Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość PrzerażonaMama

Nifty Sanco Nipt - Reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rybka
Godzinę temu, Gość Agaczi91 napisał:

Ja miałam 4% i też się zastanawiałam ale mój lekarz powiedział, że to enough:) (robiłam test sanco). 

Właśnie większość testów wychodzi chyba od 4%. Zachodzę w głowę, skąd u mnie taki niski odsetek. U mnie lekarz nic nie komentował, ale mnie ostatnio coś naszło i zaczęłam analizować . Też mi się wydaje, że przy T13 i T18 musi być cos widać na USG, tym bardziej, że jestem już w 31 tc, a do tej pory USG (poza lekko podwyższonym NT) wszystko było idealnie. Ostatnio im bliżej porodu tym bardziej się boję, że dziecko jednak okaże się chore. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agaczi91

Rybka wiem przez co przechodzisz ponieważ ja też po chwili spokoju w głowie mam mnóstwo myśli a co jeśli?...jestem w 25 TC i co wizyta to mega stres, na wizycie mecze lekarza czy NA PEWNO jest wszystko ok plus co jakiś czas zaglądam do wyniku. Mnie pociesza fakt statystyk, fakt że pozostałe badania wychodzą dobrze i staram się sama siebie strofować żeby nie mieć złych myśli 🙂 ja myślę że te stresy odpuszcza nam dopiero po porodzie... Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rybka
3 godziny temu, Gość Agaczi91 napisał:

Dzięki Agaczi. Mam nadzieję, że to po prostu przejściowe gorsze samopoczucie z mojej strony. Gwarancji na zdrowe dzieci na 100% I tak nikt nam nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agaczi91

Rybka dokładnie tak, jak to mówi mój lekarz 100% będziemy mieć na sali porodowej. Będzie dobrze:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rybka
4 godziny temu, Gość Agaczi91 napisał:

Agaczi, a możesz napisać, jakie miałaś wskazania do NIPT? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agaczi91

Rybka - teoretycznie NIPT zasugerował mój ginekolog. USG genetyczne wyszło ok ale wg niego kość nosowa była za mało wykształcona, wszystko inne ok, pappy nie robiłam ponieważ początkowo to była ciąża bliźniacza (zarodek chyba przestał się rozwijać w jakimś 5 TC). Zrobiliśmy nipt i w sumie tydzień później ta kostka była już bardziej ukostniona także liczę że to mały nosek. Teraz dostaliśmy USG 3d i okazało się że mała będzie miała taki sam nosek jak jej starszy brat (malutki, zadarty☺️ Nipt robiliśmy praktycznie w 15 tc 6 dniu.

A jak u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rybka

U mnie na USG prenatalnym wyszło NT 3,1 mm przy idealnej anatomii, badanie wykonane w ostatnim możliwym dniu, bo ciąża okazała się starsza. Całkowite ryzyko wyliczono mi na 1:310 (ZD), pozostałe wady niskie ryzyko. Lekarz zapewniał, że wg jego doświadczenia dziecko jest najprawdopodobniej zdrowe, ale jednak gwarancji dać nie może. Zasugerował NIPT. Sanco wyszło dobrze, potem idealne wprost usg połówkowe z oceną serca. Od tej pory młody rośnie prawidłowo i kopie jak szalony. Specjalista medycyny prenatalnej, który robił badania prenatalne mówił, że mam się nastawić na zdrową ciążę, mój ginekolog podobnie. Ale niepokój nadal jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iwona
15 godzin temu, Gość Rybka napisał:

Cześć Dziewczyny. Chciałam Was zapytać, jak duża była u Was frakcja płodu w badaniu. Mam prawidłowy wynik Sanco, ale frakcja plodowa to tylko 3%. Gdybym zdecydowała się na inny test, to nie dostałabym  wyniku... A czytałam, że to może być zły znak. Dzwoniłam nawet do laboratorium i tam twierdzą, że to dla nich normalnych wynik, a frakcja plodowa waha się między 1 a 14%. Nie wiem już co myśleć. 

