Skocz do zawartości
Forum

wystający pępek


Gość roman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój synek urodził się na początku 36 tygodnia jakow cześniak o masie 2150 gram.  Dziś po 6tygodniach ma już 3200 gram, rozwija się wg położnej wzorowo ale wczoraj zrobił mu się wystający ,wypchany na zewnątrz pępek ( średnicy 5 groszy) . Nie wiem czy jako niedoswiadczony ojciec może go zbyt mocno go podnosiłem czy coś, ( choc nigdny nei zapłakał). Synek bardzo się pręży , przy myciu, jak leży i może to jest przyczyna . A może po prostu to efekt tego, że robi teraz kupy co 5,6 dni, może też że z tego powodu żona zaczęła pić herbatki z koprem włoskim....nie wiem, raczej to od tego  że nabiera sił i strasznie mocno się pręży. Teraz do lekarza trudno o wizytę....odwołane są więc nie wiem co to jest, przepuklina pępkowa czy jak . proszę o sugestie i ewentualne rady ( syna samopoczucie się nie zmieniło) 

Odnośnik do komentarza
Gość Mamax3

Moja córka w okresie noworodkowym  często się prężyła i rzeczywiście miała przepuklinę pępkową. Pępek uwypuklał się, zwłaszcza jak dziecko napinało brzuszek. Podobno to dość często się zdarza. 
W aptece można kupić plasterki, które zaopatrują taka przepuklinę, zapobiegają jej ciągłemu uwypuklania. Z czasem u nas zamknęła się po prostu sama. 

Odnośnik do komentarza
Gość Tosamo

Nasz coreczka miała taka sama przepuklinę od początku aż wkoncu sama przeszła około 3miesiaca. Najważniejsze jeśli nacisniesz na pępek a dziecko to nie boli i nie widzisz w pepku krwi to się nie przejmuj jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama-Ma

U nas sytuacja podobna. Moja córeczka ma przepukline pepkowa i również urodziła się wcześniej z mała masa urodzeniowa. Co najważniejsze za powstanie przepukliny odpowiada niezamknięta w porę obręcz pepkowa przez którą wyrastają się jelita. To nie jest twoja wina, natomiast prezenie się dziecka tylko.zwieksza ciśnienie w wyniku którego jelita wychodzą przez pępek. Moja córeczka na początku również mocno się prezyla, stekala przy robieniu kupki. Teraz jej już to przeszło, pępek natomiast zaklejami tak jak radziła nam pediatra. Od ok gdy się jak.nie nadal jej wychodzi natomiast w pozostałych sytuacjach jest płaski dlatego też wierzę że się wchłonie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...