Skocz do zawartości
Forum

Infekcje w ciąży - leczenie


Gość mama2020..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mama2020..

Witam, nie mam żadnego doświadczenia w leczeniu infekcji w ciąży -pierwsza przebiegała ok. 

W obecną ciążę zaszłam zmagając się niestety od 2 lat z tego typu problemami, ale były opanowane i nawe tak jakby zmniejszyły się z upływem ciąży.

Mimo wszystko nie jest idealnie, co widać po cytologii i powracających objawach... które mogę uznać na całe szczęście za "stabilne" i "zewnętrzne" co i tak trochę mnie niepokoi. 

Lekarz prowadząca przepisała lek Macmiror, przyjęłam pierwszą dawkę... Boję się trochę o małą, to 20tc. Wiem że to co działo się w ciąży czasami wychodzi  u dzieci trochę starszych niż kilka mc, i tego się boję... A dzidziuś narazie całkiem ok. 

Czy któraś z forumowiczek leczyła się /przechodziła infekcje dróg kobiecych w ciąży, a może jakieś doświadczenie z tym lekiem?

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszej ciąży z synkiem miałam takie problemy. Niedość, że ciąża była zagrożona przyjmowałam leki na podtrzymanie to praktycznie co wizyta kończyła się informacja o infekcji i byłam tego świadoma, bo miałam uciążliwe objawy. Nieleczona infekcja w ciąży może doprowadzić do zbyt wczesnego porodu, także jak lekarz każe brać leki to je na spokojnie bierz 🙂 a koniec końców mój syn urodził się w terminie, nawet 8 dni po, gdzie naprawdę było ciężko go zatrzymać w brzuszku 😄 i jest wesołym 4-latkiem i nie sadze, ze leki na zwalczanie infekcji na niego wpłynęły. Te globulki które masz teraz brać maja chronić Ciebie, a przede wszystkim maluszka przed bakteriami itp. Także głowa do góry i zażywaj leki, bo to dał waszego dobra 🙂 

A nawiasem mówiąc to staramy się z mężem o dziecko i mam jakiś stan zapalny 🤷‍♀️ i również mam przepisane te globulki 🙂 

06.2016 synek ❤️

05.2019 córcia Aniołek

Odnośnik do komentarza
Gość mama2020..

Dzięki za odp. 

Chodzenie z myślą że ryzykuję też jakoś mi nie odpowiada, co prawda 4mc jakoś dałam radę bez leków ale raz czułam coś co przypominało lekkie skurcze... 

Ten konkretny lek który wymieniłam (Macmiror) należy do grupy B jeśli chodzi o bezpieczeństwo stosowania (skala A-D, gdzie A najbezpieczniejsze)... 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Cześć mama2020 aktualnie jestem w 17 tygodniu ciąży, to moja 2 ciaza i uwierz ze w tej ciazy od samego początku mialam infekcje intymne... Cytologia idealna ale niestety widziałam po śluzie. Obecnie przyjmuje tabletki Nystatyne i moja gin przepisuje mi 2 opakowania aby zawsze były w domu na czarna godzinę. Najważniejsze, aby leczyc. 

Odnośnik do komentarza
Gość mama2020..

ok. :) biore 5 dzien i nic takiego sie nie dzieje, troche sie oswoilam... tylko ten napis z ulotki " w ciazy brac wylacznie gdy jest bezwzgledna koniecznosc" wzbudził moje watpliwosci.... ciekawe czy Macmiror pomoze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...