Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Natalia95. napisał:

A ja coraz bardziej jestem ciekawa. Chciałabym kupić pierwsze ubranko. Chociaż to już moje trzecie dziecko, to jednak z tam samo dużym entuzjazmem czekam. Boję się tylko czy nie urodzę w drodze, bo syna rodziłam tylko 3 godziny, z czego tylko 20 minut było9 bolesne 😅

Ja już pierwsze ubranka mam, bo dostałam cały wór nowych ubranek od cioci 😆 gorzej, że nie mam gdzie tego trzymać, bo dopiero w lato się za poddasze wzięliśmy. Mam nadzieję, że chociaż starszy się doczeka swojego pokoju przed tym jak urodzę. 

Ja na razie to się zastanawiam gdzie w ogóle rodzić, szpital, w którym rodziłam dwa razy przekształcili na zakaźny, więc muszę wybrać coś innego. A że porody też miałam szybkie to chyba po prostu będę jechać gdzie najbliżej 😆

Od dwóch dni się dzidziuch rozkopał, teraz to już dokładnie czuje ruchy. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość Cichadoro napisał:

Ja już pierwsze ubranka mam, bo dostałam cały wór nowych ubranek od cioci 😆 gorzej, że nie mam gdzie tego trzymać, bo dopiero w lato się za poddasze wzięliśmy. Mam nadzieję, że chociaż starszy się doczeka swojego pokoju przed tym jak urodzę. 

Ja na razie to się zastanawiam gdzie w ogóle rodzić, szpital, w którym rodziłam dwa razy przekształcili na zakaźny, więc muszę wybrać coś innego. A że porody też miałam szybkie to chyba po prostu będę jechać gdzie najbliżej 😆

Od dwóch dni się dzidziuch rozkopał, teraz to już dokładnie czuje ruchy. 

Ja niestety co do ruchów nadal się martwię 😔 nie chce wróżyć. Chciałabym, żeby wszystko było w porządku, ale bardzo rzadko je czuję. Głównie jak dziecko ma czkawkę.. Może nawet tylko wtedy. 

Odnośnik do komentarza

Ale dziwnie mi się czyta ze niektóre z was dalej nie wiedza kto w brzuszku mieszka 😊

My wiemy od 12 tygodnia bo u nas wykonują standardowo test NIPT.

Kilka ciuszków już kupiłam, ale z wyprawka się jeszcze wstrzymuje 🙂 

 

6 minut temu, Natalia95. napisał:

Ja niestety co do ruchów nadal się martwię 😔 nie chce wróżyć. Chciałabym, żeby wszystko było w porządku, ale bardzo rzadko je czuję. Głównie jak dziecko ma czkawkę.. Może nawet tylko wtedy. 

Ktory to tydzień ? Nie każda dzidzia od razu urządza w brzuszku imprezę 🙂 u nas różnie to bywa są dni ze mała jest leniwa a są dni ze daje tak popalić ze wszystko mnie boli ... od 2 dni leży dość nisko i ciagle mnie gilgocze po pęcherzu. Próbowałaś sama ja budzić szturchając palcem ? 

w57vyx8dqc1niv3p.png

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Aleksandra0410 napisał:

Ale dziwnie mi się czyta ze niektóre z was dalej nie wiedza kto w brzuszku mieszka 😊

My wiemy od 12 tygodnia bo u nas wykonują standardowo test NIPT.

Kilka ciuszków już kupiłam, ale z wyprawka się jeszcze wstrzymuje 🙂 

 

Ktory to tydzień ? Nie każda dzidzia od razu urządza w brzuszku imprezę 🙂 u nas różnie to bywa są dni ze mała jest leniwa a są dni ze daje tak popalić ze wszystko mnie boli ... od 2 dni leży dość nisko i ciagle mnie gilgocze po pęcherzu. Próbowałaś sama ja budzić szturchając palcem ? 

To moje trzecie dziecko i 8 września będzie połowa. Więc obawy są jeszcze większe. 😔 Nie daje nic nawet zjedzenie czekolady. Z poprzednim dzieckiem też się bałam o ruchy, rzadko go czułam, ale jednak częściej. A później przy porodzie wyszło, że był 2 razy owinięty pępowiną, miał zeza w jednym oku, przepuklinę brzuszną i pępkową i ma takie tiki, które kontrolowałam z neurologiem. Twierdzi on że to nic groźnego, bo dzieje się podczas ekscytacji. Mam nadzieję że mu to przejdzie. Ma niecałe 2 latka. Po takich doświadczeniach mam same czarne myśli 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Natalia95. napisał:

To moje trzecie dziecko i 8 września będzie połowa. Więc obawy są jeszcze większe. 😔 Nie daje nic nawet zjedzenie czekolady. Z poprzednim dzieckiem też się bałam o ruchy, rzadko go czułam, ale jednak częściej. A później przy porodzie wyszło, że był 2 razy owinięty pępowiną, miał zeza w jednym oku, przepuklinę brzuszną i pępkową i ma takie tiki, które kontrolowałam z neurologiem. Twierdzi on że to nic groźnego, bo dzieje się podczas ekscytacji. Mam nadzieję że mu to przejdzie. Ma niecałe 2 latka. Po takich doświadczeniach mam same czarne myśli 

Dziwi mnie se lekarz tego nie dopatrzył... może warto wybrać się do innego lekarza po opinie a także wykonać usg 3D ? W przypadkach owinięcia pępowina dobrze to widać właśnie na usg 3D.