U mnie 6 %. Urodził się zdrowy chłopak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23/10/2020 o 10:17 PM, Gość Agaczi91 napisał:

Bławatek - nie ma sprawy! Mam nadzieję, że rozwiejesz niebawem wszelkie wątpliwości:) Zdrówka!

Agaczi dostałam wyniki Pappa (po 2-ch tygodniach czekania!) Chyba miałaś rację z tą Pappa... Przypomnę że u mnie ten zanikający bliźniak który nigdy nie obumarł bo do tego stopnia się nie rozwinął. Ale wracając do pappy. Dostałam 2 wyniki, jeden dotyczy pojedynczego zarodka a drugi ciąży bliźniaczej. Wynik dla pojedynczego jest beznadziejny- tak samo jak w ciąży 1,5 roku temu t21 1:50. A drugi wynik jest jeszcze gorszy. Dodatkowo jest adnotacja: "Program Prisca szacuje ryzyko dla prawidłowej ciąży pojedynczej lub bliźniaczej. Nie są uwzględniane przypadki powikłanych ciąż bliźniaczych jak obumarcie jednego z płodów". Za tydzień wizyta, zobaczymy co lekarz powie na ten wynik.. 

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć dziewczyny. Jak ja żałuję ze tak późno trafiłam na ten wątek. Zrobiłam ten nieszczęsny test pappa i mimo dobrego usg (nt 1,4) pappa wyszła strasznie, T21 1:250, T13 i T18 1:100. Od tygodniq żyje jak w matrixie, wmawiam sobie ze Lekarz to zweryfikuje jeszcze a wizyta dopiero w piątek. Mam 35 lat, zdrowego 5 latka w domu i jedno poronienie zatrzymane w 12 tyg za sobą. W piątek będę rozmawiała z lekarzem na temat dalszej diagnostyki ale wasze historie mnie pocieszają 

Synek 07.2015 

*Aniołek 02.2020 (12tydz)*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agaczi91

Bławatek sądzę, że przy takim wyniku t21 dostaniesz skierowanie na amnio...zwłaszcza, że z tego co mówiłaś Twój lekarz przywiązywał sporą wagę do pappy. Natomiast nie stresuj się proszę. Sama widzisz, że nawet laboratorium dało adnotacje, że ten test średnio sprawdza przy naszych przypadkach. Nie wiem czy będziesz decydować się na amnio natomiast jesli minęło już ok 8 czy 9 tygodni od stwierdzenia zatrzymania rozwoju zarodka to zachęcam do sanco czy innego testu nipt. Wiem, że jest drogi ale w sumie amnio jak chcesz mieć szybciej wynik to też dopłacasz i to sporo. Oczywiście decyzja zależy do Ciebie ale wierzę że będzie dobrze:) daj znać co ustalilas z lekarzem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agaczi91

Mama85 u Ciebie na pewno na starcie ryzyko podniósł wiek aczkolwiek zwiększone ryzyko dla t13 i t18 skłoniłoby mnie do zrobienia amnio... Będziesz spokojniejsza:) natomiast jak widzisz są różne przypadki, jeszcze gorsze bo przy złym USG i dzieciaki są zdrowe:) także rozumiem Twoj niepokój aczkolwiek nie załamuj się. Będzie ok!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85
Godzinę temu, Gość Agaczi91 napisał:

Mama85 u Ciebie na pewno na starcie ryzyko podniósł wiek aczkolwiek zwiększone ryzyko dla t13 i t18 skłoniłoby mnie do zrobienia amnio... Będziesz spokojniejsza:) natomiast jak widzisz są różne przypadki, jeszcze gorsze bo przy złym USG i dzieciaki są zdrowe:) także rozumiem Twoj niepokój aczkolwiek nie załamuj się. Będzie ok!!

