Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2020


Gość Ogvh

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, ci tam u was słychać ? 

Dolegliwości trochę ustąpiły ?

 

Byłam dziś na kolejnym USG i potwierdziło się, że będzie chłopak 🙂 5 sierpnia mam połówkowe 🙂

 

pozdrawiam was serdecznie 😘

Odnośnik do komentarza

Hej 🙂 u mnie dolegliwości ustąpiły, mam większy apetyt. Ale bóle głowę od czasu do czasu dają o sobie znać 😞 

 

Gratulacje Tesla!!! Ja byłam w zeszłym tyg na usg i moja dzidzia stała na głowie 😄 wiec nie było jak zerknąć co ma między nóżkami 😄 

Mogę zapytać gdzie robisz połówkowe? 🙂 jak Ty się czujesz? 
 

buziaki!!! 😘

Odnośnik do komentarza
Gość Mariola

Cześć wam 😘

U mnie też dość dobrze, chodź tak jak wyżej pisałyście i ja miewam bole głowy i zmęczenie.

Dziś dzwoniłam o wyniki badań genetycznych i wszystko jest dobrze, dowiedziałam się, że będziemy mieć córkę. 

Czujecie już jakieś ruchy maluszka? Jeśli tak to kiedy po raz pierwszy coś poczułyście? 

Pozdrawiam 😘

Odnośnik do komentarza

Mariola, nie czuje jeszcze ruchów. Mam łożysko na przedniej ścianie i możliwe, że te ruchy będą niestety odczuwalne później. 
 

Tesla, myślałam że u kogoś innego robisz połówkowe. Ja zdecydowałam się robić prenatalne i połówkowe u innego specjalisty, żeby tak jakoś oddzielić standardowa opiekę nad ciąża od badań genetycznych 🙂 tak sobie jakoś wymyśliłam. 
 

Ja to mam lekkie wahania nastrojów, jestem bardzo zmęczona i jakoś płaczliwa 😞 zwalam winę na hormony, mam nadzieje że to chwilowe. Jakoś niezbyt dobrze się z tym czuje 🙂 

 

Milego dnia dziewczyny 🙂 

Odnośnik do komentarza

Mariola, gratulacje że będzie córeczka !!   🙂

Kropka, też mam łożysko na przedniej ścianie 🙂 czasem mam wrażenie że coś czuję ale może to tylko moja wyobraźnia. Jeśli chodzi o nastroje to cały sobotni poranek w zeszłym tygodniu przepłakałam bez powodu ... 

Nie wiem jak u Was dziewczyny ale mi bardzo dużo praca daje, pozwala mi się zdystansować do negatywnych myśli i zająć czymś głowę. Niedługo idę na urlop i trochę się boję, że oszaleję w domu :(

Odnośnik do komentarza

Ja też mam wrażenie że czasami coś czuje 😄 zwłaszcza wczoraj, coś po prawie stronie brzuszka mi wyszło i mnie musnęło. Jakby nóżka lub rączka. Po chwili przeszło ale brzuszek wciąż był bardziej wypukły po prawej stronie. Użyłam detektora i właśnie tam znalazłam tętno 🙂 ale nie chce się nakręcać 😄 

Troche mnie uspokoiłaś Tesla 🙂 czasami mam wrażenie, ze jestem bardzo nieznośna 😄 super że pracujesz. Tez bym chciała, ale za dużo mam powiązanych schorzeń. No i jestem perfekcjonistą, potrafię za dużo wziąć na siebie i stres wtedy bierze górę 🙂 

Zastanawiałyście się już długością macierzyńskiego i wychowawczego po narodzinach dziecka? Jak to planujecie rozwiązać? 🙂 

Kochane miłej soboty 😘

Odnośnik do komentarza

Kropka ja niestety o długim macierzyńskim mogę tylko pomarzyc. W Holandii przysługuje mi 16tyg macierzyńskiego ( 4 przed porodem i 12 po), jednak na sam początek planuję wrócic tylko na 3 dni w tygodniu do pracy i to na popołudniową zmianę aby maleństwo zostawało wtedy z męzem. W sierpniu pewnie wskoczy a miejsce starszego brata do opiekunki, kiedy on pojdzie juz do szkoły.

