powiedzcie  mi jeśli owulacja była później niż tego 14 tc to ciąża  automatycznie wychodzi młodsza?  a jeśli zaplodnienie nastąpiło wcześniej niż tego 14tc to ciąża jest o te parę  dni starsza? Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiadoma

Kalusia dokładnie tak. To ma duże znaczenie na początku a potem bywa różnie. Mój syn był cały czas młodszy i rzeczywiście owu była później a pod koniec przyspieszył.

I widziałaś już serduszko? 

Pena ja mam ból piersi chociaż ostatnio mniejszy, lekkie mdłości ale tylko czasami i jestem bardzo zmęczona. Czasem aż mi się słabo robi jak np wrócę ze spaceru z synem. I tragiczne wzdecia. 

Odnośnik do komentarza

Tak bo tygodnie ciąży liczy się od ostatniej miesiączki i to zakłada że owu była w 14dc. Na podstawie badania usg lekarz wyznaczy termin porodu. W pierwszych tygodniach można to najdokładniej obliczyć bo wszystkie dzieci początkowo rosną jednakowo dopiero w późniejszym czasie rosną indywidualnie. 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudziak

Niewiadoma ja właśnie ostatnie OM miałam  16 maja  ostatni raz wspolzylam 24 i 25 maja i wychodzi  9,10 tc i z usg wielkosc dziecka starsze o 2, 3 dni. Cykle  mam nieregularne  ale nigdy krótsze od 28 dni. Czy wszystko się zgadza? 

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiadoma

Klaudziak zgadza się. Jeśli widziałaś serduszko to pewnie jest wszystko dobrze. Kiedy masz wizytę? 

A Ty Pena kiedy? 

Juz nikogo więcej z nami nie ma? Dziewczyny ujawnijcie się, w grupie raźniej. 

Odnośnik do komentarza
Gość Kalusia

Tzn lekarz mówił mi że jest zarodek i serduszko ale dokładnie mi nie pokazywał. 

Jeszcze jedno czy ta owulacja musi być równo 14 dni przed następną miesiaczka? Czy może być np 16,17 dni przed następnym krwawieniem?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziwczyny😊Widzę że przybywa nas 💪 u mnie objawy tak jakby słabły, piersi mnie już mniej bolą, niedobrze juz mi nie jest jedynie zmęczona jestem, zwłaszcza wieczorami 😔 i mam straszne wzdęcia 🙊🙉 od kilku dni pobolewa mnie brzuch? Miała tak któraś z Was? Wizytę mam dopiero 29.07 i nie wiem czy nie powinnam iść szybciej 

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiadoma

Kalusia tak, powinna być 14 dni przed @ pierwsza faza może się wydłużać czyli ta przed owulacją.

Karinka jeśli Cię uspokoi to zawsze możesz spróbować iść szybciej. Ale nie martw się na zapas. To nie musi o niczym świadczyć. 

Mnie brzuch właśnie też boli od wzdec czy tam żołądek nie rozróżniam. Już od wczoraj zazywam espumisan i raz nospe bo się nie dało. I ulga znaczna. 

Odnośnik do komentarza
Gość Aniania

Cześć dziewczyny, dołączam się 😁 mam termin na 5.02 i już problemy. Od 12dni w szpitalu- krwiaki i spore rozwarstwienie kosmówki.    8. dzień leżę plackiem. Dają duuuuzo tabletek i 50% szans. Nikt nie jest w stanie powiedzieć jak długo tu pobędę i jak to wszystko się skończy. Mam już córcię, druga ciąża-porod przedwczesny w 23tyg, synek nie przeżył... Teraz znów się dzieje. Trzymajcie kciuki!!! 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudziak

Aniania a jak tam dzidziuś? Widać serduszko  i zarodek? Wszystko będzie dobrze jestem z Tobą sercem . Jestem wierząca i pomodle się dzisiaj za Ciebie. Lez odpoczywaj wiem że to trudne  ponieważ masz w domu córeczkę ale kto jak nie  my damy rade🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiadoma

Kalusia może się zdążyło. Nie wiem. Poza tym, jeśli wtedy się kochałaś to plemniki mogły jeszcze chwilę przeżyć. A czemu to dla Ciebie takie ważne? Zależy też po ilu dniach się zagnieździło. Ale to nie jest takie istotne. Ważne żeby się ciąża rozwijała. Ja w tym cyklu wyjątkowo nie wiem kiedy miałam owu. 

Ania o rany ale komplikacje. Trzymam mocno kciuki oby to było to pozytywne 50%. Pisz co i jak. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ania trzymam mocno kciuki   

Indonezia w internecie są takie kalkulatory, podajesz datę miesiączki i długość cyklu i Ci wylicza. Oczywiście prawdopodobieństwo. Byłaś już na USG? U mnie jest różnica około 3,4 dni pomiędzy data z OM a USG 

Klarusia najważniejsze, żeby dzieciątko rosło i wszystko było ok, a kiedy dokładnie było zapłodnienie, natura była różna 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiadoma

Indonezja przy takim długim cyklu najlepiej termin określi lekarz z usg. Te kalkulatory wariują jeśli się wpisuje dłuższe cykle. 

Ja we wtorek mam wizytę. Za którą pierwsze trzymamy kciuki? 

Odnośnik do komentarza
Gość Indonezia

Niewiadoma chodzi o to że ja później miałam okres  15 maja i wspolzylam ok 25 maja ale doktor  wmawia mi że zaszlam 24 kwietnia. A tydzień temu w piątek wyliczylo usg że ciaza ma ponad  7 tydzień. Więc ten doktor  nie normalny  jakiś 

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie 😘 Życzę nudnych ciąż i szybkich porodów bez komplikacji !

Aniaania trzymaj się tam ! Będzie dobrze ! Ja w poprzedniej ciąży wyladowalam w szpitalu bo dostałam krwotoku w 15 tygodniu z dróg rodnych. Byłam przekonana że to koniec. Na szczęście z dzieckiem było wszystko ok i po dwóch dniach wypuscili mnie do domu. Przyczyny brak. Teraz mam pięknego synka przy sobie 🙂

Ja mam termin wizyty dopiero 22 lipca bo mój gin ma urlop. Kusi mnie by iść gdzieś szybciej ale on prowadził moje 2 poprzednie ciążę i wolę poczekać. Chodzę prywatnie i tak będę cała ciążę prowadzić. Jako że jestem teraz na urlopie macierzyńskim to nie pracuje więc mogę w spokoju cieszyć się ciążą. 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

@pena89 w sumie może i dobrze, że tak później idziesz. Będzie już wszystko. Ja latałam ze trzy razy, zanim zobaczyłam zarodek i bijące serduszko.

Indonezia nie wiem, może spróbuj iść do innego lekarza, zobaczysz co on powie. 

Niewiadoma chyba jesteś pierwsza z wizytą 😊 a Ty juz byłaś u gina? 

Edytowane przez karinka85
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...