W piątek porozmawiam z lekarzem, ale boję się amnio. Mam już za sobą poronienie zatrzymane w 12 tyd. Napewno zanim się zdecyduje zrobię jeden z testów. A jak wyjdą prawidłowo to wszędzie będę pisała i mówiła o beznadziejności testu pappa, zamiast pappa powinni odrazu refundować któryś z testów nipt 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gość Agaczi91 napisał:

Bławatek sądzę, że przy takim wyniku t21 dostaniesz skierowanie na amnio...zwłaszcza, że z tego co mówiłaś Twój lekarz przywiązywał sporą wagę do pappy. Natomiast nie stresuj się proszę. Sama widzisz, że nawet laboratorium dało adnotacje, że ten test średnio sprawdza przy naszych przypadkach. Nie wiem czy będziesz decydować się na amnio natomiast jesli minęło już ok 8 czy 9 tygodni od stwierdzenia zatrzymania rozwoju zarodka to zachęcam do sanco czy innego testu nipt. Wiem, że jest drogi ale w sumie amnio jak chcesz mieć szybciej wynik to też dopłacasz i to sporo. Oczywiście decyzja zależy do Ciebie ale wierzę że będzie dobrze:) daj znać co ustalilas z lekarzem. 

Na amino na pewno się nie zdecyduję, za bardzo się boję. Zresztą nie sądzę aby lekarz mnie na to kierował, przynajmniej w poprzedniej ciąży raczej sugerował Sanco ale Sanco czy inny też odpuszczę i nie ze względu na cenę bo ona tu nie gra roli, ale mój lekarz uważa że ten test w moim przypadku nie ma sensu. Boję się że wyjdzie źle i wtedy jeszcze gorzej będzie..  Mój lekarz mówił że to że oni piszą o ośmiu tygodniach to tak tylko piszą. Ja i tak nie wierzę w Pappe, za stara na to jestem 😜 Ostatnio miałam 1:50 przy dobrym USG i dziecko zdrowe więc teraz na pewno też tak będzie 

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rybka
Godzinę temu, bławatek 1 napisał:

Na amino na pewno się nie zdecyduję, za bardzo się boję. Zresztą nie sądzę aby lekarz mnie na to kierował, przynajmniej w poprzedniej ciąży raczej sugerował Sanco ale Sanco czy inny też odpuszczę i nie ze względu na cenę bo ona tu nie gra roli, ale mój lekarz uważa że ten test w moim przypadku nie ma sensu. Boję się że wyjdzie źle i wtedy jeszcze gorzej będzie..  Mój lekarz mówił że to że oni piszą o ośmiu tygodniach to tak tylko piszą. Ja i tak nie wierzę w Pappe, za stara na to jestem 😜 Ostatnio miałam 1:50 przy dobrym USG i dziecko zdrowe więc teraz na pewno też tak będzie 

W dniu 10/11/2020 o 1:04 PM, Gość Agaczi91 napisał:

Bławatek, a dlaczego w Twoim przypadku NIPT ma być bez sensu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rvbka miałam zanikającego bliźniaka. Na USG było widać 2 zarodki ale tylko jeden jest prawidłowy. Drugi wogóle się nie rozwinął i zanikł. Wg mojego lekarza najprawdopodobniej miał wadę genetyczną i na teście NIPT mogę mieć zły wynik i nie będę wiedzieć "którego" dotyczy. Taki wynik będzie dla mnie bardziej stresujący niż jak nie będę miała badania wogóle

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sosna

Blawatek a w ktorym tyg lekarz stwierdzil 2 zarodki?

Ja mam taki glupi przypadek, że na usg 6 tydz lekarz stwierdzil jeden zarodek z bijacym sercem. W 8tyg mialam silne krwawienie razem z wypadnieciem masy. Drugi lekarz do ktorego poszlam na kontrole (myslalam ze to poronienie) stwierdzil ze zarodek zyje  i sie zaczal zastanawiac czy to ,,pole,, widoczne w macicy to nie obumarcie bliźniaka. Powiedzialam ze bylam na usg w 6 tyg i pierwszy lekarz nie mowil nic o drugim zarodku. Wiec stanelo ze krwawienie bylo z powodu krwiaka. I teraz nie wiem  czy moge wykonac test nipt bo nie jestem pewna czy byl ten blizniak czy nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sosna w 8 tc bo wtedy miałam pierwszą wizytę. W 12 tygodniu już nic nie było. W twoim przypadku rzeczywiście trudno stwierdzić, ale są tu dziewczyny które robiły Nipt przy zanikającym bliźniaku i wychodził dobrze. Myślę że jest to kwestia czy ten bliźniak miał wadę genetyczną czy nie, a tego nie dowiemy się nigdy...

