Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cichadoro

Ja jeszcze badań nie robiłam, jestem zapisana na 23.06 na krew. 

Karty ciąży jeszcze nie mam, pewnie na następnej wizycie dostanę. To moja 3 ciąża u tej samej lekarz, w poprzednich też jakoś później dostawałam kartę ciąży. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja dzisiaj w końcu dobrze się nawet czuje wstałam posprzątałem mieszkanie w końcu bo mąż z grubsza sprzątał a ja dzisiaj posprzątałem po swojemu 😁 teraz siedzę odpoczywam wcinam czereśnie na które miałam tak dzisiaj ochotę mąż pobiega na dół i kupił 😁. Jutro mam wizytę u lekarza trochę mam stresa. 

W dniu 15/6/2020 o 5:28 PM, Gość Anaev napisał:

 

W dniu 10/6/2020 o 10:58 AM, Gość Anaev napisał:

Dziewczyny jak się czujecie? 😄 Macie czasem takie pobolewanie jajników/kłucie ?? 

Ja jestem jakaś przewrażliwiona na każdy możliwy ból 😔😂

Ja miałam takie kłucie jajanikow ale teraz jakoś chyba przeszły został ból brzucha wieczora najczęściej. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15/6/2020 o 5:28 PM, Gość Anaev napisał:

Dziewczyny a czy już na pierwszej wizycie, lekarz określił wam termin porodu i zalozyl kartę ciąży? Ja nie mam ani tego ani tego plus bardzo mało badań do zrobienia...tak mi się wydaję.

Mi określi na pierwszej wizycie termin ale kartę powiedział że założy na następnej wizycie no i badania zalecił a u ciebie jakie badania zalecił? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15/6/2020 o 3:15 PM, Gość Natalia95 napisał:

Hej dziewczyny. Jestem w 3 ciąży. W 5 tygodniu byłam u lekarza, było widać pęcherzyk, lekarz powiedział, że ciąża wygląda na zdrową. Mam już 5 letnią córkę i prawie 2 letniego synka. Od początku źle się czuję, boli mnie podbrzusze, nie mam kompletnie na nic siły. Bolą mnie też nerki, ale lekarz nic na to nie powiedział. W obu poprzednich ciążach też byłam taka zmarnowana na początku. Termin mam na 26 stycznia. 

 

Witam się z Wami w dwupaku i życzę miłego wieczoru. 

Witamy nowa mamusie 😉

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Gość Anaev napisał:

A jaki macie wynik TSH? Ja właśnie odebrałam wyniki i mam ponad normę bo 6,030 a wizytę dopiero za tydzień i już się zaczęłam stresowac bardzo 😔😭 Nigdy wcześniej nie robiłam tego badania, teraz zaluje

Ja mam na wyniku 2.500. Nie przejmuj się będzie dobrze na pewno lekarz powie co teraz głową do góry będzie dobrze 😉

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Gość Batonik napisał:

Moja pierwsza wizyta to była telewizyta. Dopiero na drugiej wizycie dostałam kartę ciąży  i wpis w niej że pierwszą wizytę miałam na drugiej wizycie 😕 Dostałam dosyć dużo badań już na pierwszej wizycie: Morfologia + płytki + rozmaz automatyczny, glukozę, mocz, grupę krwi, hiv, 

Różyczka IgG / Rubella IgG
Różyczka IgM / Rubella IgM
T3 Wolne / Free - T3
T4 Wolne / Free - T4
Toksoplazmoza IgG / Toxoplasmosis IgG
Toksoplazmoza IgM / Toxoplasmosis IgM
Total Beta - hCG
TSH / hTSH

HCV Ab / przeciwciała

T3 i T4 dostałam ze względu na chorą tarczycę. Jeśli masz złu wynik TSH to zrób sobie też T3 i T4.
Na drugiej wizycie dostałam tylko skierowanie na USG w 11-13 tygodniu i tyle. 
Miałyście coś jeszcze robione?

Ja miałam takie badania 

HCV przeciwciała, Toxoplasma gondii IgG, Toxoplasma gondii IgM, Wirus HIV, Wirus zapalenia wątroby typ B

Badanie ogólne moczu, Glukoza, Kiła (Treponema pallidum), test przesiewowy RPR/VDRL, Morfologia krwi, Osad moczu, TSH

Odnośnik do komentarza
Gość Malutka86

Dziś w końcu byłam u lekarza. Okazuje się, że moja ciąża jest młodsza niż wynika to z terminu miesiączki, tzn. wg USG to 4-5 tc, a z miesiączki 6-7. Dopiero za 2 tygodnie dowiem się czy wszystko ok. Może to być spóźniona owulacja lub ciąża obumarła 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Malutka86 napisał:

Dziś w końcu byłam u lekarza. Okazuje się, że moja ciąża jest młodsza niż wynika to z terminu miesiączki, tzn. wg USG to 4-5 tc, a z miesiączki 6-7. Dopiero za 2 tygodnie dowiem się czy wszystko ok. Może to być spóźniona owulacja lub ciąża obumarła 

Duża różnica ale bądź w dobrej myśli na pewno wszystko gra i tak jak mówisz że owulacja była spóźniona 🙂

 

Godzinę temu, Gość Anaev napisał:

Dostałam od razu receptę na eutyrox 👍mam nadzieję że będzie już dobrze teraz...

