Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Hej czekałam na styczniowki 🙂 tydzień temu zobaczyłam dwie kreski a wczoraj pęcherzyk ciążowy. Termin wg.okresu mam na 23 styczeń. W domu mam dwóch chłopców 10lat i 2latka. Tym razem w ciąży nie poleze za dużo;) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mieszkam w Niemczech i nie mam możliwości zrobienia bety na usg był tylko pęcherzyk ciążowy ale wszystko zgodnie z terminiem. Trochę mam i tak stres bo poprzednie dwie ciaze były zupełnie inne i próbuje się doszukiwać objawów takich jak wtedy. Np. Nie sikam w nocy teraz wcale i już się niepokoje, pamietam, że z chłopakami na tym etapie już wstawalam w nocy.  Póki co nie mam jakiś dolegliwości a następna wizyta dopiero za 4tyg 😕

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość MONIZE napisał:

Ja jestem senna i mam nabrzmiale piersi, szczególnie sutki mam bardzo wrażliwe... 

A może tym razem będzie dziewczynka u ciebie, dlatego inaczej 😁

Objawów mam mało, piersi bolą troszkę, czasami mam dużo śliny jak na mdłości, popołudniu jestem trochę zużyta, pobolewa mnie brzuch, sikam dużo ale tylko w dzień jak pije normalnie to często sikam ale w nocy to tak nie za bardzo właśnie, może z dwa razy się zdarzylo ale koleżanka mi pisała, że ona zaczęła więcej siusiac w połowie ciąży:) jeśli okaże się być dziewczynka to rzeczywiście uwierzę, że samopoczucie mamy zależy od płci dziecka hehe te objawy co opisuje to nie są takie konkretne, wręcz się ich doszukuje. Dlatego szukam innych osób na tym etapie może nie tylko ja tak mam. Wiem, że takie grupy to duże wsparcie. Bo ciąża zawsze to dla mnie stres, chciałabym od razu wiedzieć że jest dobrze a tu trzeba czekać. Może jeszcze objawy się rozkręcą i będę marudzić że siedzę z głową w porcelanie 😄

Odnośnik do komentarza

Rozumiem cie doskonale.... Ja jedna ciążę już straciłam dlatego teraz też ciągle się macam po piersiach czy nadal bolą.. Ja szczerze mówiąc wolałabym mieć mdłości (wiem że może to głupie) wtedy wiedziała bym że wszystko jest dobrze. Mi się wydaje że taki czas może być jeszcze trochę wczesny na takie typowe objawy, bardziej 6sty tydzień to już może bardziej.. W sumie to nie wiem bo ja jeszcze w szczęśliwej ciąży nie byłam. 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Gość MONIZE napisał:

Takiej zakończonej sukcesem... 

Przykro mi, że masz takie doświadczenia i wiem co masz na myśli, że wolałabys wymiotować ale właśnie może to być tak, że objawy po 6tygodniu się nasilają i szczyt osiągają około 9tc ale właśnie co ciąża to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Gość KasienkaK

Hej można do was dołączyć do grupy? Też mam termin na styczeń z appki wchodzi mi termin na 20-21 styczeń ale wczoraj byłam u lekarza i powiedział że termin wypada mi na 23 stycznia zrobiła mi usg było tylko pęcherzyk wida ale powiedział że wszystko ok dam mi skierowanie na badania i następna wizytę mam przyjść z badaniami mam 17 czerwca. 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Gość KasienkaK napisał:

Hej można do was dołączyć do grupy? Też mam termin na styczeń z appki wchodzi mi termin na 20-21 styczeń ale wczoraj byłam u lekarza i powiedział że termin wypada mi na 23 stycznia zrobiła mi usg było tylko pęcherzyk wida ale powiedział że wszystko ok dam mi skierowanie na badania i następna wizytę mam przyjść z badaniami mam 17 czerwca. 

