Skocz do zawartości
Forum

Płeć dziecka 19 tydzień


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 19 tygodniu ciąży (dokładnie 19 tydzień +2 dni) To moja druga ciąża. Z pierwszej mam synka, który ma 2 latka i 3 miesiące. Jaka jest płeć mojego pierwszego dziecka dowiedziałam się również w 19 tygodniu ciąży. Wtedy nawet nie potrzebowałam potwierdzenia, bo sama od samego początku czułam, że noszę w brzuchu chłopca a słowa lekarza dały mi tylko potwierdzenie. Po dzisiejszej wizycie dowiedziałam się, że drugie maleństwo to prawdopodobnie dziewczynka. Jednak słowa lekarza nie dały mi gwarancji. Przy pierwszej ciąży lekarz przy określaniu płci powiedział, że to na pewno chłopiec, a przy dzisiejszej wizycie lekarz powiedział "na razie wygląda na dziewczynkę, bo nie widzę, żeby coś odstawało". Niby powiedział, że w domu będę mieć parkę, ale nie powiedział, że widzi cechy typowe dla dziewczynki, tylko płeć określił na podstawie "że na razie nic nie wystaje". Tutaj właśnie moje pytanie. Czy któraś z Was miała taką sytuację, że w okolicach połowy ciąży lekarz określił dziewczynkę, a potem się zmieniło na chłopca? No i czy powiedział Wam to w ten sposób co mi dzisiaj, czy zobaczył po prostu między nóżkami wargi sromowe, a nie, że nie zobaczył "ptaszka" i na tej podstawie określił płeć. A jeśli nie Wy, to ktoś z Waszego otoczenia? Dodam, że chodzę na NFZ i sprzęt wiadomo jak to na NFZ jakiś wspaniały nie jest. Wiadomo, że najważniejsze jest zdrowie dziecka, ale coś nie umiem się już nastawić na płeć, bo się naczytałam, że właśnie" ptaszek" może się schować podczas badania i wychodzą pomyłki.

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, monia1992 napisał:

Jestem w 19 tygodniu ciąży (dokładnie 19 tydzień +2 dni) To moja druga ciąża. Z pierwszej mam synka, który ma 2 latka i 3 miesiące. Jaka jest płeć mojego pierwszego dziecka dowiedziałam się również w 19 tygodniu ciąży. Wtedy nawet nie potrzebowałam potwierdzenia, bo sama od samego początku czułam, że noszę w brzuchu chłopca a słowa lekarza dały mi tylko potwierdzenie. Po dzisiejszej wizycie dowiedziałam się, że drugie maleństwo to prawdopodobnie dziewczynka. Jednak słowa lekarza nie dały mi gwarancji. Przy pierwszej ciąży lekarz przy określaniu płci powiedział, że to na pewno chłopiec, a przy dzisiejszej wizycie lekarz powiedział "na razie wygląda na dziewczynkę, bo nie widzę, żeby coś odstawało". Niby powiedział, że w domu będę mieć parkę, ale nie powiedział, że widzi cechy typowe dla dziewczynki, tylko płeć określił na podstawie "że na razie nic nie wystaje". Tutaj właśnie moje pytanie. Czy któraś z Was miała taką sytuację, że w okolicach połowy ciąży lekarz określił dziewczynkę, a potem się zmieniło na chłopca? No i czy powiedział Wam to w ten sposób co mi dzisiaj, czy zobaczył po prostu między nóżkami wargi sromowe, a nie, że nie zobaczył "ptaszka" i na tej podstawie określił płeć. A jeśli nie Wy, to ktoś z Waszego otoczenia? Dodam, że chodzę na NFZ i sprzęt wiadomo jak to na NFZ jakiś wspaniały nie jest. Wiadomo, że najważniejsze jest zdrowie dziecka, ale coś nie umiem się już nastawić na płeć, bo się naczytałam, że właśnie" ptaszek" może się schować podczas badania i wychodzą pomyłki.

Pójdź na badania polowkowe prywatnie. Tam szczegółowo i w kolorze zobaczysz maluszka. Albo poczekaj to kolejnej wizyty. U mnie w 19tc było w 60% dziewczynka A w 40 % opczyk. A w 21tc już na 100% był chłopczyk 

Poprostu wtedy zacisna nogi i nie.chcial się upubliczniac.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

U mnie w 1 ciąży w 17 tygodniu wiedziałam ze chlopczyk. Teraz jesten w 2 ciazy i na usg prenatalnym dowiedziałam sie ze prawdopodobnie dziewczynka bo nic miedzy nogami nie ma... Ale niedługo mam wizyte także zobaczymy co zobaczymy teraz. 

Odnośnik do komentarza

Monia u mnie było podobnie, nie chciało dzieciątko się pokazać, prenatalne (wizyty) są u mojego ginekologa prowadzącego a na podwójne prenatalne jeżdżę do jego koleżanki (tylko w 12 i 24t)

Ona mówiła 12t że chłopiec a on nic, bo nie widzi, 16t on nie widzi, on 19t że wygląda budową ciała na dziewczynkę, w 24t on dziewczynka i ona też, teraz w 27t dziewczynka i chyba już wierzę w to i kupuję różowe😍😁

Odnośnik do komentarza
W dniu 5/5/2020 o 4:46 PM, Gość Ogvh napisał:

Pójdź na badania polowkowe prywatnie. Tam szczegółowo i w kolorze zobaczysz maluszka. Albo poczekaj to kolejnej wizyty. U mnie w 19tc było w 60% dziewczynka A w 40 % opczyk. A w 21tc już na 100% był chłopczyk 

Poprostu wtedy zacisna nogi i nie.chcial się upubliczniac.

Byłam raz prywatnie na samym początku 13 tygodnia. Zapytałam wtedy o płeć, ale lekarz powiedział, że jest na to za wcześnie. Lekarz dobry, więc stwierdziłam, że on tak wcześnie płci nie podaje, bo na tym etapie to w ogóle bardzo łatwo o pomyłkę. Poszłam tylko dlatego, że odwołano moją wizytę i nie wiedziałam kiedy uda mi się dostać do mojego lekarza na kolejną, a że od poprzedniej minął już miesiąc, więc chciałam wiedzieć czy z dzieckiem jest wszystko ok. Teraz gorzej z pieniędzmi. Pieniędzy za opiekę nad synem z ZUSU jeszcze nie dostałam i niecierpliwie czekam, tak samo jak za pieniędzmi za L4. Ale fakt różnica diametralna między USG 3d a tym na NFZ.

 Paulka87 mi właśnie lekarz nie powiedział czy dobrze nie widać, tylko chyba nie przypatrzył się dobrze tylko tak całe badanie raz dwa. Niby połówkowe a nawet nie dostałam zdjęcia, a USG trwało krótką chwilę. Wątpię czy lekarz sprawdził wszystko dokładnie i się rzeczywiście dobrze przyjrzał płci. Na wcześniejszej wizycie w 15 tygodniu nie pytałam nawet o płeć dzieciątka, bo wątpiłam, że będzie widać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...