Skocz do zawartości
Forum

Jak myślicie czy po 24 maja uczniowie wrócą do szkoły?


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się wydaje,że nie wrócą już do szkół do czerwca plus 2msc wakacji. 

Mówili coś,że może tak być iz we wrześniu też mogą dzieci do szkół nie wrócić..  zależy wszystko od pandemi jak będzie wyglądać sytuacja 

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję że już dzieci nie wrócą bo po pierwsze nie wyobrażam sobie puszczać swoje dzieci do szkoły w czasie pandemii i narażać ich zdrowie i życie, a po drugie jaki sens jest puszczać dzieci na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego, gdzie tak w zasadzie samej nauki zostało dwa max. trzy tygodnie, bo ostatni tydzień to wystawianie ocen i przygotowywanie świadectw 

Odnośnik do komentarza

Ja mam nadzieję,ze córka w 5 klasie jeszcze choć w czerwcu wróci na miesiąc.Nauczanie zdalne to fikcja, dziecko ma zadania ,nikt nie tłumaczy itp.W szkole są nauczyciele od tego a przede wszystkim dziecko strasznie tęskni za koleżankami i kolegami.przeciez nie Zamknięcie dzieci w domach na pół roku, czy rok

aby rozwijać się potrzeba kontaktów rówieśniczych.

Odnośnik do komentarza
Gość Gosc Megi

Mam nadzieję, że dziecinie wrócą do szkoły. Po pierwsze jak mają siedzieć tyle godzin w maseczkach. Po drugie to jest bezsensu otwierać szkoły 3 tygodnie przed końcem roku szkolnego. Nie zamierzam puszczać dziecka do szkoły na te 3 tygodnie. Nauczyciele mają z czego wystawić oceny na koniec roku. 

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że jak dzieci wrócą do szkoły to nauczyciele "rzucą się" na sprawdzanie wiedzy tzn. sprawdziany i kartkówki masowo, a dobrze wiemy, że wszystko zdalnie było oparte na pracy z książką, internetem i oczywiście rodzicach

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, ze po powrocie do szkoły - będzie mnóstwo sprawdzianów, - bo jak jedna z nauczyciek powiedziała mojemu dziecko musza byc sprawdziany. Teraz niestety "przerabianie " materiału - wyjaśnienie zagadnienia przez nauczyciela jest fikcją:-(. Ponadto to jak zapewnić odległość 1,5 m - na lecji, w stołóce, na zajeciach WF. Czy to jest przemyślane?

Odnośnik do komentarza
Gość gość

nie wyobrażam sobie, żeby dzieci wróciły do szkoły- takie skupisko ludzi. To w urzędach interesanta nie obsługują tylko jakieś skrzynki są wystawione przed urząd, żeby się z jednym człowiekiem nie spotkać, a w szkołach mnóstwo dzieci z różnych środowisk - kto taką decyzje może podjąć i narażać dzieci i ich rodziny na chorobę, śmierć. A tak naprawdę na początku czerwca są wystawiane oceny i wiemy ja ta nauka później wygląda, to jaki to sens Dzieci i nauczyciele dali sobie radę przez 2 miesiące to i przez następne 3 tygodnie też dadzą radę.

Odnośnik do komentarza

Powrot do szkoly na koniec szkolnego roku w czasie epidemii?

Nie -jestem lekarzem i mowie stanowczo nie.

Dzieci pozarazaja rodzicow , dziadkow - ten wirus to nie przelewki.

Wiem, duzo osob mysli jestesmy zdrowi ,nic nam nie grozi -nic bardziej mylnego.

Zycze zdrowia.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Marion

Po osiedlu pełno mlodzieży ,chodzą w grupach ,bez żadnego nadzoru,można im, a do szkoły nie mogą chodzić ,chore to. Powinni jak  najszybciej wrocić do szkoły ,bo skutki takiego rozpasania mogą być gorsze jak ten wirus.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...