U mnie zmęczenie nie ustępuje, mogłabym spac cały czas. Jednak przy pracy na cały etat i 3 latku w domu, odpoczynek czasami graniczy z cudem 🙂 tydzien temu odebrałam wyniki z testu Nipt i wszystko wyszło ok. Za tydzien poznamy płec dziecka, juz sie nie mozemy doczekac 🙂
Dziewczyny jak tam wasza waga? Ja się dziś mile zaskoczyla, w pierwszych tygodniach przybralam 2kg. Dziś kiedy weszłam na wagę, ta wskazywała wagę startową sprzed zajscia w ciąze 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Mariola

Kropka ja myślę o rozłożeniu tego czasu na 2 lata, ale jak wyjdzie ostatecznie jeszcze tego nie wiem.

Inesska90 ja przytyłam niecałe 3kg a czuje się jakby to było znacznie więcej, brzuch jest większy i cały czas mam uczucie ciężkości i pełności, ogólnie jakoś źle się z tym czuje. Czasami boli mnie lekko podbrzusze, nie wiem czy to normalne z racji tego że brzuch rośnie czy to może coś innego🤔😒

Pozdrawiam 😉

Odnośnik do komentarza

@Inesska90 ja z kolei przytyłam ok 1.5 kg. Jak @Mariola wspomniała wyżej, również mam uczucie ciężkości. Co więcej, czuję się jakaś taka spuchnięta. Ale trudno, najważniejsze jest zdrowie maluszka 🙂

Pozdrowienia 🙂 

Odnośnik do komentarza

Tesla, mam usg połówkowe umówione na 3.08 w gamecie w Gdyni 🙂 mam skierowanie na wykonanie usg na nfz. Dopiero co się umówiłam. Zapomniałam zapytać, czy podczas badania nagrywają filmik na płycie. Wiesz coś na ten temat? 🙂 

Odnośnik do komentarza

Kropka, to super 🙂 Poproszę o relację jak było 😉 szkoda, że nie masz 5.08 to byśmy się spotkały 🙂a do jakiego masz lekarza ? 

Jestem pewna, że dostaniesz płytkę. Ja dostałam po USG I trymestru jak tam byłam 😉

Odnośnik do komentarza

Już porównywałam nasze daty i cholercia idę 2 dni wcześniej niż Ty 😄 umówili mnie do dr Kingi Jaguszewskiej. 

Oczywiście, że dam znać jak było 🙂 mam nadzieje, że jeszcze będzie inna okazja do spotkania się 😉 

Pierwotnie umówiłam się do Invicty, ale tam mieli tylko jeden termin - 7 sierpień o 7:40. No i nie nagrywają usg. Dla mnie godzina zbyt wczesna, no i fajnie jak potem w domu można obejrzeć filmik z usg razem z mężem 🙂 postanowiłam poszukać gdzie indziej no i udało się w Gamecie 🙂 

A jesteś w stanie coś więcej powiedzieć o klimacie w Gamecie? Bo Pani z która rozmawiałam przez tel nie była zbyt uprzejma 😉 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny jak się czujecie na początku piątego miesiąca 

U mnie już mdłości minęły i senność ale brak chęci do robienia czegokolwiek pozostał wiec odpoczywam ile sie da dopóki można

Rok temu dzidziusiowi przestało bić serduszko w 6 tc więc jest stres bo wiadomo że ryzyko mniejsze ale może się to zdarzyć na każdym etapie ciąży 

Odnośnik do komentarza

Może coś w tym jest, że nie była uprzejma. Jak tam idę to te panie w okienkach zbytnio nie tryskają sympatią 😉

Przed wizytą trzeba podejść do okienka i wypełnić formularz. Później recepcjonistka mówi pod który pokój się udać i czeka się na wezwanie. 

