Skocz do zawartości
Forum

Poziom beta hcg


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie, bo nie daje mi to spokoju, a może któraś z Was będzie mogła mi doradzić. Mianowicie robiłam testy ciążowe, wyszły pozytywne i poszłam na beta hcg. 

Pierwszy wynik wyszedł 141.9 a po dwóch dniach 293.5. Tego samego dnia zadzwoniłam do lekarza, żeby umówić się na wizytę. Powiedziała że nie ma sensu, żebym przychodziła w 4 tygodniu ciąży, bo i tak nic nie będzie widać, więc zapisała mnie na wizytę 04.06 gdzie wtedy będę już w 7dc. 

Moje pytanie jest takie, czy robić raz w tygodniu beta hcg? Żeby kontrolować jak to rośnie? Czy dać sobie spokój i czekać na wizytę..tylko, że to są 3 tygodnie, boję się że będzie działo się coś złego i będzie za późno na reakcję. Dodam, że nie mam jakiś złych objawów, jedynie dwa dni temu bolał mnie trochę brzuch i teraz też tak minimalnie.

 

Pomóżcie bo oszaleje z bezradności 🙁

Odnośnik do komentarza

Kasia moim zdaniem dziewczyny mają rację, lepiej odpuścić betę i dodatkowo się nie stresować. A z doświadczenia wiem że gdy beta leci w dół to nie jesteś już w stanie zrobić nic, bo po prostu płód się nie rozwija i nawet leki raczej na nagły rozwój nie pomogą, niestety w 1 trymestrze zwykle jest tak że jak się coś zaczyna dziać to lekarze mało co mogą pomóc... 

Odnośnik do komentarza

Kasia ja idę na wizytę w piątek i też się już nie mogę doczekać, ale ja wizytę tak miałam umowiona akurat wcześniej już, no więc już idę, a  ogólnie biorę też inne leki i pan doktor musi mnie teraz poinstruowac jak odstawiać powoli. Ja w soboty betę mialam 160,8 a dziś zrobiłam kolejny (lekarz kazał po 48h, jeszcze nie mam wyniku) i mam nadzieję że już więcej nie będę musiała robić tej bety, mnie to badanie ogólnie mega stresuje.

Odnośnik do komentarza

Haha też mi to przeszło przez myśl😁 to by było podwójne szczęście, my z mężem staralismy się 1.5roku, raz poroniłam, mam nadzieję że teraz będzie ok, bo wtedy od razu po becie było widać że jest coś kiepsko bo nie wzrastalo jak tak powinno. Zobaczymy co lekarz powie w piątek, w sumie to nie wiem czy coś już będzie widać czy nie, chyba będzie za wcześnie 😞

Kasia a ty jak się czujesz ogólnie? Masz jakieś dolegliwości? 

Odnośnik do komentarza

trzymam mocno kciuki, żeby było wszystko dobrze ❤️

u mnie miesiąc temu też było poronienie, beta była baaardzo słaba, 17.5 a po 48h 6.8 🙁 także masakra.

moje samopoczucie..godzina 18 ja już bym chciała spać, czuje się jakbym miała grypę żołądkową, zawroty głowy, jakiś mega kac, a piersi chyba mi wybuchną 🤣

Odnośnik do komentarza

Eh, noo właśnie dlatego betę chyba najlepiej zbadać te 2 razy i z głowy bo potem niepotrzebnie wpada stres jak już raz się coś takiego przeżyło 😞

To widzę że mamy podobnie, ja mam ogólnie sutki bardzo wrażliwe teraz i piersi nabrzmiale, w dzień muszę się położyć bo inaczej ciągle ziewam 😁 chociaż w sumie nawet jak pospie to i tak jestem zmęczona, ale da się wytrzymać, ja na razie mdłości chyba nie mam, jedynie jak się najem to się czuje jakbym miała zaraz zwymiotowac, to nie wiem czy to z ciąży czy przejedzenia 😁

Odnośnik do komentarza
W dniu 17/5/2020 o 6:21 PM, Gość Ala napisał:

Szkoda kasy 🙂 tak samo nie ma sensu wcześniej iść do lekarza ponieważ będziesz się zamartwiać dlaczego nic nie widać i serce jeszcze nie bije. 

Także odpoczywaj i będzie dobrze 

Ale ma rację. Zrób jeszcze 1 betę i wystarczy. 7tc to idealny termin wizyty. Będzie pecherzyk I zarodek. Na niektóre wydarzenia nie masz wpływu, co ma być to będzie, A będzie dobrze 😊

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...