Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od komputera


Gość Załamana87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Załamana87

Czy są tu jakieś mamy, które borykały bądź borykają się z uzależnieniem swojego dziecka od komputera? 

Mój 11 letni syn, uzależnił się od komputera, to jest dramat. Stał się agresywny, opryskliwy i nie do zniesienia. Na początku próbowałam temu sama zaradzić, ale niestety doszło do tego że kompletnie nie mam na niego wpływu, głównie chodzi mi o jego reakcje,. Jestem konsekwentna jeżeli mówię że dziś nie usiądzie do komputera to tak jest, tylko że on mi urządza piekło na ziemii, wyzywa, trzaska drzwiami. Rozmawiam z nim dużo, tłumaczę, zachęcam go do wspólnej gry, malowania do ogólnej zabawy, ale on ma to w nosie, wszystko jest nudne i głupie. Poszłam z nim do ośrodka terapii uzależnień, ale tam też nie wiele mi pomogli, ok opisali mi jakie jest moje dziecko jakie ja mam wady itd, ile czasu dziennie może korzystać z komputera, ale jak reagować na takie sytuacje, kiedy syn pod wpływem złości demoluje pokój czy rzuca wyzwiskami to mi nic nie podpowiedzieli. Jestem wykończona, cały czas prowadzę plan dnia, stałe ograniczenia a syn wciąż walczy ze mną.  Nie śpię bo nie mogę przestać myśleć jaki będzie kolejny dzień, ile jeszcze awantur kiedy w końcu zrozumie że to nic nie da. 

Z komputera może korzystać 1,5 h co drugi dzień, wcześniej siedział 4 godziny. Właściwie wszystko się pogorszyło w trakcie epidemii, wcześniej jak działała szkoła z komputera w ogóle nie korzystal w tygodniu, była nauka, karate, itp. Do komputera mógł usiąść tylko przy sobocie. 

Wszędzie mówią rozmawiać rozmawiac, ale to już nic nie da, 

Syn mnie nienawidzi, zrujnowalam mu życie, codziennie to słyszę.. 

 

Odnośnik do komentarza

Doskonale rozumiem Twój problem. Moja 15-letnia córka również była uzależniona od Internetu. Nie pomagały prośby i kary. W końcu z żoną podjąłem bardzo trudno decyzję. Skierowałem córkę do kliniki leczenia uzależnień Vita Libera w Warszawie  . Miałem nadzieję, że dzięki temu ośrodkowi moja córka wyjdzie na prostą… i nie zawiodłem się. Wprawdzie proces leczenia trwał dość długo jednak było warto.

Odnośnik do komentarza

Niestety w dzisiejszych czasach to coraz większy problem. U mojego syna zauważyłam podobne zachowanie. Na szczęście od samego początku nie pozwalaliśmy mu grać tyle ile chciał, dlatego był przyzwyczajony do tego, że miał ograniczony czas przy komputerze. Postanowiliśmy z mężem zadziałać i poszukać mu innych zainteresowań. Z racji tego, że od zawsze lubił muzykę, zapisaliśmy go na lekcje gry na gitarze [reklama usunięta]. Syn bardzo się „wkręcił” i spędza teraz o wiele mniej czasu przed komputerem.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

może warto zajrzeć do poradni leczenia uzależnień albo zapisać do na terapię? uzależnienie od komputera, internetu, telefonu, czy gier to uzależnienie behawioralne, tak jak to od hazardu. skoro syn już reaguje agresywnie i mówi ci takie przykre rzeczy to wiadomo, że problem już jest w zaawansowanym stadium. bez profesjonalnego wsparcia na pewno nie poradzicie sobie. trzymaj się ciepło, jestem z tobą 😘

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...