Samo badanie jest dosyć krótkie ale to pewnie zależy od lekarza. Na USG  I trymestru miałam tylko USG przez brzuch bez badania ginekologicznego. Na następnej wizycie miałam już badanie ginekologiczne i oba rodzaje USG. Nie wiem jak będzie na połówkowym 🙂

Odnośnik do komentarza

Ok, dzięki Tesla za info 😉 

Lilka, ja się czuję nawet dobrze. Od czasu do czasu kłuje mnie w pachwinie (zwłaszcza z prawej strony) i bolą mnie piersi. Mi tam zmęczenie nie minęło, są dni w których chciałabym aby ktoś podłączył mnie do ładowania, no ale niestety nie da rady 😄 zdarzają mi się również bóle głowy.

Przykro mi, że straciłaś bobasa. Ja mam podobne doświadczenia i również zdarzają mi się złe myśli. Ale wierzę, że teraz jest wszystko dobrze, jestem obstawiona lekami, dbam o siebie no i staram się jednak częściej myśleć pozytywnie 🙂 

Odnośnik do komentarza

Witaj Kropka też zdarzaly mi się takie kłucia to normalne może Cię pocieszę otóż jeszcze parę dni temu byłam ciągle zmęczona i senna i czułam się bardzo źle a wczoraj i dziś zupełna odmiana czuje się dobrze nawet mi się przypomniało jak dawniej się czułam jakoś normalnie a nie jak wrak wstałam bardzo wcześnie więc zabieram się za lekkie porządki ale myślę że po południu znowu padnę na  drzemkę.Bole głowy mam czasem nie do wytrzymania pewnie przez hormony. To jest moja trzecia ciąża więc służę radą 😊i od wczoraj Zuzia daje o sobie znać czuję jakbym miała rybkę w brzuchu😊

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudyna2

Hej ja świeżo po wizycie dzidzia rośnie wszystko oki tylko lekarz namieszał z płcia  na pierwszych prenatalnych powiedział że chlopak , a wczoraj mój lekarz że dziewczynka wiec juz sama nie wiem ... z niecierpliwością czekam na usg połówkowe 25.07 mam nadzieje że wtedy już się dowiem kto mieszka w moim brzuchu 😀😀 u mnie poza bólami głowy wszystko oki tylko trochę się rozleniwiłam tym siedzeniem w domu bo od początku jestem na l4 ... i mam pytanie czy któraś z was wyjeżdżała na wakacje na zwolnieniu ?

Odnośnik do komentarza

Klaudvna2, o kurde 😁 oby połówkowe rozwiały wszelkie wątpliwości 😁

Ja tez jestem od początku ciąży na l4, pierwszy trym był ciężki, teraz tez od czasu do czasu jestem zombie, ale jak mam dobry dzień to trochę posprzątam, poczytam książki, seriale a potem spaceruje z mężem 🙂 jakoś mi nawet lecą te dni. 
 

I tak, ja byłam na tygodniowym urlopie na Mazurach 🙂 

Odnośnik do komentarza

No niestety, jakąś rację lekarz ma. Ale na zwolnieniu mam 1 czyli normalnie mogę chodzić. No i założyłam, że prawdopodobieństwo kontroli jest bardzo niskie i się po prostu tym nie przejmowałam 🙂 tym bardziej, że potrzebowałam tego wyjazdu dla zdrowia psychicznego 🙂 ale to już kwestia bardzo indywidualna.

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja jeszcze nic nie czuje. Jedyne co to czuje jak brzuch mi rośnie i czasami często uczucie pełności. W sobotę miałam silne bole wokół pępka, przeszły następnego dnia ale chce to jeszcze skonsultować, trochę mnie to zaniepokoilo. Poza tym czuje się całkiem dobrze, obecnie jestem 16+6 więc chyba jeszcze muszę poczekać na ruchy dziecka. 

Iza a jak u Ciebie?

Pozdrawiam 😘

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...