Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

W takim przypadku chyba wolę CC. Znaczy oczywiście chciałam siłami natury, ale już mi lekarz powiedział , że raczej cesarka , bo raz , że waga , a dwa , że wada. Ale lekarze jeszcze się zastanawiają. Ta niepewność mnie jakoś tak przeraża. Nie wiem na co się nastawić. 

 

Odnośnik do komentarza

Ja też byłam wczoraj na wizycie i mój mały również waży 2200. Pociesza mnie, że nie tylko moje dziecko jest takie duże 😉

Na następnej wizycie będę musiała porozmawiać z lekarzem jak to będzie. Bo jeżeli będzie tak rósł, to cc. Ale co będzie jak mi się akcja wcześniej zacznie? Boję się, że w szpitalu będą mi kazali rodzić samej...

Odnośnik do komentarza

Karolina 77 a w którym tyg jesteś ?

Może jak się wcześniej będzie rodzić to taki duży nie będzie. Szwagierka miała rodzic syna ponad 4kg , ale że urodziła w 37tyg to mały miał ledwo 3kg 🙈 także jak się wcześniej zacznie to nie zdąży przytyć 🤭

No właśnie, ale jak będzie skierowanie na cesarkę od lekarza prowadzącego to mimo to mogą się na to nie zgodzić i kazać sn ? Nie wiem jak to jest. 

Odnośnik do komentarza

Ja coraz częściej słyszę, że znajome urodziły naturalnie dzieci po 4kg i wiecej i to pierwsze dziecko, nie kolejne. Chyba ta waga, która jest wskazaniem do cesarki się mocno przesunęła i teraz jednak bardziej kładą nacisk na poród naturalny. 

Natalia, moja siostra też urodziła chłopca 4.5 kg, a lozyska nie mogła urodzić. Za to tak ja wyczyścili, że nie musiała w ogóle podkładów używać. 

Ja też mocno w żebra obrywam, ale w poprzednich też tak miałam. 

A w brzuchu mam równo 100cm na wysokości pępka. W poprzednich do 100 nie dobilam 😜

Odnośnik do komentarza
W dniu 13/11/2020 o 2:05 PM, Marlady napisał:

Ja jestem po wizycie u gina i wszystko jest w porządku. Młody waży 1550g i obrócił się już głową w dół. 

Dziewczyny ile przytyłyście? Ja 10kg i nie chcę już wiele więcej... I tak mi ciężko 😕

Dziewczyny na mocz sok z żurawiny, ale tej 100% czyli mega kwaśnej, zamiast cytryny do herbaty. Mi pomaga za każdym razem.

Ja zaczełam 32 tydz i już 20 kg na plusie, jest mi strasznie cięzko.. a natury jestem bardzo drobna (45 kg) moja waga z przed ciąży .. już odliczam! Torby prawie spakowane 

Odnośnik do komentarza

Mnie tak naszło dzisiaj, że łóżeczko przestawiłam, dokrecilam szczebelki, materac podniosłam. Więc łóżeczko w miarę ogarnięte. Chyba wicie gniazdka mi się zalaczylo 😆

Teraz brzuch mam wysoko, to ciągle mi duszno i mam zadyszkę. Staniki wszystkie za ciasne w obwodzie i mnie drażnią, więc po domu chodzę bez. W sumie to nawet jak ide do sklepu czy szkoły, to nie zakładam, bo przez te grube kurtki to i tak nie widać. Jeszcze pewnie z miesiąc i zacznie się powoli obniżać

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

Co tam u Was? Taka cisza 😉

Mnie już strasznie plecy bolą, czy siedzę czy leżę to nie mogę się ułożyć. Do tego młody kopie jakby dziurę chciał zrobić. Czuje jak mi napiera główka na dol, chodzę siusiu co pół godziny. Jeszcze mi się przypomniało, że muszę na kolejną wizytę zrobić wymaz gbs , ciekawe czy uda mi się za jednym zamachem jak pojadę na pobranie krwi, tylko nie zawsze położna jest w przychodni. 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95

Ja od kilku dni źle się czuję, szczególnie nocami. Boki mnie brzuch, wczoraj w nocy tak mnie bolał jak na okres, myślałam, że pojadę na szpital ale wzięłam nospe i usnęłam. Później się budziłam, ale już tak nie bolało. Spojenie się rozchodzi na pewno dalej, bo czuję pod palcami ☹️. I zapalenie mam jakieś, na szczęście we wtorek już do lekarza. Mam nadzieję, że dotrwam, nie chciałabym wylądować w szpitalu. Ale walizkę dziś kompletowałam, zamówiłam biustonosze na bonprix i coś im się nie spieszy z wysyłką. Już chyba tydzień czekam. Wczoraj dopiero przyszła mi informacja, se paczka już spakowana i "może wyjechać w każdej chwili". Wkurzyłam się bo jakbym kupiła te po 10 zł z allegro to zaraz by były, a tu taka firma i opóźnienia. Kupiłam laktator Lovi elektryczny. Zabieram ze sobą w razie czego. Chociaż powiem Wam, że to moja trzecia ciąża a cycki mam najmniejsze ze wszystkich ciąż, w ogóle nie wyglądają na mleczne..  Nie wiem czy będę karmić, jeszcze do tego cesarka, dziecku na pewno wepchną na początku butelkę. Nie nastawiam się narazie na nic. 

