Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

No, ja Już zrobiłam zamówienie w aptece. Dzięki Cichadoro za listę, bo o kilku rzeczach bym zapomniała 👍 

Jak tam dziewczyny, kiedy jakieś wizyty ? Ciekawe jesteście z wizyty na wizytę ile Wasz maluszek już waży ? 

Ja mam wizytę dopiero 15go. 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95

Ja mam jutro wizytę i dziś się zważyłam, to nie mogę sama uwierzyć. Do poprzedniej wizyty byłam 8 kg na plusie. Teraz już prawie 11. Wiem że to miesiąc różnicy, ale dla mnie to ogrom bo przez całą ciążę mało tyłam. Myślałam, że aż. Tak mi nie podskoczy. Ale na koniec zachciało mi się słodyczy ☹️ wody mało piję jakoś, ale i puchnę. Nogi w kolanach i kostkach mam opuchnięte. Palce u rąk. Już ledwo obrączkę ściągam. Niedługo będę musiała się z nią pożegnać na trochę, jak tak dalej pójdzie. 

Mam jakąś infekcje, mam nadzieję że lekarz nie zlekceważy. Jutro zaczynam 34 tydzień ciąży. Czas leci. Najpóźniej tydzień przed porodem mam mieć cesarkę, więc to już niedługo. Ale jak narazie widzę że u nas spokojnie, na Facebooku już się rozpakowują pierwsze styczniówki. 😲☺️

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Gość Paulina napisał:

No, ja Już zrobiłam zamówienie w aptece. Dzięki Cichadoro za listę, bo o kilku rzeczach bym zapomniała 👍 

Jak tam dziewczyny, kiedy jakieś wizyty ? Ciekawe jesteście z wizyty na wizytę ile Wasz maluszek już waży ? 

Ja mam wizytę dopiero 15go. 

Ja już też zamówienie zrobiłam, dzięki liście koleżanki 😁. U mnie wizyta 21, dziś miałam szybka konsultacje bo spanikowałam trochę 😀. Tak na szybko 32 tc + 4 dni waga ok 2500, kluska mi rośnie.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Natalia95 napisał:

Ja mam jutro wizytę i dziś się zważyłam, to nie mogę sama uwierzyć. Do poprzedniej wizyty byłam 8 kg na plusie. Teraz już prawie 11. Wiem że to miesiąc różnicy, ale dla mnie to ogrom bo przez całą ciążę mało tyłam. Myślałam, że aż. Tak mi nie podskoczy. Ale na koniec zachciało mi się słodyczy ☹️ wody mało piję jakoś, ale i puchnę. Nogi w kolanach i kostkach mam opuchnięte. Palce u rąk. Już ledwo obrączkę ściągam. Niedługo będę musiała się z nią pożegnać na trochę, jak tak dalej pójdzie. 

Mam jakąś infekcje, mam nadzieję że lekarz nie zlekceważy. Jutro zaczynam 34 tydzień ciąży. Czas leci. Najpóźniej tydzień przed porodem mam mieć cesarkę, więc to już niedługo. Ale jak narazie widzę że u nas spokojnie, na Facebooku już się rozpakowują pierwsze styczniówki. 😲☺️

Przy opuchnięciach wody właśnie dużo trzeba pić, ok 3l. Mnie pomaga woda właśnie, ograniczenie węglowodanów (one także zatrzymują wodę w organizmie) i zmniejszenie ilości spożywanej soli. 

A ta waga to franca jest, idzie w górę nieubłaganie 😕

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

Ja dzisiaj byłam na badaniu krwi i wymazie na paciorkowca. Znowu mam bakterie w moczu 😒 

Wizytę mam za tydzień, ale bez USG, więc i tak się nie dowiem ile młody wazy. Za to dzisiaj ja się ważyłam i już przekroczyłam 70, czyli 12 na plusie 😒

Jeszcze dzisiaj byłam na SORze z synem, bo miał ostry ból brzucha, panie w przedszkolu się przestraszyly. Ale na szczęście wszystko ok. Zwymiotował i mu przeszło, ale długo się zeszło zanim zrobili wyniki krwi i moczu. Więc jak wyszłam z domu o 7 to wróciłam o 15 i zjadłam tylko drożdżówkę po moim pobraniu krwi. 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95

Ja mam właśnie bakterie w moczu przez całą ciąże. Lekarz to lekceważy. Dziś zapomniał mi dać globulek na infekcję w pochwie i musiałam się wracać do niego. Ostatnio też zapomniał. 

