Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gość Malutka86 napisał:

Batonik, od kiedy masz te wszystkie objawy? Bo u mnie póki co zero( oprócz tych bóli). W pierwszej ciąży mdłości miałam dopiero od 7 tyg.

To mnie zmartwiłaś tymi bólami. Ale ja w sumie jestem na tabletkach podtrzymujących od prawie samego początku, więc mam nadzieję że będzie OK. 

Nie jestem pewna jak się liczy te tygodnie, chyba jestem w siódmym (poczęcie 10 maja). A nudności zaczęły się początkiem siódmego tygodnia, końcem szóstego, jakoś tak.... Wtedy całkiem straciłam apetyt. 

I jeszcze jeden objaw: ciągle bekam, od rana do wieczora, takie mini beknięcia haha. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Malutka86 napisał:

To moja 4 ciąża, 3 razy poroniłam. Za każdym razem miałam bóle w podbrzuszu, ale to tak samo objaw ciąży jak i poronienia. U mnie to dopiero koniec 5 tygodnia. Wizyta u lekarza za 1,5 tygodnia 

Trzymam kciuki, oby tym razem się udało. Jesteś pod opieką lekarza? Masz jakieś tabletki na podtrzymanie?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Gutek napisał:

Dziewczyny, kiedy byłyście na pierwszej wizycie u gina i czy już cos bylo widac? Oczywiście licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki 🙂

Ja byłam w 5 t,5d i było wszystko ładnie widać i bijące serduszko

Odnośnik do komentarza

Ja po pierwszej wizycie, z usg wychodzi 6t4d. Wszystko w porządku, coś mówiła, że pęcherzyk nie jest do końca wypełniony, czy jakoś tak, ale na następnej wizycie już powinien być, ale jakby pojawiły się plamienia to mam się zgłosić po leki. W dwóch poprzednich ciążach na pierwszej wizycie byłam w 8-9 tyg. Teraz następna wizytę mam 30.06 i poczekam do tej wizyty, żeby powiedzieć rodzinie. 

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gość Anaev napisał:

Ja byłam w 5 t,5d i było wszystko ładnie widać i bijące serduszko

Zazdroszczę, ja wg USG byłam w 5 tyg i 4 dni, czyli tylko 1 dzień wcześniej niż ty, a widać było tylko pęcherzyk czarny w środku. Nawet dzidzia nie było widać 😞 Jutro idę na drugie USG, liczę że usłyszę serduszko 🙂

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Batonik napisał:

Zazdroszczę, ja wg USG byłam w 5 tyg i 4 dni, czyli tylko 1 dzień wcześniej niż ty, a widać było tylko pęcherzyk czarny w środku. Nawet dzidzia nie było widać 😞 Jutro idę na drugie USG, liczę że usłyszę serduszko 🙂

Daj znać po wizycie ☺️

Odnośnik do komentarza
W dniu 8/6/2020 o 8:05 PM, Gość Malutka86 napisał:

Do lekarza idę dopiero w przyszłym tygodniu ( takie terminy). Na razie nie robię żadnych planów, zobaczę co powie lekarz.

Trzymamy kciuki żeby było wszystko ok 

 

14 godzin temu, Gość Gutek napisał:

Dziewczyny, kiedy byłyście na pierwszej wizycie u gina i czy już cos bylo widac? Oczywiście licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki 🙂

Ja byłam w 4t 5d i były widać pęcherzyk 

 

9 godzin temu, Aleksandra0410 napisał:

Kasiu, mieszkam za granica dokładnie w Belgii wiec nie wiem czy będą te leki w Polsce, ale po pracy podeśle nazwę.

ja na pierwszej wizycie byłam 5t5 i tez już widziałam serduszko 🙂 u nas w Belgii serce można usłyszeć dopiero od 12 tygodnia przy pierwszym usg brzusznym.

Aha tak tylko pytam o te leki ale jak mieszkasz za granicą to pewnie są tam inne leki 😉

 

2 godziny temu, Gość Batonik napisał:

Zazdroszczę, ja wg USG byłam w 5 tyg i 4 dni, czyli tylko 1 dzień wcześniej niż ty, a widać było tylko pęcherzyk czarny w środku. Nawet dzidzia nie było widać 😞 Jutro idę na drugie USG, liczę że usłyszę serduszko 🙂

Trzymamy kciuki na pewno usłyszysz serduszko 😉

Odnośnik do komentarza

Jakoś mój pos się nie dodał wcześniejszy 🤔

Ja byłam dzisiaj byłam na badaniach  chociaż pojechałam do jednej przychodni a tam było trzeba się rejestrować podeszłam obok do drugiej a tam mi taka kwotę powiedziała że uciekłam i poszłam jeszcze do innej i tam szybko od ręki załatwiłam wszystko nie było tak źle jak myślałam 😉

