Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość PrzerażonaMama

Nifty Sanco Nipt Reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hiacynta
40 minut temu, Gość TikiTaki napisał:

Dziewczyny a zwlaszcza Przerazona - URODZILAM dzis w nocy. Odeszly mi wody, potem przyszły mocne skurcze bardzo szybko. 

Gratulacje!!!

Jak będziesz miała siłę to napisz coś więcej 🙂🙂🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerazonaMama
1 godzinę temu, Gość TikiTaki napisał:

Dziewczyny a zwlaszcza Przerazona - URODZILAM dzis w nocy. Odeszly mi wody, potem przyszły mocne skurcze bardzo szybko. 

Jezuuuuu cudownie!! Rozumiem że zdrowa dziewczynka!! Siłami natury czy cc zrobili??? 
Az się wzruszyłam! Gratuluje Ci serdecznie i dużo zdrówka dziewczyny ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

W nocy odeszly mi wody, w szpitalu doszly skurcze. Po badaniu decyzja o cesarce (moja lekarka akurat nie miala dyzuru). Sama cesarka szybciutko i bardzo sprawnie. W trakcie cesarki powiedzialam neonatologii zeby sprawdzil Mala pod katem ZD - stwierdzil ze jego zdaniem na chwile obecna nie ma zadnych cech. Ja tez oczywiscie obejrzalam Mala na tyle na ile mi dala i nic nie widze z tych objawow, o ktorych czytalam w necie. (dla przypomnienia ryzyko po zlej biochemi 1:69). 

Dziewczyny bedzie dobrze w przypadku każdej z Was. Wierze w to gleboko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Swietna wiadomość kochana!! Dzielna mama i córcia 🙂 oby było dalej wszystko dobrze, trzymajcie się! 😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jena

O super, chyba tak z zaskoczenia najlepiej, po prostu się dzieje i nie ma czasu się zamartwiac,  jak się czujesz po cc? Serdecznie Ci gratuluję zdrowej Córeczki 🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki
19 godzin temu, Gość Jena napisał:

O super, chyba tak z zaskoczenia najlepiej, po prostu się dzieje i nie ma czasu się zamartwiac,  jak się czujesz po cc? Serdecznie Ci gratuluję zdrowej Córeczki 🤗

Dziewczyny dzus wychodzimy do domu. Cesarke bede wspominac tak sobie. Z jednej strony ok. Nie czulam tych najmocniejszych boli a moj prog bólu w porownaniu gdy rodzilam syna naturalnie chyba sie zmniejszyl. Nie moglam wytrzymac tych co mialam do momentu podania znieczulenia do cesarki. Z drugiej strony koniecznosc chodzenia z drenem po cesarce i bol z tym zwiazany i bol brzucha po cieciu nie naleza do malych. Ale ci to przy tym ze mam juz Krolewne przy sobie. Na dodatek zdrowa. Mam tylko nadzieję ze po 2 tygodniach nie bede muec ZADNEGO telefonu w soeawue badan przesiewowych, wiecie o co chodzi....

Dziewczyny koniecznie piszcie co u Was, jak się skonczyly Wasze historie - dla nas i wszystkich matek które beda przechodzily w przyszlosci to co my teraz.

Przerazona - 21.05 jestem z Toba myslami i modlitwa🙏

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jena

Właśnie dostałam wynik Nifty pro zdrowy chlopczyk 🤗 po 4 dniach roboczych , Wow. Od początku miałam takie przeczucia i jednak mamusia wie najlepiej 😍 mam ochotę śpiewać!! Powodzenia dziewczyny!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki
26 minut temu, Gość Jena napisał:

Właśnie dostałam wynik Nifty pro zdrowy chlopczyk 🤗 po 4 dniach roboczych , Wow. Od początku miałam takie przeczucia i jednak mamusia wie najlepiej 😍 mam ochotę śpiewać!! Powodzenia dziewczyny!

