Skocz do zawartości
Forum

Oszczędzanie


Gość Madzia

Rekomendowane odpowiedzi

Hey czy wy tez mając dziecko musiałyście zacząć oszczędzać ? Ja planuje sesje pamiątkowa to 200 zł musiałam sprzedać mój ulubiony komplet dresowy żeby mieć na sesje .. ogl dużo rzeczy sprzedaje aby pieniądze przeznaczać na badania czy inne rzeczy jestem załamana boje się ze nie poradzę sobie finansowo z dzieckiem 😞

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nie ma pieniędzy, to nie planuje sesji zdjęciowej za 200 zł. Są rzeczy ważne i ważniejsze.
Dobrze, że wyprzedajesz rzeczy, bo pozbędziesz się trochę tego czego nie potrzebujesz 😉
A pieniądze, które dostajesz najlepiej podzielić na to co istotne, czyli rachunki, jedzenie, a jak coś zostanie to na mniej istotne rzeczy. A najlepiej odkładać nawet małe sumy, choćby po 10 zł. Przydadzą się na "czarną" godzinę.
I na pewno sobie poradzisz, mamy mają moc 🙂

Odnośnik do komentarza

fakt, przy dziecku można popłynąć finansowo... Jest tyle suer rzeczy ale dla kogoś kogo faktycznie nie stać to wydaje mi sie, ze musi sie skupić wyłącznie na rzeczach praktycznych i potrzebnych. Osobiście, sesja zdjęciowa dla mnie jest zbedna a juz tym bardziej w sytuacji gdy musisz cos sprzedać by na nią kasę mieć. Druga sprawa komplet dresowy musial byc drogi skoro byl ulubiony, odnoszę wrażenie, ze uzywany, a mimo to pokryje koszty sesji. Zatem zależy co dla kogo znaczy oszczędzać. Jeden z niskiej wypłaty cos odłoży a inny z wysokiej szybko pozbędzie sie całej. Sama jestem osobą, ktora nie roztrwania pieniędzy na prawo i lewo i nie lubie zbędnych gadżetów typu kokony, drewniane zabawki tylko na polkach czyli kurzolapy. Czasem minimum znaczy więcej. Polecałabym skupić sie wyłącznie na praktycznych aspektach wyprawki jeśli są niedobory w kasie a instagram i supermamusie, które tam pozują nie brać na poważnie, często to tylko reklama.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27/5/2020 o 12:43 PM, Gość elaela napisał:

fakt, przy dziecku można popłynąć finansowo... Jest tyle suer rzeczy ale dla kogoś kogo faktycznie nie stać to wydaje mi sie, ze musi sie skupić wyłącznie na rzeczach praktycznych i potrzebnych. Osobiście, sesja zdjęciowa dla mnie jest zbedna a juz tym bardziej w sytuacji gdy musisz cos sprzedać by na nią kasę mieć. Druga sprawa komplet dresowy musial byc drogi skoro byl ulubiony, odnoszę wrażenie, ze uzywany, a mimo to pokryje koszty sesji. Zatem zależy co dla kogo znaczy oszczędzać. Jeden z niskiej wypłaty cos odłoży a inny z wysokiej szybko pozbędzie sie całej. Sama jestem osobą, ktora nie roztrwania pieniędzy na prawo i lewo i nie lubie zbędnych gadżetów typu kokony, drewniane zabawki tylko na polkach czyli kurzolapy. Czasem minimum znaczy więcej. Polecałabym skupić sie wyłącznie na praktycznych aspektach wyprawki jeśli są niedobory w kasie a instagram i supermamusie, które tam pozują nie brać na poważnie, często to tylko reklama.

To prawda. Ja nie oszczedzalam, ale np. Za wczasu już kupowałam pieluchy,I chusteczki nawilzane, czyli te rzeczy które będą po porodzie dla nas najważniejsze. Tak więc po porodzie w piwnicy miałam roczny zapas pieluszek. Nie miałam profesjonalnej sesji zdjęciowej, ale za to moja siostra zafyndowala mi amatorskie fotki telefonem które wyszły super😊

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...