Skocz do zawartości
Forum

Poroniłam drugi raz pytania, badania? Pomóżcie


Gość Alex.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Zacznę od początku dokładnie rok temu w maju dowiedziałam się że jestem w ciąży. Cykle miałam w 100% regularne 2 dni spóźnił mi się okres zrobiłam 2 testy oba pozytywne. Koleżanka podpowiedziała żebym od razu poszła do lekarza. Umówiłam się na ten sam dzień prywatnie - lekarz skasował mnie na 100 zł tylko za to że powiedział że na usg jako że to dopiero początek 5 tyg to nic nie widać i że mam zrobić bete  z krwi. 3 dni później zrobiłam badania krwi tego samego dnia dostałam plemienia, zaczął boleć mnie brzuch w nocy po silnych skurczach zrozumiałam że to poronienie wyleciało ze mnie małe jajeczko.  Było rozczarowanie... tydzień po dostałam temperatury znów bólach brzuch bałam się że się nie oczyscilam szybko lekarz znowu kilka stow wydane bo  nie mial aparatury do robienia usg wysłał do kolejnego który po badaniu powiedział że wszystko jest ok proszę za 3 miesiące spróbować .. Po roku kilka dni temu znów okazało się że jestem w ciąży. 2 kreski na teście po tym jak tydzień spóźnił mi się okres ( od czasu poronienie zaczęłam miewacnieregularne cykle). Nie miałam możliwości od razu iść na bete - chciałam poczekać do przyszłego tygodnia jak będę miała wolne. Cały czas czułam ból jak na okres... w nocy obudziły mnie silne skurcze - w łazience czerwona powódź widzialam że to znowu poronienie... Teraz mam do was pytanie. Chciałabym iść do lekarza i porobić badania ( na NFZ) bo czuje że coś jest nie tak ... raz to mogłam znieść takie jest życie czasem nie wychodzi ale teraz zastanawiam się że coś może być ze mną nie tak . Bardzo dawno nie robiłam sobie podstawowych badań. I teraz czy ginekolog na NFZ może mi zlecić wszystkie badania (wiecie o jakie zapytać?) Czy część będę musiała zrobić prywatnie? No i czy ginekolog może mi zlecić badanie np na tarczyce czy to już lekarz pierwszego kontaktu? Powiem szczerze że moja sytuacja nie pozwala mi na to żeby iść prywatnie do ginekologa, A chciałabym się zbadać i uniknąć może w przyszłości takiej sytuacji...

Odnośnik do komentarza

Witaj Alex!

Wydaje mi się, że jeśli opowiesz lekarzowi jak sytuacja wyglądała, to powinien zlecić Ci komplet badań - tarczyca jest badaniem bardzo ważnym ponieważ powoduje wiele zaburzeń w ciąży, więc myślę, że nie powinien robić problemu, ale nie ukrywam, że wiele też zależy od lekarza. Poszukaj opinii w internecie lub popytaj, może ktoś poleci Ci dobrego ginekologa. Trzymam kciuki, żebyś znalazła przyczynę problemu i żeby udało się ją wyeliminować

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...