Skocz do zawartości
Forum

3-miesieczne niemowlę - jak wygląda Wasz dzień?


Gość Hania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem mama 3 miesięcznego niemowlaka. To.moje pierwsze dziecko. Ostatnio mam wrażenie że się nie wyrabiam z niczym. (Mąż pracuje do 18, A nikogo innego nie mam do pomocy). Mój dzień wygląda, w zależności od tego o.ktorej wstanie moje dziecko, choć załóżmy że ma dobry dzień. Wstajemy o 6, mała.po godzinie idzie spać jeszcze do 9-10, w tym.czasie ja jem.sniadanie.i gotuje obiad. Mała.wstaje karmienie, bawię się.z nią A ok.12 idziemy na spacer. Po godzinie mała.sie.budzi i wracamy do domu, karmienie, zabawa Ok 15 kolejna drzemka (jak.na dworze ok.1 godziny- choć nie zawsze mam.jak z nią wyjść bo muszę zrobić pranie, czy zjeść obiad..., jeśli w domu to Max 30 min). Do 17 zabwa, jak.sie uda idziemy na dwor a jak.nie to drzemka 30 min. 19.kompiel, 20.lulanie.do.snu i.21 mala juz spi.w lozeczku, wiec ja jem.kolacje.i.szykuje wszystko co mi pottzrbne na kolejny dzien. Ide sie umuc i.spac. 

A jak.wyglada wasz dzień? Macie.jakeis sprawdzone sposoby jak.moglabym bardziej się zorganizować ? Da dni kiedy nie mam.czasu na nic, bo malutka.chve bym ciągle była z nią inaczej jest krzyk... Tak samo.ze spacerem. Często jest krzyk i.nie udaje mi się z nią wyjść częściej jak.1 raz na godzinę choć wiem.ze dla.niej.to za mało....

Odnośnik do komentarza

cześć! To malutki dzidziuś jeszcze, niestety ale musisz wszystko organizować pod dzidziusia😃 ciesz się, ze Ci tyle spi bo moja to spala po 10 min. Cierpliwości, dziecko co chwila się zmienia, uczy sie czegoś nowego... Wiadomo, ze przydałaby Ci sie pomoc bo zapewne chciałabyś gdzieś sobie wyskoczyć sama, posnuc sie nawet bez celu. Ja jestem teraz w drugiej ciąży, mam dwulatke i ona tez wymaga całodziennej uwagi: A to jedzenie a to sikanie, co chwila trzeba cos wymyslac bo zaczyna sie nudzic. Dodam , ze juz nie spi w dzien a i w nocy sie wybudza nawet jak idzie spac o 23. Mam oczy dookoła głowy non stop. A jak będzie drugie to nie wiem chyba sie sklonuje. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość mamusia

Cześć, bardzo dobrze sobie radzisz! Twoje dziecko naprawde dużo śpi, moja córeczka jak tylko skończyła 6 tygodni spała tylko 2 razy w dzień, często po 20 min. Też jestem sama do 19ej. Poza tym mam starszą, którą musiałam odbierać z przedszkola, a z dwójką to już jest czasami sajgon. Gotuj na 2 dni. Ustal sobie rytm dnia, to pomaga. Dziecko też lubi stałe pory drzemek, spaceru itp. Poproś kogoś bliskiego aby przyjechał czasem i został z dzidziusiem chociaż na chwilę, abyś mogła zrobić zakupy lub cokolwiek dla siebie. 

Odnośnik do komentarza

To normalne. Tak wygląda dzień wielu matek.  Taki maluszek wymaga całodobowej opieki, dlatego mamy urlopy macierzyńskie. Twoje dziecko ma tę pierwszą drzemkę bardzo długą, więc większość obowiązków domowych zdążysz wtedy zrobić, pewnie nawet jeszcze napić się kawy. A czasem trzeba sobie odpuścić, mieć w zamrażarce na wszelki wypadek jakieś gotowce typu pierogi w razie gdyby dziecko miało gorszy dzień. Może ten drugi spacer możesz sobie odpuścić? Zyskasz chwilę dla siebie, jak dziecko będzie spało w domu. Ja przy pierwszym dziecku brałam spacer za punkt honoru (druga sprawa, że mała zasypiała tylko w wózku), teraz przy drugim patrzę na to inaczej i jeśli nie mam ochoty na spacer (lub trzylatka nie ma na niego ochoty), to czasem siedzimy w domu. 

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

Ja się natomiast zastanawiam czy dobrze sobie radzę ... Mały finalnie budzi się o 8 wstajemy jemy czyścimy nosek inhalujemy się (bo musimy) higiena osobista i przebieramy się  wszystko kończy się o 9.30 do 10.30 bawimy się idzie na drzemka max godz wstajemy karmimy się rozmawiam do niego Odstawiam do łóżeczka bądź kojca na 10-20min żeby sam chwilę posiedział później płacze więc biorę trochę ponoszę pogadamy próbuje go zabawić i o 12 do 13/14spi chyba że idziemy na spacer to dwie godz spaceru od 13 i wtedy śpi od 13 do 16 później karmienie zabawa tulenie o 19.30 kąpiel  trochę zabawy karmienie i 21.00/30 spać ...

 

Nie wiem czy dobrze się nim zajmuje czy poświęcam mu dużo czasu czy może zbyt mało czy prawidłowo dbam o jego rozwój proszę opisCie jak zabawiacie swoje maluchy mój 3msc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...