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agaczi91

Z tym podejściem do testów nipt przy zanikającym bliźniaku jest różnie...mój lekarz powiedział że po takim czasie test jest ok...a wiadomo że jak wychodzi nie ok to i tak należy potwierdzić go amnio (oczywiście jeśli się chce i dla kogoś ma to znaczenie) 🙂

generalnie dłuższym czasie zwłaszcza jak już nie ma zarodka, nie ma też jego dna w krwi matki. Zarodek albo wchłania się albo zostaje usunięty poprzez np krwawienie...w sumie nie może być dna czegoś/kogoś czego nie ma. Z pappa jest inaczej bo robi się ją dużo wczesniej więc biochemia moze coś wykazać. 

Testy nipt przeciez również są skierowane do ciąż bliźniaczych 🙂

Mama85 myślę że jesteśmy bardzo daleko od tego żeby w Polsce były refundowane tego typu testy. Raczej spodziewam się za chwilę zniesienia badań prenatalnych w ogóle bo z tego co widzę w tym kierunku cofa się ten kraj... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość Mich

Robiłam Nifty Pro 11+4 tydz. i frakcji było około 8%. 

W 7 tyg. moja ginekolog powiedziała, że w pęcherzyku ciążowym widać "tak jakby" drugi pęcherzyk żółtkowy, ale ze to może być anomalnia na usg i że na 95% to ciąża pojedyncza. Zdziwiło mnie to, bo byłam w 5 i 6 tyg na badaniach i widać było tylko jeden pęcherzyk żółtkowy i jeden zarodek.

Nie wiem czy to mógł być znikający bliźniak. Mimo wszystko zrobiłam tylko NIPT, który wyszedł prawidłowo (a miałam skierowanie na biopsję i byłam już na nie umówiona).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agaczi91

Mich...testy nipt w większości są przeznaczone również do ciąż bliźniaczych. Poza tym ile kobiet nie wie że było w ciąży bliźniaczej a np plamienie czy krwawienie na początku ciąży ja naturalnie usunęło? U mnie w ciąży bliźniaczej nie było np znacznego wzrostu bhcg co zazwyczaj się dzieje, a o ciąży wiedziałam już w 4 tygodniu. W 6 byłam u gina ja potwierdzić i też nic nie widział...spokojnie. jeśli coś miałoby wyjść nie tak wyszło by. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nesi
W dniu 8/11/2020 o 12:34 PM, Gość foxxx napisał:

dziewczyny, gdzie robilyscie testy nifty? za pośrednictwem jakiej strony go kupowalyscie? z tego co sie orientuje jest kilka miejsc i ceny trochę się różnią. Najtaniej znalazlam na zdrowegeny za 2249 zł, czy ktoras z was kupowala tam test?

Ja robiłam w Boramed na KEN, 2200zl 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nie
21 godzin temu, Gość Nesi napisał:

Ja robiłam w Boramed na KEN, 2200zl 

To nie było Nifty a Sanco. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nie
3 minuty temu, Gość Nie napisał:

To nie było Nifty a Sanco. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Sorry zwracam honor. Boramed tam gdzie ja chodzę mówili tylko o Sanco, ale moze w innych oddziałach robią wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Martilu

Hej dziewczyny, czytam wasze posty i podnoszę się na duchu. Dziś sama byłam robić test SANCO ze względu na wysoką wolna betę w badaniu PAPP-A 😖. USG przesiewowe w 12t4d wyszło super, wszystko idealnie, przezierność, wyraźna kość nosowa i markery poprawne, ryzyko mi się zmniejszylo sporo a po pappie wzrosło do 1:77. Strasznie się boję. Na wynik trzeba czekać do 7 dni roboczych, ogromny stres ale pocieszam się ciągle tym USG gdzie lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...