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KasienkaK napisał:

Jakoś mój pos się nie dodał wcześniejszy 🤔

Ja byłam dzisiaj byłam na badaniach  chociaż pojechałam do jednej przychodni a tam było trzeba się rejestrować podeszłam obok do drugiej a tam mi taka kwotę powiedziała że uciekłam i poszłam jeszcze do innej i tam szybko od ręki załatwiłam wszystko nie było tak źle jak myślałam 😉

Teraz zrobić badania w laboratorium to jest wyzwanie. Trzeba zawsze sie rejestrować wcześniej, a w niektórych przychodniach w ogóle nie przyjmują "nieswoich" pacjentów nawet na pobranie krwi. 

Odnośnik do komentarza
Gość Malutka86
45 minut temu, Gość Anaev napisał:

Dziewczyny jak się czujecie? 😄 Macie czasem takie pobolewanie jajników/kłucie ?? 

Ja jestem jakaś przewrażliwiona na każdy możliwy ból 😔😂

Mam co jakiś czas różne bóle, kłucie jajników i takie jakby lekkie bóle miesiączkowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

Ja mam bóle jak na miesiączkę, czuję jakby mi się skóra na brzuchu napinała, ale już kupiłam krem na rozstępy,w poprzednich ciążach udało mi się ich uniknąć. Ogólnie to ignoruje już te bóle, w pierwszej ciąży jak tylko coś zaklulo to już odpoczywalam, przy dwójce dzieci to już średnio możliwe. To na pewno będzie bardzo aktywna ciąża jeśli nie będzie przeciwskazań  😉

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Cichadoro napisał:

Ja mam bóle jak na miesiączkę, czuję jakby mi się skóra na brzuchu napinała, ale już kupiłam krem na rozstępy,w poprzednich ciążach udało mi się ich uniknąć. Ogólnie to ignoruje już te bóle, w pierwszej ciąży jak tylko coś zaklulo to już odpoczywalam, przy dwójce dzieci to już średnio możliwe. To na pewno będzie bardzo aktywna ciąża jeśli nie będzie przeciwskazań  😉

Może przy następnej ciąży, będę już też trochę spokojniejsza, póki co jak tylko coś zaboli od razu się kładę 😂😂 chociaż i tak wiem że to bardziej działa na głowę 🤔😋

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95

Hej dziewczyny. Jestem w 3 ciąży. W 5 tygodniu byłam u lekarza, było widać pęcherzyk, lekarz powiedział, że ciąża wygląda na zdrową. Mam już 5 letnią córkę i prawie 2 letniego synka. Od początku źle się czuję, boli mnie podbrzusze, nie mam kompletnie na nic siły. Bolą mnie też nerki, ale lekarz nic na to nie powiedział. W obu poprzednich ciążach też byłam taka zmarnowana na początku. Termin mam na 26 stycznia. 

 

Witam się z Wami w dwupaku i życzę miłego wieczoru. 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95
Godzinę temu, Gość Anaev napisał:

Dziewczyny a czy już na pierwszej wizycie, lekarz określił wam termin porodu i zalozyl kartę ciąży? Ja nie mam ani tego ani tego plus bardzo mało badań do zrobienia...tak mi się wydaję.

Ja miałam od razu założoną kartę, ale na bicie serca lekarz powiedział że jest za wcześnie żeby sprawdzać. To był 5 tydzień. Termin też mi od razu ustalił. W pierwszej ciąży nie miałam od razu założonej karty 

Odnośnik do komentarza

Moja pierwsza wizyta to była telewizyta. Dopiero na drugiej wizycie dostałam kartę ciąży  i wpis w niej że pierwszą wizytę miałam na drugiej wizycie 😕 Dostałam dosyć dużo badań już na pierwszej wizycie: Morfologia + płytki + rozmaz automatyczny, glukozę, mocz, grupę krwi, hiv, 

Różyczka IgG / Rubella IgG
Różyczka IgM / Rubella IgM
T3 Wolne / Free - T3
T4 Wolne / Free - T4
Toksoplazmoza IgG / Toxoplasmosis IgG
Toksoplazmoza IgM / Toxoplasmosis IgM
Total Beta - hCG
TSH / hTSH

HCV Ab / przeciwciała

T3 i T4 dostałam ze względu na chorą tarczycę. Jeśli masz złu wynik TSH to zrób sobie też T3 i T4.
Na drugiej wizycie dostałam tylko skierowanie na USG w 11-13 tygodniu i tyle. 
Miałyście coś jeszcze robione?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...