Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cichadoro

Kiedy się wtedy mierzylas? Wieczorem po całym dniu brzuch będzie miał inny obwód niż rano przed jedzeniem. Wystarczy, że dziecko się inaczej ułoży. No i teraz zaczyna się brzuch opuszczać, ja już czuję różnice w oddychaniu, staniki już mnie tak nie cisną, więc musial mi się trochę opuścić 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95
3 godziny temu, Gość Paulina napisał:

Dziewczyny, tak dziś stoję przed lustrem i stwierdzam , że mi się brzuch zmniejszył. I faktycznie, w obwodzie 99cm, a zaraz 34, tydz. 3 tyg temu było 103. 

Dziwne.. 🤔 czy normalne ? 

Pewnie brzuch Ci się już opuścił, zmienił trochę kształt. Myślę że to normalne. ☺️ 

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

Ja po wizycie, muszę zrobić posiew i pewnie antybiotyk będzie znowu. 

Z szyjka wszystko w porządku, za 2tyg mam na którym iść, kolejne przed samą wizyta, 12.01.

A 5.01 się zapisałam do fryzjera. Jakieś krótkie cięcie będzie, bo jak sobie przypomne dywany i walkę z odkurzaniem, jak po drugim porodzie miałam długie włosy i zaczęły mi wypadac....

Torbę też już kupilam, muszę spakowac przed świętami, żeby była jak do rodziny pojade na święta 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95

A ja właśnie odebrałam wyniki badań i wyszła mi krew w moczu. I leukocyty i erytrocyty. Tak się kończy jak lekarz ma w nosie bakterie w moczu. Muszę się skontaktować z internistą, może będzie antybiotyk. 

 

Moja torba już spakowana. Wczoraj dostałam rwy kulszowej. Nie wiem czy mi przejdzie teraz do porodu. Jakaś dziewczyna na fb napisała, że jak miała ból promieniujący do nóg a miała mieć cesarkę to powiedzieli jej że albo ją uśpią albo musi sama rodzic. Więc pewnie czeka mnie ogólne znieczulenie przy cc. 

Kazali mi powtarzać grupę krwi, bo chcą świeżą do szpitala. Pierwszy raz się z czymś takim spotkalam

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

No to Ci się zrobił stan zapalny, na pewno antybiotyk będzie potrzebny, im szybciej, tym lepiej, żeby się nie rozeszlo, bo wtedy ból niesamowity. Ja na razie mam bezobjawowo, ale muszę pojechać rano zrobić posiew, bo potem moja gin idzie na 2 tyg na urlop i rodzinny by mi musiał antybiotyk wypisac, a oni się boją wypisywac leki ciezarnym. Za pierwszym razem dał mi za słaby i właśnie mi się rozeszlo. 

Grupę masz minusowa? Ja robilam na początku ciąży i nie kaza powtarzać, tylko muszę wziąć do szpitala oryginalny wynik. Zresztą to też dziwne, ze co ciąża to kaza powtarzać badanie, przecież grupa krwi chyba się nie zmienia 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95

Ja mam AB Rh +. Ostatni raz miałam robioną grupę 5 lat temu. 

 

Mój lekarz odrzuca połączenia. Niestety pewnie będę zmuszona zadzwonić do przychodni i umówić się na teleporadę do lekarza rodzinnego. Taniej by mnie to wyszło, ale wolałabym usłyszeć co na to ginekolog 

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro
58 minut temu, 21solari85 napisał:

Ja mam grupę 0RH+ i już 3 razy robiłam czy nie wytworzyły mi się przeciwciała 😔. Przed porodem pewnie każą mi zrobić jeszcze raz 🤔

+ i robisz przeciwciała? Przecież konflikt może się zrobić jedynie jak matka ma -. Ja właśnie mam minus i mam robione te przeciwciała, dostałam już zastrzyk immunoglobuliny, więc już raczej nie powinien u mnie konflikt wystąpić. Przy pierwszej ciąży ryzyko wystąpienia konfliktu jest małe, ale jeśli masz - to po porodzie dostaniesz taki zastrzyk, zeby nie było problemów przy kolejnej ciąży. 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wizytę miałam tak ogólnie jest ok szyjka troszkę skrócona ale nie dużo. Ja znów trochę schudłam. Mały za to za mały... 34+2 waży 2160 przez 3 tygodnie przybrał tylko 400g. Do tej pory jakoś ładnie rósł a teraz jakby się zatrzymał. Za dwa tygodnie mam kontrol u o zobaczymy jak to z nim będzie. Narazie kazał się nie martwić bo może poprostu być drobny. Zresztą starsze dzieci też duże się nie rodziły bo po 3kg tylko najstarsza córka 3,5 więc coś w tym może być. No i jeszcze TSH znów mi podskoczyło troszkę więc zwiększamy dawkę euthyroxu delikatnie. 

ex2btv73rlmb9p59.png

f2wlsg184afc28ai.png

ug37gu1r0yot0tmg.png

6sutcsqveil7vjw9.png

 

Odnośnik do komentarza

W szpitalu gdzie ja chcę rodzić też nie wymagają ubranek, ale dobry pomysł żeby mieć spakowane na wszelki wypadek osobno. Ja dziś dopiero zrobiłam wielkie pranie wszystkiego co kupiłam i odziedziczyłam 🙂. Potem jeszcze torbę dla taty na wyjście muszę przygotować. Ile podkładów poporodowych pakujecie? Mi szpital napisał 2 paczki, tylko że w paczce mam 10 szt. 🤔

Odnośnik do komentarza

Oddzwonił, powiedział, że mam odpoczywać , a jak się sytuacja powtórzy to jechać do szpitala. Był to taki bardziej brązowy śluz, ciężko ocenić. Mam nadzieję , że nic się nie rozwinie , bo kazał mi jechać jak coś tu do miasta do szpitala, a ogólnie mam wskazanie na poród w szpitalu w Rudzie Śląskiej. 

Odnośnik do komentarza

Moz

4 minuty temu, Gość Paulina napisał:

Oddzwonił, powiedział, że mam odpoczywać , a jak się sytuacja powtórzy to jechać do szpitala. Był to taki bardziej brązowy śluz, ciężko ocenić. Mam nadzieję , że nic się nie rozwinie , bo kazał mi jechać jak coś tu do miasta do szpitala, a ogólnie mam wskazanie na poród w szpitalu w Rudzie Śląskiej. 

Może to nic poważnego i obejdzie się bez wizyty w szpitalu. Który to tydzień?

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95

Trzymaj się kochana, oby to nie było nic poważnego. 

 

Ja za to od niedzieli mam krew z jelit. W sobotę dostałam ostrej biegunki i teraz codziennie mam krew ale ja od 8 lat problemy z jelitami więc się do tego przyzwyczailam. Nikt nie może znaleźć przyczyny, miał 3 kolonoskopie i szereg innych badań, nawet przez 2 lata leczyłam się na chorobę, której jak się okazało nie mam. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...