 

Moja mała też kopie jak szalona, raz jak mnie kopnela i siedziałam z paczką ciastek w ręku to podszkoczyłam i  upuściłam 😅

Odnośnik do komentarza
Gość 21Solari85

Witam, jestem tu nowa termin mam na 28 stycznia. Nie mogę zabrać się za kompletowanie wyprawki za dużo tego wszystkiego jest w internecie i przytłacza mnie to wszystko. Jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem do czego ręce włożyć. Ostatnie badanie USG młody 2,100 kg w 32 tc także chyba będę kompletować ubranka 56/62. Mam już wykaz ze szpitala co zabrać jakieś listy z neta, macie jakieś praktyczne podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95
1 minutę temu, Gość 21Solari85 napisał:

Witam, jestem tu nowa termin mam na 28 stycznia. Nie mogę zabrać się za kompletowanie wyprawki za dużo tego wszystkiego jest w internecie i przytłacza mnie to wszystko. Jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem do czego ręce włożyć. Ostatnie badanie USG młody 2,100 kg w 32 tc także chyba będę kompletować ubranka 56/62. Mam już wykaz ze szpitala co zabrać jakieś listy z neta, macie jakieś praktyczne podpowiedzi?

Hej kochana. Witaj wśród styczniówek. Po Twoim wpisie mam wrażenie, że czujesz się zagubiona i samotna. Przepraszam, jeśli się mylę. Zobaczysz, niedługo będziesz miała swojego skarba w rękach, dziecko to najwspanialszy cud 😍. W internecie jest bardzo dużo wszystkiego, czasem aż chyba lepiej pójść do sklepu i kupić na miejscu, mniejszy wybór, mniej stresu, ja jak zacznę oglądać na stronach internetowych to aż głowa boli. 

Co ja Ci mogę podpowiedzieć, to odpoczywaj ile możesz. Każdy poród jest inny, każde dziecko również inne. Ja mam dwoje i to dosłownie niebo i ziemia. Córka od początku była płaczliwa, miała kolki, wstawała co godzinę, ma teraz 5 lat i dalej się budzi, musi mieć lampkę do spania, rządzi w domu, ciągle krzyczy. A drugi syn jak się urodził to od razu spał całe noce, nie wstawał nawet na cyca, był cichy, nie płakał, aż rodzina mówiła, że może jakiś chory. Ma 2 latka, jest bardzo grzeczny, sprząta po sobie, jak mówię mu "Kocham Oskarka", to odpowiada "kocham mamę". Odmienia przez przypadki, a jak się pomyli to poprawia. Już wierszyki zaczyna mówić. ☺️ Nie pozwala zostawić ładowarki od telefonu w gniazdku, noże muszą być pochowane, bo krzyczy że nóż ostry. Złote dziecko ☺️. A mówią że to zależy od rodziców. Ja myślę że dziecko ma swój charakter i ciężko jest go zmienić mimo dyscypliny. 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Prowadzę ankietę na temat dlaczego chcemy zostawać mamami i szukam kobiet z wynikami badań estradiolu, amh i testosteronu

Jeśli posiadacie takie wyniki to śmiało wypełniajcie ankietę, prześlijcie dalej, jeśli znacie inne kobietki, będę dozgonnie wdzięczna za każdą pomoc w przyczynieniu się do odkryć naukowych ;D

https://ankiety.uksw.edu.pl/index.php/926257?lang=pl&fbclid=IwAR273pqVPeAAZp0GyTcoZ1oTJjUb5czWhwGom6YGXjn0cg69FPb9ikY9SmA

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

Przy pierwszej ciąży rzeczywiście wyprawia może być problemem, nie wiadomo co się może przydać, co się sprawdza, chce wie mieć wszystko tak na wszelki wypadek. Ciuchów nie ma co dużo kupować, bo i tak często się pierze, a dziecko szybko wyrasta. Jak masz za dużo to może się okazać, że połowy nie założysz a już będą za małe. U mnie najbardziej się sprawdziły bodziaki, pajace, śpioszki. Wszelkie super modnie wyglądające dresiki czy koszule dopiero później zakladalam. 

Możesz kupić i zacząć niedługo stosować maść na brodawki, weź też do szpitala i smaruj po karmieniu, początki mogą być bolesne. 

U mnie na początku pomagały dźwięki suszarki, miałam apke na telefon z białym szumem, no ale nie chciałam, żeby tel był ciągle włączony, więc teraz kupiłam używanego szumisia. 

 

Ja nawet torby nie mam do spakowania 🤦‍♀️ muszę jakaś kupić niedługo 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, cichadoro napisał:

Na te syropki i maść rozgrzewajaca nie patrz, to dla moich starszych. Tak samo roztwory do inhalacji. Dla maluszka wystarczy zwykła sol fizjologiczna. 

Te gaziki są do mycia pupy zamiast chusteczek nawilzanych na początek. 

Screenshot_2020-12-06-18-34-17-090_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-12-06-18-34-29-330_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-12-06-18-34-46-195_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-12-06-18-35-15-177_com.android.chrome.jpg

Dziękuję za listę, rozmawiałam z znajomą, która rodziła we wrześniu i podpowiedziała żeby nie kupować tych podpasek poporodowych Bella mama bo nie mają przylepca i słabo się trzymają na tych majtkach poporodowych.

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

Bo to wszystko od szpitala zależy, na liście z mojego są właśnie te siateczkowe jednorazowe.

Co do podkładów to ja tylko na sam początek wzięłam te bella, potem normalnych podpasek już będę używać, bo właśnie wygodniejsze i skrzydełka mają. Każda też inaczej się oczyszcza po porodzie, jednej wystarczy jedno opakowanie, drugiej trzy. 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95

Ja biorę 3 😅 A co do majtek to u mnie w szpitalu muszą być siateczkowe ale wielorazowe. I bardzo polecam. Wychodzą drożej ale to jest już materiał, a nie takie sztuczne jak te jednorazowe, w których ledwo się poruszałam i byly takie sztywne. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...