Gratulacje;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama
5 godzin temu, Gość Jena napisał:

Pięknie!! Takich informacji nam trzeba 🙂 to teraz spokojnej, zdrowej ciąży 🙂

@TikiTaki nie dziękuje żeby nie zapeszać 🙂 zazdroszczę Wam bardzo, że już w domku jesteście! U mnie ciagle jakieś skurcze, modlę się żeby dotrwać do czwartku 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Przerazona - jak samopoczucie przed jutrem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia30

Odebrałam wyniki Pappa. Ryzyko trisomi 21 1:216.  W USG wszystko w najlepszym porządku. Mam 30 lat, w rodzinie nie ma przypadków chorób genetycznych. Dziś zrobiłam NIFTY. Pozostaje tylko czekać. Bardzo się boję... 

Żałuje, że od razu nie zdecydowałam się na NIFTY bo obecnie przechodzą przez istny koszmar. Nie umiem przestać o tym myśleć, choć wiem że wciąż jest duża szansa na zdrowego maluszka. Trzymajcie kciuki a jak miałyście podobne przejścia to dajcie znać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ilovesummer

Kasia30 mialam ryzyko bardzo poodbne do Twojego, po Pappa właśnie, bo USG wyszło bardzo dobrze. Genetyk poradził mi zrobienie Nifty. Wczoraj odebralam wyniki i ryzyko wyszło 1: do liczby w setkach milionów, także nic się nie martw 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia30
6 godzin temu, Gość Ilovesummer napisał:

Kasia30 mialam ryzyko bardzo poodbne do Twojego, po Pappa właśnie, bo USG wyszło bardzo dobrze. Genetyk poradził mi zrobienie Nifty. Wczoraj odebralam wyniki i ryzyko wyszło 1: do liczby w setkach milionów, także nic się nie martw 🙂

Dziękuję 😊 staram się być dzielna. Ile czekałaś na wyniki? Bo producent mówi, ze że trzeba czekać 10 dni, a Pani w przychodni powiedziała, że wyniki są po tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ilovesummer

Robiłam Nifty Plus w zeszły poniedziałek, a wyniki miałam wczoraj rano- także 8 dni czekania. Genetyk powiedział, że przy dobrym wyniku w moim przypadku nie ma sensu robienie amniopunkcji. Trzymam kciuki, żeby Twoje wyniki przyszły szybko i żebyś zobaczyła na nich niskie ryzyko wszystkich trisomii 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Dziewczyny!! Dziś urodziła się moja corka Antonina 🙂 zdrowa dziewczynka 10/10, bez żadnych podejrzeń zd.

przypominam u nas zawiodła biochemia,plus mój wiek 33 lata- ryzyko z Pappy 1:143. Test Sanco prawidłowy.jestem przeszczęśliwa choć czuje się jak kupa 😛 

jestem z Wami! Trzymam kciuki za każda z Was i się o Was modle! Będzie dobrze kobietki!! ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki
17 minut temu, Gość PrzerażonaMama napisał:

Dziewczyny!! Dziś urodziła się moja corka Antonina 🙂 zdrowa dziewczynka 10/10, bez żadnych podejrzeń zd.

przypominam u nas zawiodła biochemia,plus mój wiek 33 lata- ryzyko z Pappy 1:143. Test Sanco prawidłowy.jestem przeszczęśliwa choć czuje się jak kupa 😛 

jestem z Wami! Trzymam kciuki za każda z Was i się o Was modle! Będzie dobrze kobietki!! ❤️

Co chwile odswiezam strone i w koncu sie doczekalam informacji🙂Super Przerazona, moje gratulacje☺Jeszcze niedawno poznawalysmy nasze przypadki, analizowalysmy wszystko a teraz juz jestesmy po szczesliwym dla kazdej z nas rozwiazaniud dzieki Bogu🙏Zdrowia dla Malutkiej i duzo sil dla Ciebie (przydadza sie tez pozniej bo ja teraz jestem jak detka).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia30

