Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Hej 🙂 dzisiaj u nas zaczął się 31 tydzień a wczoraj byliśmy na echu serca w Łodzi w ICZMP i dowiedziałam się że mały ma w mosznie płyn ale nie jest bardzo dużo tego płynu tylko troszkę i jak bardzo się nazbiera tego płynu to może się wcześniej urodzić...  Mamy termin na 12 stycznia przyszłego roku więc jeszcze dwa miesiące i dwa dni...  Trochę się martwię tym płynem ale spoko dostanę leki żeby ten płyn ściągnąć i damy radę urodzić się o czasie 😉 

I mamy grube łożysko ale to dobrze 👍  

 

Wczoraj na usg ważył 1540 gramów czyli całkiem sporo 🙂  

 

 

Jak tam u was? 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, elka1985 napisał:

Mnie zgaga męczy niesamowicie.. już nie wyrabiam, nic nie pomaga... Masakra jakaś.. pozatym brzuch dość często się stawia ale leżeć nie dam rady przy trójce dzieci.. Zamówiłam dziś ostatnie rzeczy potrzebne do szpitala i trochę pampersów. Teraz będę miała już wszystko. Niani nie mam jeszcze ale siostra z Anglii mi przyśle. 

A ja dopiero mam wózek i 1 koszulę😅 dziś zaczęłam w panice szukać wszystkiego. I w końcu wyciągnąłem ubranka po dzieciach, zaczęłam segregować. Muszę kupić proszek żeby je wyprac. U mnie sprawdzała się Lovela więc tym razem Tez ją wybiorę 

Odnośnik do komentarza

Ja też pod koniec listopada mam echo serca, bo Malutki będzie miał jedną nerkę. W ogóle tak mało jest informacji na temat wielotorbielowatosci nerki. Chciałam znaleźć jakieś forum na ten temat, ale dosłownie nie ma.. też trochę zmartwień. 

Ja na szczęście mam już 4 koszule i ciuszki naszykowane do wyprania i przygotowania ☺️

Odnośnik do komentarza

U mnie koszule się nie sprawdzamy, więc tylko dwie do szpitala będę miała, a potem najwygodniej mi było podnosić do góry zwykła bluzkę, niż się bawić w te zapiecia i zatrzaśnięcie. 

Na zgagę w pierwszej ciąży pomagało mi zimne mleko. Teraz mnie tak nie męczy, ale raz jak miałam i nie mogłam zasnąć to się napiłam wody z odrobina sody oczyszczonej i szybko przeszło. 

Mi brakuje jedynie wózka, ale to mam zaklepany u koleżanki, w grudniu ma mi dać. 

Dzisiaj odebrałam zdjęcia z sesji ciazowej. 

Paulina, moja chrześnica też ma jedna nerkę, oni w Anglii mieszkają i się dowiedzieli dopiero jak przyjechali do Polski i poszli na badania, bo w ciąży tam nie ma za bardzo dokładnych badań. Ale lekarz powiedział, że skoro jedna nerka wyrabia i wszystko jest ok, to nie ma się czym martwic. Niestety nie wiem jak teraz wygląda sytuacja, bo jej rodzice się rozstali i nikt, nawet ojciec nie ma kontaktu z dziećmi. 

Odnośnik do komentarza

Za dwie godziny mam to USG spojenia, ciekawe, co mi powie. Mam nadzieję, że facet się na tym zna, bo babka w rejestracji to w ogóle była w szoku, że takie USG się wykonuje. 

Wczoraj sobie posegregowalam ubranka, oddzielilam te na pierwsze miesiące i pewnie zacznę powoli prac. Zamówienie z apteki też ma dzisiaj przyjść, nie wiem gdzie ja to wcisnę. Chyba muszę porządnie w szafie posprzątać i miejsce zrobić. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość Cichadoro napisał:

Za dwie godziny mam to USG spojenia, ciekawe, co mi powie. Mam nadzieję, że facet się na tym zna, bo babka w rejestracji to w ogóle była w szoku, że takie USG się wykonuje. 

Wczoraj sobie posegregowalam ubranka, oddzielilam te na pierwsze miesiące i pewnie zacznę powoli prac. Zamówienie z apteki też ma dzisiaj przyjść, nie wiem gdzie ja to wcisnę. Chyba muszę porządnie w szafie posprzątać i miejsce zrobić. 

Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze. Daj znać jak po badaniu. Z pewnością ortopeda się na tym zna. U mnie w rejestracji też nie wiedzieli o co chodzi i pytali czy to jest usg stawów. Dzwonili do doktorki pytać. Mój ginekolog się nie zna, to one tym bardziej 😅. A jak się czujesz? Jak ze spaniem? 

Odnośnik do komentarza

Jak jest robione to USG, z zewnątrz czy dopochwowo? 

U mnie właśnie najgorzej w nocy, nie mogę się normalnie przekręcić, w ciągu dnia, aż tak nie odczuwam i dopiero wieczorem znowu mocniej boli. Chyba, że coś dźwignię, szybciej idę, czy się przemęcze to wtedy też czuje bardziej. Ale mam nadzieję, że wszystko jest w normie tylko ja wyolbrzymiam 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gość Cichadoro napisał:

Jak jest robione to USG, z zewnątrz czy dopochwowo? 

