Skocz do zawartości
Forum

Starania o dziecko a skłonność do cyst


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

  Witam ,

Mam 23 lata. Chwilkę przed epidemią koronawirusa , odstawiłam tabletki antykoncepcyjne- Madinette, ponieważ z partnerem uznaliśmy, że zaczniemy starania o dziecko. Po odstawieniu tabletek było mi bardzo niedobrze i okres mi się spóźnił o ponad tydzień,a gdy się pojawił był bardzo intensywny. Teraz już nie mam żadnych nudności , ale z kolei zaczynam się martwić o jajniki, ponieważ mam skłonności do cyst, a jeden zaczyna mnie już trochę kłuć ( przy ostatniej wizycie jajniki ładnie wyglądały). Nie byłam jeszcze u ginekologa od momentu odstawienia tabletek , jeszcze się nie zorientowałam jak to teraz jest przy epidemii z wizytami. Codziennie od 2 miesięcy mierzę temperaturę w pochwie , ale cykl mi się rozregulował, i nie umiem jeszcze tych wykresów dobrze zinterpretować. Robiłam testy ciążowe, ale wychodzą póki co negatywne. Teraz czekam na kolejny okres , mam mieć za 2 dni.

Moje pytanie- Jak skutecznie się starać o dziecko przy mojej skłonności do cyst? Oraz - Czy są jakieś tabletki zwiększające płodność , czy regulujące cykl? Czy koniecznie muszę udać się do ginekologa w celu skontrolowania sytuacji z jajnikami? Czy nie ma problemu z wizytami podczas epidemii?

Odnośnik do komentarza

Paulina, najlepiej będzie jak się wybierzesz na wizytę do gina. Zrobi ci na pewno usg, na którym będzie mógł ocenić czy są cysty, w jakim stanie są jajniki itd.
Obecnie w czasie koronawirusa nie wszyscy przyjmują, ale możesz zapytać na mediach społecznościowych w swojej miejscowości do kogo można się umówić na wizytę.
Jeśli planujesz ciąże to zacznij już brać kwas foliowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...