Przerażona GRATULACJE!! Bardzo się cieszę Twoim szczęściem:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Pięknie Wam dziękuje! Będę tu regularnie zaglądać i w razie potrzeby przypominać swoją historie. Dużo nerwów straciliśmy z mężem, wiele dni przepłakałam, masa decyzji czy poddać się amnio? Czy wierzyć sanco? Każdej nocy masa pytań. 
Pamiętajcie ze to są nowoczesne metody badania, jak widać tu na forum póki co mega skuteczne i bezpieczne dla dziecka i mamy. Trzymam mocno za Was kciuki i zdrowie Waszych pociech, cieszcie się ciążami, nie stresujcie bo ja trochę żałuje tych nerwów i mam nadzieje że córce to nie zaszkodziło. 
Jestem z Wami również modlitwą! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć dziewczyny:) Jestem tutaj nowa. Na początku wątku pojawiła się informacja, że poprzedni wątek dotyczący testów genetycznych został skasowany. Niestety nie miałam możliwości go przeczytać. Może któraś z Was jest w stanie podpowiedzieć mi który z testów uchodził za najlepszy, albo chociaż których nie polecacie. Mam mętlik w głowie. Drugi dzień się zastanawiam i nie mogę podjąć decyzji. Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Ciezki wybor - Sanco robione w Polsce, Nifty w Chorwacji czy na Sloweni zas Nifty Pro w Chinach. Ten ostatni jako jedyny ma ubezpieczenie od wyniku falszywie negatywnego (cos ok 200 000 tys chyba). Jest jeszcze Panorama robiona w USA. Ja robilam Nifty i wynik sie sprawdzil. Obecnie nie wiem czy zdecydowałabym sie na Nifty Pro z racji zamieszania związanego z koronowirusem i daleka wysyłka. Podobnie Panorama. Zostaje Sanco i Nify. Zależy tez dlaczego chcesz robic taku test?Sa wskazania (np. duze ryzyko?).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ilovesummer

Ja robiłam Nifty Plus i też jest ubezpieczony 🙂 Ten test polecił mi genetyk, dlatego się zdecydowałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jena

Ja robiłam Nifty pro 2 tygodnie temu i wynik miałam po 4 dniach roboczych także Chiny pracuja mimo wirusa:) nie miałam żadnych wskazań ale stwierdziłam że jak to ma zauważyć o naszym przyszłym życiu to chce wiedzieć czy dziecko jest zdrowe. Cokolwiek wybierzesz będzie ok i zapewni Ci spokój na dalsze tygodnie ciazy 👶

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zoe

Witajcie Dziewczyny:-)

Podczytuję Was od kilku tygodni... Udało mi się skubnąć kilka stron poprzedniego usuniętego wątku, niestety nie zdążyłam przeczytać wszystkiego...nie miałam też wcześniej za bardzo sił ani odwagi napisać czegokolwiek, bo moja ciąża zaczęła się sporymi kłopotami, była bardzo poważnie zagrożona i nie dawano nam zbyt dużych szans...  Obecnie jestem w 11 tygodniu i wczoraj wykonaliśmy NIFTY pro, więc przed nami kilka najdłuższych dni w życiu, oczekiwania na wyniki...   

Aga7878 ja też nie wiedziałam, na który test się zdecydować. Lekarz, do którego chodziłam na początku ciąży polecał mi Veragene (miał z nimi podpisaną umowę). To najnowszy z testów nipt i oparty jest na innej technologii niż Nifty, Sanco, Panorama, Harmony etc. Bodajże dopiero w zeszłym roku został wprowadzony na rynek, stąd ma jak na razie znacząco niższą walidację niż np. Nifty.  Testy nipt to testy przesiewowe, nie diagnostyczne, dlatego ilość wykonanych testów na świecie ma dla mnie kluczowe znaczenie. Mała walidacja i cena (3 500 PLN) nie wzbudzały mojego przekonania do Veragene... Moja obecna pani dr zapewniła mnie, że NIFTY podstawowe wystarczy.  Jestem świadoma, że jeżeli test nipt wykazuje podwyższone ryzyko, to zalecane jest wykonanie badań inwazyjnych. I wiem też już teraz na 100%, że zdecyduję się na amniopunkcję, jeżeli cokolwiek będzie wzbudzało niepokój... Przechodziłam przez to w poprzedniej ciąży, bo test PAPPA (1:80) + usg (poszerzone NT) wyszło nam bardzo źle. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że warto zaufać doświadczonemu specjaliście, by zażegnać stres, zyskać bezcenny spokój i radość na resztę ciąży. Sam zabieg przebiegł bezboleśnie i bez najmniejszych powikłań. 

