Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie podwyższonej przezierności karkowej


Gość Monia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 11 tygodniu ciąży.

 

Wczoraj byłam na 2 wizycie. Ginekolog obadała mnie, zrobiła USG, stwierdziła, że dziecko rozwija się ok, serce pika dobrze, 2 nogi, 2 ręce.

Potem powiedziała, że widzi coś nie tak na karku, potem że jednak wszystko ok.

 

Ale stwierdziła, że muszę isc na badanie przezierności karkowej, dała mi skierowanie na to badanie, a skierowaniu jest napisane "podejrzenie podwyższonego NT ?". 

 

I sama mówi, że daje znak zapytania bo sama nie wie, czy coś widzi, czy nie, czy to tylko kwestia obracania się dziecka w brzuchu.

 

Oczywiście jestem przerażona, wrzuciłam to hasło w neta, oczywiście wyniki podwyższonej przezierności to prosta droga do zespołu Downa i innych wad genetycznych.

 

Badanie mam w poniedziałek. Okropnie się boje, już w nocy dzisiaj nie spałam.

Odnośnik do komentarza

Córeczka mojej znajomej miała za dużą tą przezierność, porobili różne testy, badania, nawet jakieś co za granicę były wysyłane (nie pamiętam nazwy, ale chyba miały wykluczyć jakieś wady, choroby) , biegali od lekarza do lekarza żeby konsultować i nikt im nie dawał odpowiedzi takiej na 100% czy dziecko będzie zdrowe. I nikt nigdy chyba nie da zawsze mówi się tylko o ryzyku. Na kolejnych badaniach wyszło też im coś z serduszkiem, potem jeszcze coś, ale nie pamiętam co i nie chcę pamiętać bo mocno to przeżywaliśmy wszyscy bo to długo oczekiwane dziecko było. 

Ostatecznie dziewczynka urodziła sie zdrowa i rozwija się prawidłowo:)  

Wtedy pamiętam czytałam szukając też informacji że na tą przezierność może wpłynąć np też jakaś infekcja matki. 

Proszę być dobrej myśli. 

Odnośnik do komentarza

Witaj Monia.  U mojej córeczki w 10 tc wyszła powiększona przyziernosc karkowa . Spora bo aż 5,9 mm. Widziałam to na usg . Za dwa tyg miałam prenatalne.  Szłam jak na wyrok. 

A tu cud . Zmniejszyła się do 2,3mm. inne parametry też ok. test pappa też w porządku.  Niskie ryzyko wad genetycznych.  Choć lelarka przekonywała mnie że jest wszystko ok to do końca ciąży żyłam w stresie.  Na test sanco się nie zdecydowałam . 

1 marca urodziłam zdrową dużą dziewczynkę.  Teraz ma już prawie 4 m i rozwija się prawidłowo. 

I tego ci życzę z  całego serca . Choć powiększoną nt nie zawsze jest wyrokiem A tylko ryzykiem wad . 

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Odnośnik do komentarza

Monia, u mnie w drugiej ciąży z PAPPy wyszła mocno podwyższona przeziernosc i ogromne ryzyko wad...był to praktycznie wyrok! Po dwóch koszmarnych miesiącach wyniki amniopunkcji wykazały prawidłowy kariotyp i ostatecznie urodziłam dziecko zdrowe jak rydz:-) Nigdy nie dowiemy się co było przyczyną podwyższonego NT. Mogła to być np. jakaś infekcja z podwyższoną temperaturą, z której nie zdawałam sobie nawet sprawy.

Trzymam kciuki, żeby i u Was skończyło się na strachu!  

Odnośnik do komentarza

Witam byłam wczoraj na badaniach prenatalnych NT wyszło 4,2mm reszta w normie CRL 63. Dziś byłam w szpitalu na badaniach rozszerzonych ponowne usg NT wyszło 3,6mm oraz krew (papa). Nie czekając bo nie wytrzymam dłużej czekania zrobiłam odrazu test Sanco. Mam nadzieję że wszytko będzie ok

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...