U mnie właśnie najgorzej w nocy, nie mogę się normalnie przekręcić, w ciągu dnia, aż tak nie odczuwam i dopiero wieczorem znowu mocniej boli. Chyba, że coś dźwignię, szybciej idę, czy się przemęcze to wtedy też czuje bardziej. Ale mam nadzieję, że wszystko jest w normie tylko ja wyolbrzymiam 

Od zewnątrz. Ja też myślałam, że wyolbrzymiam. Teraz przekręcam się siłą rąk w nocy ze złączonymi nogami. 😔 Nie wiem jak wstanę po cesarce 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość Cichadoro napisał:

Ale jest straszne opóźnienie, nie wiem jak w tej maseczce tu wysiedze. Jeszcze się okaże, ze bede musiala zrezygnować, bo się po dzieci do przedszkola nie wyrobie. Myślałam, że prywatnie to sprawnie pójdzie 😕

Ja też czekałam jeszcze 40 minut po czasie. Teraz ciężko się gdziekolwiek dostać. A jesteś jedna ciężarna? Ja ostatnio do ortopedy się wepchalam Bez kolejki

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Gość Cichadoro napisał:

Ufff u mnie na razie duży obrzęk, ale rozejscia nie ma. Może mi się teraz zacząć robić jak mały będzie przebierał na wadze i główka będzie się rozpychal, ale prawdopodobnie nie na tyle, żeby mieć cc. 

Dobrze, że sprawdzialas i możesz być spokojniejsza. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Marlady napisał:

Ja jestem po wizycie u gina i wszystko jest w porządku. Młody waży 1550g i obrócił się już głową w dół. 

Dziewczyny ile przytyłyście? Ja 10kg i nie chcę już wiele więcej... I tak mi ciężko 😕

Dziewczyny na mocz sok z żurawiny, ale tej 100% czyli mega kwaśnej, zamiast cytryny do herbaty. Mi pomaga za każdym razem.

Ja przytyłam 7,5 kg i już przeżywam, bo to jeszcze ponad 2 miesiące. 

 

W tej ciąży o dziwo jeśli chodzi o zapalenie pęcherza, to mi nie doskwiera. Ale w dwóch poprzednich to było ciągle. Nic mi nie pomagało. Teraz za to bywa że nerka mnie boli, zawsze ta sama. Ale nie czuję zapalenia zadnego

Odnośnik do komentarza
Gość polozna_mamazu

Cześć dziewczyny! Mam na imię Patrycja i jestem położną, a prywatnie mamą  Zuzi. W związku z obecną sytuacją i utrudnionym kontaktem z lekarzem/położną (zwłaszcza po porodzie) stwierdziłam, że chcę pomoc, edukować. Na moim koncie na Instagramie prowadzę właściwie bezpłatną szkołę rodzenia online. W wyróżnionych relacjach m.in. porod- nauka oddychania, praca na skurczu, omówienie pozycji wertykalnych (3 części), pielęgnacja noworodka, masaż krocza, niebawem ruszam z karmieniem piersią, rozszerzaniem diety i wieeele innych. Przekazuję tylko aktualna wiedzę opartą na badaniach naukowych. Moją misją jest wspierać kobiety w tym wyjątkowym czasie. Nazywam się polozna_mamazu

Odnośnik do komentarza
Gość Mamarazydwa

Hej 😉 my mieliśmy drugie echo serca tydzień temu w poniedziałek i mały ważył 1540 gramów a dzisiaj już się rozpoczął 32 tydzień ciąży więc jeszcze aż i tylko 8 tygodni do rozwiązania   

 

Powoli myślimy o ubrankach i tak dalej 😉 

Z pierwszym synem miałam termin porodu 18.10.2016 a urodził się 13.10.2016  a 18.10 wychodziliśmy że szpitala   

Teraz mamy termin porodu na 12.01.2020 więc możemy zacząć rodzić na początku stycznia 😝

Odnośnik do komentarza

U mnie też lekarz powiedział , że i tak ciąża będzie rozwiązana wcześniej. Bo z Wagi wychodzi że na 16.01 a termin mam 29. 01. 

Ale nie wiem czy tak mówił, że względu na wagę czy chorą nerkę. 

W ogóle jak to jest z CC ? Lekarz wydaje zaświadczenie ? 

Bo mój lekarz właśnie coś mówił o CC, natomiast Pani od prenatalnych mówi , że kwestia czy znikną torbiele z nerki, i to będzie wiadomo przed porodem jaka będzie sytuacja czy CC czy sn , a inna lekarka jak dzwoniłam pytać, to mówi , że jak mi lekarz zaświadczenie napiszę to niech sobie napiszę , a do Nich do szpitala jak przyjadę to dopiero stwierdzą, czy jest taka potrzeba. I zgłupiałam. 

Odnośnik do komentarza

Ja od lekarza mam dostać skierowanie na CC, plus mam jeszcze zaświadczenie od ortopedy, ale wiecie co... Mimo wszystko boję się, że zacznę rodzić sama, stwierdzą że nie będą już ingerować i moje spojenie całkiem się rozejdzie 😔

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...