Nie martw się na zapas jak to mówią !
Dzidzia tez czuje Twój strach a to źle na niego/ją wpływa. Spróbuj się wyluzować może ten tego właśnie ci potrzeba :) 

w57vyx8dqc1niv3p.png

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Aleksandra0410 napisał:

Dziwi mnie se lekarz tego nie dopatrzył... może warto wybrać się do innego lekarza po opinie a także wykonać usg 3D ? W przypadkach owinięcia pępowina dobrze to widać właśnie na usg 3D.

Nie martw się na zapas jak to mówią !
Dzidzia tez czuje Twój strach a to źle na niego/ją wpływa. Spróbuj się wyluzować może ten tego właśnie ci potrzeba 🙂

Z 2 maluchów ciężko o wyluzowanie 😅 czasami tak sobie mówię, E może po prostu nie mam czasu czuć maluszka. Nie mam bardzo możliwości iść do innego lekarza, bo wszędzie ciężko się dostać. Jest dobry lekarz, stary... który niestety nie ma sprzętu, wysyła na usg gdzieś indziej. Ten do którego chodze ma najlepszy sprzęt. U niego od razu jest położna. Chyba że jeszcze taki, u którego wizyta kosztuje około 400 zł z badaniami, bez położnej. Na takiego niestety mnie nie stać. 😔 10tego mam wizytę i usg połówkowe, wcześniej mam zrobić badania w laboratorium. Jak tym razem mi nic nie powie to pójdę gdzieś indziej 

Odnośnik do komentarza

Cześć 🙂 od początku ciąży miałam tkliwe i bolesne piersi w sumie tak jak przed miesiączką, ale przestały mnie boleć ( przy dotykaniu, leżeniu) po prostu są obrzmiałe, ale już nie bolą. Zaczynam się martwić. Może któraś ma podobnie? Zaznaczam że żadnych plamien nie mam ani bólu brzucha 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Gość Ola napisał:

Cześć 🙂 od początku ciąży miałam tkliwe i bolesne piersi w sumie tak jak przed miesiączką, ale przestały mnie boleć ( przy dotykaniu, leżeniu) po prostu są obrzmiałe, ale już nie bolą. Zaczynam się martwić. Może któraś ma podobnie? Zaznaczam że żadnych plamien nie mam ani bólu brzucha 

To całkiem normalne. U mnie to samo, początkowo piersi były bardzo bolesne teraz brak jakichkolwiek objawów i bardziej mnie to cieszy niż martwi 😉

w57vyx8dqc1niv3p.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 15/9/2020 o 4:45 AM, Gość Katrina napisał:

Witajcie, jakie imiona planujecie nadać swoim Dzieciaczkom :)? 

Mieszkam na stałe w Belgii a mój mąż to Belg wiec takie tez będzie imię dla naszej córeczki.

Zastanawiamy się nad dwoma Yael i Evie-Rose, ale wydaje mi się ze Yael wygra ;) 

 

@elka1985 

jak zrobić takie piękne obrazki z wyliczaniem do porodu ? 

w57vyx8dqc1niv3p.png

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Gość Anka napisał:

Czy któraś mi podpowie, jakie ubranka na start najbardziej się przydają?

Body z długim rękawem, czy raczej więcej całych pajacyków?

 

Powoli będę jużz coś kupować...

Ja polecam długie body i do tego śpioszki. Żeby półśpiochami nie gnieść brzuszka. Pajacyki też polecam, do krótkich bodów. Najlepiej na noc 🥰

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Melisa napisał:

Cześć dziewczyny, 

Powiedzcie mi czy imię Blanka kojarzy wam się z Anka? 

Podpowiedzi co do babskich mile widziane 🙂

Godzinę temu, Gość Melisa napisał:

Cześć dziewczyny, 

Powiedzcie mi czy imię Blanka kojarzy wam się z Anka? 

Podpowiedzi co do babskich imion mile widziane 🙂

Hej. Mi Blanka w ogóle nie kojarzy się z Anką. ☺️ 

A u nas jeśli będzie dziewczynka, to prawdopodobnie Kalina. Chłopiec podoba mi się Krzyś, mężowi za to kompletnie... Więcej męskich imion mi się nie podoba. Kiedyś podobało mi się Adaś, ale moja córcia ma ulubieńca Adasia w przedszkolu, więc odpada. 

 

W końcu zaczęłam czuc ruchy. Coraz mniej się martwię. Chciałabym już zacząć szykować wyprawkę, ale bobasek nie chce nam odsłonić pupy ☺️

 

Odnośnik do komentarza

Na samym początku kaftaniki są wygodne, jak się nie ma wprawy przy małych dzieciach. Teraz na razie mam same bodziaki z długim i krotkim rękawem i pajace. Koleżanka ma mi dać ciuszki po swoim synku, więc dopiero wtedy będę sprawdzać co dokupić. Spodenki poszyje sama z takim szerokim ściągaczem, żeby właśnie brzuszka nie uciskać i żeby plecy były zakryte. 

Ja dla córki chciałam imię Estera, ale chyba na chłopca bardziej mam się szykować. Mam kilka typów 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...