Hej jest nas bardzo mało fajnie jak będzie nas więcej:) 

Idziesz równo ze mną, ja miałam mieć wizytę na 17go ale mam wtedy bilans dwulatka z synem więc dał mi termin na 18 czerwca 🙂 nie mogę się doczekać 🙂 wiec czekamy wspólnie 

I gratuluję przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Gość KasienkaK

O nawet termin mamy taki sam tylko ja według okresu mam termin 20 ale lekarz liczył wedlu swojego to powiedział że na 23. Ja z obajow to też bolą mnie piersi,podbrzusze mnie boli no i chodzę częściej do łazienki dzisiaj jakoś jestem bardziej senna. A w domu mam 8 latka. A wy dziewczyny na L4 czy pracujecie? 

Odnośnik do komentarza

Ja pracuje jako pielęgniarka, obecnie dostałam na ten tydzień zwolnienie lekarskie ale to lekarz sam mi je zalecił ze względu na charakter pracy ale chciałabym popracować trochę jeszcze, zobacze jak umowie się z szefową. Przede wszystkim najważniejsze jest dziecko więc zobaczę jak będę się czuła 🙂

Pomiary z USG będą się nam zmieniać jeszcze w trakcie póki co są terminy tak około. Będę miała trzecia cc więc zrobia mi ją tydzień wcześniej. Jestem podekscytowana:D

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gość MONIZE napisał:

Dziewczyny ja jutro mam wizytę na 8.15, jakoś się stresuję, dobrze że jestem zapisana jako pierwsza pacjentka 😁 Ogólnie to będzie moja pierwsza wizyta.. 

Dobrze, że z rana to szybko do jutra Ci zleci 🙂 pierwsze wizyty to częstej stres ale później już będą bardziej uspokajające niż stresujące:D będzie dobrze i trzymam kciuki, daj znać 🙂

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gość MONIZE napisał:

Dziewczyny ja jutro mam wizytę na 8.15, jakoś się stresuję, dobrze że jestem zapisana jako pierwsza pacjentka 😁 Ogólnie to będzie moja pierwsza wizyta.. 

Edit. Dopiero zobaczyłam, że napisałaś 9godzin temu a więc wizyta już za 30 min! Będzie ok i czekam na wieści! 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny Monize to super że wszytko ok i było trzeba bez stresu 😉 szybko masz następna wizytę za 2tygodnie ja musze tyle czekać a wy dziewczyny chodzicie na NFZ czy prywatnie? Ja tym razem poszłam prywatnie jakoś może dlatego że przez tą sytuację dłużej trzeba czekać na NFZ. Chociaż może nie wszędzie. Ja jak byłam na wizycie to od razu lekarz mi wypisał L4 sam powiedział że od razu L4 może dlatego że mam endometrioze i wogole powiedział że mam szczęście że tak szybko zaszłam no i kazał mi teraz uważać na siebie dbać odpoczywać więc nie protestowałam ale dlatego że pracę mam ciężka dźwiganie i stres więc wolę nie ryzykować. Tere24 będziesz miała cc oj chyba wolę rodzic naturalnie niż mieć cc chyba ciężko po tej cc? ja rodziłam naturalnie i mam nadzieję że za drugim razem też tak będzie chociaż cc zrobią i zglowy a tu poród bolesny no ale cóż jakoś damy radę 😁 mówisz ze to trzecie dziecko będzie nie masz stresa jak to będzie z trzecim ja strasznie to przeżywam że znowu życie mi się przewrócić do góry nogami chociaż przy pierwszym też tak było 😁 

Odnośnik do komentarza

KasienkaK tak pierwszy poród skończył się cc mimo, że próbowałam 12h sn no i potem już druga cc. Pierwsza cc była spoko bo po tylu h wszystko było rozruszane ale druga cc na zimno i dużo ciężej ją zniosłam. 

MoniZe cieszę się, że wszystko w porządku. Byłaś o tym samym czasie co ja na usg i tak samo pęcherzyk byl ok więc oby do następnej wizyty 🙂

ja w mieszkam za granicą i nie ma l4 dostałam na teraz zwolnienie lekarskie ale na dłużej to mogę wziąć zakaz pracy ewentualnie. Wolałabym popracować ale nie kosztem dziecka. Zobaczymy co lekarz powie 

A tu Tere24 założyłam konto 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...