Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kasssia

Przedszkole i szkoła a nowe miejsce zamieszkania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasssia

Mamy mozliwosc przeprowadzenia sie z miasta na wies do domku. Ladne, przyjazne miejsce. Cudowne miejsce do zamieszkania. Ucieczka od naprawde glosnego miasta, malutkiego mieszkania 43m2 na 4 osoby. Z roznymi ( w weekendy) glosnymi sasiadami ktorzy pija i krzyczą. Brakiem miejsca parkingowego. I to mowi za przeprowadzka zeby troche spokojniej i bez strachu żyć. Lecz obawiam sie jedynie szkoly naszych dzieci. Bo od domku do szkoly jest 5 km. Szkola jest we wiosce obok. Autobus szkolny jezdzi. Dojazd autobusem to 1 przystanek a autem 5 min. I nie wiem czy jest bardzo duzo czy nie az tak. Oraz pozniej liceum ktore najblizej jest w sasiednim miescie czyli 40 min autobusem albo 15 min autem( 13 km). Czy jest to duzo? Albo pozniej na studia. Tym najbardziej sie martwie. Bo nie chce zeby dzieci mialy ciezko do szkoly ale tez nie za bardzo nas stac zeby mieszkac blizej miasta. Co o tym sadzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasssia

I ja jak narazie nie mam prawa jazdy, dopiero mam zamiar zrobic 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym się nie przeniosła na wieś. I jeszcze do szkoły daleko. Lepsze warunki do nauki, w szerokim tego słowa rozmienieniu, są jednak w mieście. Dlatego ja zostałabym w mieście i wzięłabym pod uwagę kupno większego mieszkania z miejscem garażowym.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasssia

Problem jedynie taki że nigdy nie wiadomo na jakich sąsiadów sie trafi. 

Takie wieksze mieszkanie w miare normalnych warunkach to tez kwota do 200 tys zl u nas. A czynsz do tego ok. 700 zł wiec to wcale nie mało. Taki domek malutki jaki byśmy chcieli to po kosztorysie do 200 tys zl i do tego dzialka 500m2 i garaż wiec ogolnie lepsze warunki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasssia, musisz sama podjąć decyzje za i przeciw. Dla mnie wieś to raczej same minusy. 200 tys. to niedużo, w moim mieście nawet 1-pokojowego mieszkania za tę kwotę się nie kupi ;). Piszesz - domek malutki? Po co ci malutki skoro chcesz się przeprowadzić, żeby mieć lepsze warunki mieszkaniowe. Budując dom zawsze buduje się go większy niż mieszkanie.
Poza tym weź pod uwagę rzeczy niewycenialne ale ważne - CZAS. Dla mnie to bardzo ważne, bo czas jest bezcenny w obecnych czasach. Myślałaś ile czasu zejdzie wam stamtąd na dojazdy do pracy, do szkoły, na zajęcia dodatkowe. Co np. zrobisz, gdy dziecko spóźni się na autobus szkolny? Kto go dowiezie?

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...