A eutyrox to na co? Na TSH? 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Gość Anaev napisał:

Tak na tsh.  Stwierdziła że jest za wysoki i powinnam jak najszybciej przyjmować

Git. Dała ci skierowanie na kolejne badania TSH i dodatkowo T3 i T4 i usg tarczycy? Mój endokrynolog każe mi robić je w ciąży co miesiąc (no może usg nie co miesiąc, ale ty dopiero zostałaś zdiagnozowana)

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Batonik napisał:

Git. Dała ci skierowanie na kolejne badania TSH i dodatkowo T3 i T4 i usg tarczycy? Mój endokrynolog każe mi robić je w ciąży co miesiąc (no może usg nie co miesiąc, ale ty dopiero zostałaś zdiagnozowana)

Tak, mam dostać na wizycie w środę 😊

Odnośnik do komentarza
W dniu 15/6/2020 o 3:15 PM, Gość Natalia95 napisał:

Hej dziewczyny. Jestem w 3 ciąży. W 5 tygodniu byłam u lekarza, było widać pęcherzyk, lekarz powiedział, że ciąża wygląda na zdrową. Mam już 5 letnią córkę i prawie 2 letniego synka. Od początku źle się czuję, boli mnie podbrzusze, nie mam kompletnie na nic siły. Bolą mnie też nerki, ale lekarz nic na to nie powiedział. W obu poprzednich ciążach też byłam taka zmarnowana na początku. Termin mam na 26 stycznia. 

 

Witam się z Wami w dwupaku i życzę miłego wieczoru. 

Witam kolejna styczniowa mamusie 🙂 

W dniu 15/6/2020 o 5:28 PM, Gość Anaev napisał:

Dziewczyny a czy już na pierwszej wizycie, lekarz określił wam termin porodu i zalozyl kartę ciąży? Ja nie mam ani tego ani tego plus bardzo mało badań do zrobienia...tak mi się wydaję.

Ja miałam na pierwszej wizycie w 5 tygodnie określony termin który i tak się zmienił w 8 tygodniu. Mieszkam za granica a tutaj kart ciąży nie ma ...

Badania miałam wszystkie robione przed zajściem w ciąże i było tego sporo bo była u mnie kontrolowana płodność. Po zajściu w ciaze miałam już tylko podstawowe badania w 8 tygodniu.

 

Za tydzień kolejna wizyta gdzie mamy poznac płeć z badania prenatalnego 🙂 już nie umiem się doczekać aż się dowiem kto mieszka w brzuszku 🙂 

w57vyx8dqc1niv3p.png

Odnośnik do komentarza

Hej widzę, że trochę mam się odezwalo:) witam mamusie. Ja długo nie pisałam, miałam jakieś huśtawki nastroju. Stres czy wszystko ok. Jutro usg będzie to 8+6 trzymajcie kciuki:)  

Pierwszy raz zobaczę mojego dzidziusia bo ostatnio był sam pecherzyk. Pójdę spać to do jutra szybko zleci:) 

Jak objawy? U mnie zamiennie. Jednego dnia super a na drugi dzień cyrk:) 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95
W dniu 16/6/2020 o 5:59 PM, Gość Malutka86 napisał:

Dziś w końcu byłam u lekarza. Okazuje się, że moja ciąża jest młodsza niż wynika to z terminu miesiączki, tzn. wg USG to 4-5 tc, a z miesiączki 6-7. Dopiero za 2 tygodnie dowiem się czy wszystko ok. Może to być spóźniona owulacja lub ciąża obumarła 

Nie martw się na zapas. Ja w drugiej ciąży też tak miałam. Ale termin lekarz wyliczył mi z miesiączki, syn urodził się po czasie i lekarze mówili że to jeszcze trochę za wcześnie. Ale ja zawsze mam nieregularne miesiączki także się nie martwiłam. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, TereFere napisał:

Hej widzę, że trochę mam się odezwalo:) witam mamusie. Ja długo nie pisałam, miałam jakieś huśtawki nastroju. Stres czy wszystko ok. Jutro usg będzie to 8+6 trzymajcie kciuki:)  

