Skocz do zawartości
Forum

Płaczliwość dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 5 miesięczną córeczkę. Od początku praktycznie cały czas ssała pierś i tak zostało do teraz. Nie akceptuje niestety smoczka, usypia się tylko ssąc. Ale od dłuższego czasu problem usypiania się nasila. Córka miała tak, że płakała na noc przed snem, wtedy uspokajała się tylko przez noszenie na rączkach i jedząc wtedy. Tak jest do dzisiaj, ale płacz stał się bardziej histeryczny. Mam rogala do karmienia i za każdym razem gdy chce ją nakarmić płaczę, a potem je normalnie, ale jak jest zmęczona to wyrywa się, odchyla główkę, łapie pierś i wyrywa i tak w kółko, ale w dzień udaje jej się trochę usnąć. Natomiast noce. Po kąpieli wyciszamy się i idziemy na rogal jeść, płacz histeryczny, czekam aż się uspokoi, ale tylko się pogarsza, więc wstaje i ją noszę na rączkach i trzeba chodzić. Ssie wtedy pierś, jak się stanie i buja to płaczę, trzeba chodzić. Rozwija się prawidłowa, kolek nie ma, kupki są normalnie, staram się jak mogę, ale ostatnio moja niestety własną matka powiedziała, że znęcam się nad dzieckiem... Nie będę tego nawet komentować. Wiecie co może być przyczyną takiego płaczu przed snem i czy jest na to rada, czy tka jak do tje pory rączki i pierś i przejdzie z wiekiem? 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to pomoże u Ciebie ale ja pierś wieczorną zmieniłam na butlę mleka i to zmieniło diametralnie sytuację. Niestety u mnie córcia nie najadała się wystarczająco na noc i zaczynał się płacz. Miałam Bebilon następne i mogę od siebie polecić. Jak nauczysz usypiać na rękach to będzie ciężko. 

Odnośnik do komentarza

W tym wieku dziecko przechodzi skok rozwojowy, przez jakiś czas będzie trudniej ja karmic piersią ale jeśli to przetrwasz i nie przejdziesz na butelkę to potem karmienie będzie przyjemnością. 

Dziecko w tym wieku szybko sie przebodzcowuje, dlatego wieczorem odreagowuje cały dzień. Potrzebny jest spokój, cisza i miłość. 

Z usypianiem na rekach to nie prawda, starsze dziecko umeczone po calym dniu usnie przy spiewaniu kolysanek czy czytaniu bajek. 

Odnośnik do komentarza

Udało się znaleźć rozwiązanie. Karmimy piersią i przy piersi zostajemy, nic innego nie wchodziło w grę. Pomógł szumiś. Na prawdę. Jak ręka odjął. Parę dni i zaczęła się uspokajać i w dzień i przed spanien. Teraz już nie ma płaczu 🙂 Dalej długo potrafi ssać na noc ale już nie na rączkach tylko na rogalu do karmienia. Zostawiam temat bo być mzoe komuś pomoże. SZUMIŚ wybawiciel 😘

 

Edytowane przez Kushina3125
Odnośnik do komentarza

u nas trochę wcześniej się zaczęło i taka płaczliwść była spowodowana kolką, brzuszek bolał, mały się prężył, był niespokojy, źle spał, siostra mi podpowiedziała delicol dawać do każdego karmienia, jak ręką odjął, uspokoiło się

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...