Skocz do zawartości
Forum

Listerine w ciąży


Gość Katarzynka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzynka

Witam serdecznie. Generalnie nie korzystam z żadnych forów internetowych, ale dziś naszły mnie wątpliwości i mam do Was pytanie. 

Jestem w 20 tygodniu ciąży. Rano po umyciu zębów opłukałam jamę ustną płynem Listerine. Dopiero później zauważyłam, że jest z alkoholem. Płukałam kilka sekund. Później przeczytałam w jakimś artykule, że bezwzględnie jest zakazane stosowanie płynu z alkoholem w ciąży. 

Czy mogłam zaszkodzić dziecku? 

Wiem, że może to pytanie być dziwne, ale trochę się zestresowałam tym bezwzględnym zakazem (na opakowaniu produktu nie było takiej informacji). 

Będę wdzięczna za odpowiedź. 

Pozdrawiam, Kasia 

Odnośnik do komentarza

Od jednego razu nic się nie stanie, nie przejmuj się, ilość alkoholu jaka się wchłonęła jest tak śladowa, jakby go w ogóle nie było. Podejrzewam, że jest mnóstwo kobiet, które używają tego płynu całą ciążę i w ogóle o tym nie myślą 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

Ja powiem tak. Stosowałam do tej pory Ziaje bez alkoholu, jednak dostałam zapalenia dziąsła i stosowałam Listerine. Po tym jak bolało mnie pół żuchwy miałam dość. Listerine pomógł mi niesamowicie. Teraz już go stosuje 1 raz dziennie. Myślę że niewiele się tam wchłania. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...