Skocz do zawartości
Forum

Duszności II trymestr...


Gość czy_to_normalne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czy_to_normalne

Witam, nie zakładałabym tego tematu gdyby nie fakt że dziś prawie wylądowałabym na izbie przyjęć, poza tym to 2 ciąża ale 1 która tak daje w kość. Dzisiaj po obiedzie - fakt z ilością zupy może lekko przesadziłam zrobiło mi się na tyle słabo że dosłownie nie mogłam złapać oddechu. Potem zawroty głowy.. Jednocześnie doszła jakaś zmiana pogody (a meteopatką jestem) i omal nie zemdlałam :((. Ciemno przed oczami :((. Do tego to już 3 raz odkąd jestem "przy nadziei", pierwszy raz w 3 mies. mogłam poczuć się podobnie i wtedy dodatkowo drętwienie języka, dłoni... Zaczynam się bać jeśli tak ma wyglądać ta ciąża, czy może chodzić  o to że mam jakąś inną budowę i dlatego przepełniony żołądek wywołuje ucisk na drogi oddechowe... a dodam że nie objadam się jakoś specjalnie  ale jedzenie obiadów wyjątkowo mnie męczy. Nie wiem co by było gdybym jednak zemdlała bo to chyba dla dziecka nie jest bezpieczne :((

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

Spróbuj jeść mniejsze porcje. Ja od pierwszego trymestru mam duszności po jedzeniu. Szczególnie ciężko mi po śniadaniu. Zawsze muszę odpocząć 15min. Staram się rozbić posiłek na 2 mniejsze i teraz jeść drugie śniadanie. Mi pomogło. 

Może zjedz najpierw zupę, a po 1-2 godz. drugie danie. Ale też nie za duży posiłek. W ciąży jest trudniej opanować chęć na jedzonko, bo ssanie się włącza i często jest zwiększony apetyt, ale można przegryźć np. marchewka, jabłkiem lub napić się wody. Wtedy na chwilę pomaga. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...