Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
iwonqa

Która miała brązowe plamy na skórze w ciąży?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny, czy spotkałyście się w czasie ciąży z brązowymi plamami na skórze? Zastanawiam się czy to jest normalne, póki co czekam na teleporadę, ale może któraś z Was się z czymś takim spotkała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eva

A który miesiąc? Zazwyczaj są to plamy spowodowane naciskiem na wątrobę przez dziecko. Znikną po porodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tinka

prawdodpobnie to melasma, czyli przebarwienia na skórze, które mogą pojawić się właśnie w ciąży. niemniej jednak powinnaś to skonsultować z lekarzem dermatologiem i ginekologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marika

miałam taki sam problem, gdy byłam w ciąży w ubiegłym roku. działo się to przed pandemią więc mogłam spokojnie udać się do mojego ginekologa, który kontrolnie skierował mnie do dermatologa. okazało się, że to ostuda, nazywa również melasmą. w ciąży nie mogłam tego usunąć, tak samo jak w okresie laktacji. niestety przebarwienia nie chciały zniknąć więc kiedy odstawiłam córkę od piersi zdecydowałam się na zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marika

tak, podobnie jest z innymi przebarwieniami. z resztą ja zabieg przeprowadzałam w klinice vesuna, która znajduje się w Krakowie. Z resztą tutaj możesz poczytać jak wygląda taki zabieg: https://vesuna.pl/blog/jak-wyglada-leczenie-melasmy/ , a także pogłębić swoją wiedzę o melasmie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...