Teraz ostatecznie wykonałam NIFTY pro, ponieważ dostałam dodatkowy rabat i cenowo wyszło identycznie jak NIFTY czy NIFTY plus. To prawda, że próbki lecą do Hongkongu, ale to przesyłki lotnicze cargo (konkretnie DHL) i w przeciwieństwie do lotów pasażerskich nie są w żaden sposób zagrożone obecną sytuacją. Powiedziano mi, że wszystko odbywa się bez opóźnień - próbka wylatuje z PL tego samego dnia lub najpóźniej następnego od pobrania, a do 10 dni roboczych od dostarczenia do laboratorium przychodzą wyniki. Mój konsultant twierdzi, że zazwyczaj wyniki są już 8 dnia. Jak na razie jestem w 100% zadowolona z obsługi - zapłaciłam w ubiegły czwartek, zebrano wywiad, od razu ustalono wizytę we wskazanym przeze mnie terminie i godzinie, pielęgniarka/położna przyjechała do mnie do domu, pobrała i czekamy;-)   Jena tutaj jest namacalnym dowodem, że wszystko powinno być ok:-)

Kasia30 czekamy razem na wyniki:-) ...zastanawiam się jak ten czas przyspieszyć... Nie stresuj się, za wszelką cenę musisz teraz się relaksować dla dobra Maluszka. Wiem z doświadczenia, jak bardzo to trudne, ale zobaczysz wszystko będzie dobrze! Mnie w poprzedniej ciąży test PAPPA wyszedł tragicznie plus samo USG było bardzo niepokojące...ostatecznie amnio wykazała prawidłowy kariotyp i dziecko urodziło się zdrowe jak ryba!!! Mam uraz do PAPPY - kosztowała mnie wtedy dwa miesiące stresu! Teraz najchętniej nie robiłabym go wcale, ale będzie wykonywany, bo to standard, natomiast już teraz pani dr powiedziała mi, że prawdopodobnie będzie przekłamanie wyników z powodu dużego krwiaka, który miałam na początku ciąży. Dla mnie test PAPPA jest tyle wart, co wróżenie z fusów. Zdrowiej już zaparzyć sobie tą kawę niż tak bardzo stresować się nic nie wartymi wynikami przesiewowymi, więc nie denerwuj się proszę i staraj się myśleć pozytywnie. Już za kilka dni będziemy wiedziały z prawie 100% pewnością na czym stoimy:-)  

TikiTaki i PrzerażonaMama gratuluję Wam zdrowych córeczek! :-):-):-) Niechaj panny rosną i dostarczają Wam samych radości z macierzyństwa:-)

Jena gratuluję zdrowego synusia:-) Teraz już możesz w spokoju cieszyć się ciążą:-) A powiesz mi gdzie wykonywałaś Nifty? Bardzo szybciutko dostałaś wyniki:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki serdeczne dziewczyny za podpowiedzi 🙂 Padło pytanie w jakim celu chcę robić badania genetyczne. Niedawno byłam w pierwszej ciąży,  a przy badaniach prenatalnych wyszło, że dziecko może mieć triploidię. Amniopunkcja to potwierdziła. Miałam przeprowadzoną terminację ciąży. Lekarz, który przeprowadzał badanie USG i wykrył podejrzenie triploidii zalecił przy następnej ciąży wykonać badania genetyczne, ale nie podał nazwy żadnego konkretnego. Nawet gdyby podał, to też trzy razy zastanowiłabym się nad tym, czy jest obiektywny (bo może polecając konkretny test może mieć z tego profity). Pierwotnie byłam za Sanco, bo przeprowadzane w Polsce, ale jak poczytałam, że testy robione w Chinach w laboratorium BGI, jednym z największych światowych ośrodków zajmujących się genomiką, to pomyślałam że może powinnam postawić na Chiny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...