Pierwszy raz zobaczę mojego dzidziusia bo ostatnio był sam pecherzyk. Pójdę spać to do jutra szybko zleci:) 

Jak objawy? U mnie zamiennie. Jednego dnia super a na drugi dzień cyrk:) 

Ja wyczekuję wizyty 25. Jeszcze tydzień. Nie mogę się doczekać. Wczoraj byłam na badaniach mocz, morfologia, glukoza na czczo, a wcześniej sama robiłam TSH. Wszystko mam w normie. Aż się dziwię bo tak się źle czuję, jakby mi czegoś brakowało, jakbym miała anemię. Ty o była wizyta prywatna a mam następna na NFZ bo było miejsce więc lekarz powiedział, że wszystkie ważne badania napiszę mi na następnej wizycie. 😊 

 

A reszta dziewczyn jak się czuje? Macie siłę w ogóle? Bo ja kompletnie nie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Gość Malutka86
6 godzin temu, Gość Natalia95 napisał:

Nie martw się na zapas. Ja w drugiej ciąży też tak miałam. Ale termin lekarz wyliczył mi z miesiączki, syn urodził się po czasie i lekarze mówili że to jeszcze trochę za wcześnie. Ale ja zawsze mam nieregularne miesiączki także się nie martwiłam. 

Ja akurat mam bardzo regularne miesiączki, więc się martwię. Następne USG 29.06. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, elka1985 napisał:

A wiecie może jakie są normy TSH w ciąży? Czy jest to zależne od laboratorium i w każdym są inne?

Hej coś około 2 z hakiem chyba ale dokładnie nie wiem 😕 A masz jakiś problem z TSH? 

 

Czwarte dziecko w drodze widzę. Gratuluję i podziwiam ja się boję jak ogarnę się z trzecim. Serio ciągle o tym myślę jak dam radę. Poza tym w ciąży teraz nic mi się nie chce i zastanawiam się czy to teraz tak tylko czy się taka leniwa zrobiłam ehhh

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, TereFere napisał:

Hej coś około 2 z hakiem chyba ale dokładnie nie wiem 😕 A masz jakiś problem z TSH? 

 

Czwarte dziecko w drodze widzę. Gratuluję i podziwiam ja się boję jak ogarnę się z trzecim. Serio ciągle o tym myślę jak dam radę. Poza tym w ciąży teraz nic mi się nie chce i zastanawiam się czy to teraz tak tylko czy się taka leniwa zrobiłam ehhh

Wyszło mi 3,5 ale normę mam wpisana 4,2 ale to chyba normy dla osób w normalnym stanie. Mi też nic się nie chce i ciągle bym spala.. jak mam do pracy na drugą zmianę to muszę przed drzemkę zrobić bo inaczej nie daje rady w pracy.. 

ex2btv73rlmb9p59.png

f2wlsg184afc28ai.png

ug37gu1r0yot0tmg.png

6sutcsqveil7vjw9.png

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, elka1985 napisał:

Wyszło mi 3,5 ale normę mam wpisana 4,2 ale to chyba normy dla osób w normalnym stanie. Mi też nic się nie chce i ciągle bym spala.. jak mam do pracy na drugą zmianę to muszę przed drzemkę zrobić bo inaczej nie daje rady w pracy.. 

U mnie na wynikach norma między 0,27 a 4,2

To widzę ze możemy wszystkie razem pospać 🤣 ja bym mogła całymi dniami spać i nic więcej nie robić ! 

w57vyx8dqc1niv3p.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, też chudniecie? Ja przez te mdłości, zgagę i brak apetytu już kilka kilo straciłam, a wcześniej też byłam chudzielcem. Żyję niewielką ilością ciastek i herbatą z cukrem. Podobno po trzecim miesiącu mija... jeszcze tylko 5 tygodni. Ale jak będę chudła w takim tempie to nic ze mnie nie zostanie. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Batonik napisał:

Dziewczyny, też chudniecie? Ja przez te mdłości, zgagę i brak apetytu już kilka kilo straciłam, a wcześniej też byłam chudzielcem. Żyję niewielką ilością ciastek i herbatą z cukrem. Podobno po trzecim miesiącu mija... jeszcze tylko 5 tygodni. Ale jak będę chudła w takim tempie to nic ze mnie nie zostanie. 

Ja też bardzo chuda z natury.. czasem wciskam na siłę bo jak nie wcisne to mi bardzo nie dobrze. Najgorzej rano, później już mam ochotę na wszystko co tłuste i słone 🤦🏼‍♀️...liczę na to że w końcu przytyje w ciąży 😂❤️❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...