 

A coś źle liczyłam tygodnie i dziś mam dopiero 33+0 aplikacja pokazuje mj do przodu. Dziecko waży 2100, lekarz mówi że ok. ☺️

 

Na cesarkę nie dał mi jeszcze skierowania. Mówi że da mi 29 grudnia. Po świętach mam Iść na wizytę. I to będzie ostatnia bo później jakby przyjmował 5tego stycznia to go nie ma. A około 19 stycznia do szpitala... Więc dla mnie to za długo. Będę przeżywać. 

 Dziś przyszła mi ostatnia paczka z apteki i staniki z bonprixa. Jeszcze jeden ręcznik kąpielowy muszę kupić, pastę do zębów i takie Kini pojemniki na szampon, odżywkę do włosów.. A i szczotkę nową też. I to tyle, będę już spakowana. 

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

To dziwne, że takie rzeczy olewa, ja zawsze słyszałam, że w ciąży trzeba wszystkie infekcje leczyć, mogą być bardziej niebezpieczne niż ten antybiotyk. Ja praktycznie w każdej ciąży co chwila leczylam a to pęcherz a to infekcje dróg rodnych

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

I codziennie to pijesz? Czy masz jakies przerwy? Może sobie kupie na ten ostatni miesiac, żeby do porodu nic nie złapać. 

Ja mam hemoroidy i podejrzewam, że przez to łatwiej mi się bakterie przenoszą do układu moczowego 😕 już wiem jaki mnie ból czeka po porodzie z tymi hemoroidami, muszę sobie od razu jakaś maść kupić i do szpitala wziąć 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95
15 godzin temu, Gość Cichadoro napisał:

To dziwne, że takie rzeczy olewa, ja zawsze słyszałam, że w ciąży trzeba wszystkie infekcje leczyć, mogą być bardziej niebezpieczne niż ten antybiotyk. Ja praktycznie w każdej ciąży co chwila leczylam a to pęcherz a to infekcje dróg rodnych

Mój lekarz jest strasznie lekceważący. Na szczęście to już końcówka. Ja od zawsze mam częste infekcje dróg moczowych. 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Gość Cichadoro napisał:

I codziennie to pijesz? Czy masz jakies przerwy? Może sobie kupie na ten ostatni miesiac, żeby do porodu nic nie złapać. 

Ja mam hemoroidy i podejrzewam, że przez to łatwiej mi się bakterie przenoszą do układu moczowego 😕 już wiem jaki mnie ból czeka po porodzie z tymi hemoroidami, muszę sobie od razu jakaś maść kupić i do szpitala wziąć 

Codziennie, jedną saszetkę do posiłku. Mój ginekolog stwierdził że dobrych bakterii nigdy za dużo 😀. Raz zrobiłam przerwę ok tydzień bo do apteki nie chciało mi się iść.

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95
13 minut temu, Gość Cichadoro napisał:

Na gemini darmowa dostawa jakby któraś coś z apteki potrzebowala

Do mnie właśnie we wtorek dotarła ostatnia paczka z Gemini. Była darmowa dostawa przy zakupie Vibobit dla dzieci i mojej starszej wzięłam ☺️

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Marlady napisał:

U mnie dziś zaczyna się 34tydzień. Byłam na USG i okazało się, że Młody znowu się obrócił czyli jest dupcią do dołu... Waży 2500g więc nie wiadomo czy się zdoła obrócić, niby do 36 miesiąca może. Byłam nastawiona na poród SN. Doświadczone koleżanki co wy na to? Jest jeszcze szansa??

Z tego co wiem to dzidzia może się obrócić przed samym porodem. 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...