Skocz do zawartości
Forum

Powrót dzieci do przedszkola po koronawirusie


Obcasy.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wypowiem się jako nauczyciel. Ja nie wyobrażam sobie powrotu dzieci do przedszkola od 6.05. Jest to nieprzygotowane. Wiele samorządów nie decyduje się na otwarcie przedszkoli. Pytanie jak placówki prywatne. Przedszkole musi zapewnić środki takie tak maseczki czy płyny dla nauczycieli. Z tego co czytam w rozporządzeniu dzieci nie mają obowiązku noszenia maseczki w placówce. Zabawki będą mocno ograniczone. Nie wyobrażam sobie skupiska dzieci w jednym miejscu. Dyrektorzy przedszkoli są w kontakcie z rodzicami. Jeżeli tylko rodzic może i ma taką możliwość to lepiej zostawić dziecko w domu

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka

Mój syn ma wrócić do przedszkola. Przedszkolanki powiedziały, że nie można przynosić swoich maskotek bo nie są w stanie ich odkazić a syn bez ulubionego misia ani rusz. Mąż podsunął mi pomysł, który stosują do dezynfekcji w jego firmie.
https://youtu.be/ZvWdL14wE2U
Wykonali sami takie urządzenie, jednak sama metoda jest potwierdzona. Czy w przedszkolach nie powinno wprowadzić się właśnie metod dezynfekcji promieniami UV-C. Na ile skuteczna jest pani, która psiknie jakimś środkiem i szybko przetrze szmatką zabawkę. Czy jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka takiej zabawki? Dodatkowo środek powinien przynajmniej przez jakiś czas mieć kontakt z odkażaną powierzchnią.
Jakie metody dezynfekcji stosują w Waszych przedszkolach?

Odnośnik do komentarza

Posłaliśmy naszą Natalkę w zeszłym tygodniu do przedszkola i generalnie jest słabo - wiadomo, że dzieci jest niewiele, ale najgorsze jest to, że one faktycznie teraz są tak trochę "odizolowane" - tzn. każde raczej spędza czas samo, nawet jak są jakieś zajęcia "grupowe" to wiadomo, że pilnuje się dystansu itd. Generalnie jak wraca z przedszkola to praktycznie nie chce się ode mnie odkleić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...