Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2020


Gość Ogvh

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Luśka
Godzinę temu, Gość Nela napisał:

Jestem po jednym poronieniu wiec muszę brać luteine 2x. 1 tabl. Martwi mnie ta beta trochę;( Objawów nie mam praktycznie żadnych oprócz stresu. Za tydz w środę mam lekarza. Mam nadzieje, że wszystko będzie Ok. 

Ja też biorę luteine od samego początku.Bedzie dobrze 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Karcia

Hejka dziewczyny. Jestem tu nowa. Powiedzcie mi jak u Was jest? U mnie sytuacja wygląda w ten sposób. Ostatnia miesiączka 11.03. Cykle 27-28 dni. W 5t1d poleciałam do gina po pozytywnym teście ciążowym z racji, że w zeszłym roku w lipcu poroniłam w 6 tyg. Lekarz zobaczył pecherzyk, beta ładnie rosła i kazał stawić się za 2 tyg. Na kolejnej wizycie czyli 7t1d stwierdził, że nie podoba mu się ciąża, że widzi ciałko żółte jakby za mgła, a z usg wychodzi 6t4d i, że mam się nie nastawiać. Cos w tym stylu. Nie pamiętam nawet juz dokładnie, bo tak się zestresowałam, że po prostu się wyłączyłam... Kolejna wizyta ma byc 14.05 czyli będzie to 9t1d. Nie mam żadnych boli podbrzusza, nie krwawie. Mam luteinę dopochwowo 100mg  2x2. Czy jest jakaś szansa, że zarodek się pojawi razem z serduszkiem? Miała już tak któraś? 

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

Czekaj cierpliwie. Jesteś zabezpieczona luteina. 

Moja ginekolog powiedziała że na pewne kwestie nie mamy wpływu. Ja miałam moment kiedy minęły mi na parę dni objawy i wtedy ona powiedziała że i tak z tym nic nie zrobimy, co ma być to będzie. Pozostaje czekanie i obserwacja.

W Twoim wypadku tez nie mozesz zbyt dużo zrobić. Najlepiej zachować względnie spokój. Stres działa na naszą niekorzyść. Zobaczysz co Ci powie na następnej wizycie.

Życzę powodzenia! 

Odnośnik do komentarza

Hej. Też będę grudniowa mama. Termin z miesiączki 02.12. Nie obyło się na początku bez problemów. Krwawienie na początku ciąży. Okazało się że mam krwiaka. Biorę duphaston. 06.05 byłam na kolejnej wizycie i okazało się że już jest wszystko ok. Bardzo się ciesze

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta

To super, gratuluję 😄

Moja znajoma miała krwiaka po dźwiganiu ciężarów. Nie wiedziała jeszcze, że jest w ciąży. Na szczęście wszystko się wchłonęło i urodził się zdrowy dzieciaczek.

Odnośnik do komentarza
Gość Ayla1212

Cześć , ja też będę grudniowa mamą. Termin z usg mam 18.12. mam już za sobą wizytę serduszkowa. Obecnie jestem w 8t2d. To moje pierwsze dziecko o które staraliśmy się z narzeczonym 7 MSC. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Hiacynta
3 godziny temu, Gość Ogvh napisał:

Gratuluję dziewczyny. Bardzo wam zazdroszczę😊

Hiacynta co tan u Ciebie słychać?  Jak się czujesz?

I u Ciebie SasisSka 😊

To miłe, że o nas pamietasz😉

Byłam w zeszłym tyg. na Usg i jest ok. Nawet jesteśmy jeden tydzień do przodu. Mały ma 4cm.

Teraz będą badania genetyczne, więc trochę stresu.

Podobno ma być chłopak. Ale czy w 10 tyg. na standardowym USG można to określić? To chyba za wcześnie. 

Ohvh a jak u Ciebie? Jak się czujesz? Będziecie planować kolejną ciążę? 

Buziaki🙂 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. I ja dołączam do grudniowych mam. Termin mam na 19 grudnia. Miałam jedno USG, w 6t+3 zarodek był i serduszko biło. Kolejne USG mam w czwartek. Oczywiście stresuję się, bo jestem po jednym poronieniu. Do tego wyobrażałam sobie, że cały 1 trymestr będę mieć koszmarne nudności i wymioty, a tu nic z tych rzeczy: bolą mnie cycki (uciskam je żeby mieć pewność :D), często robię siku, pobolewa mnie od czasu do czasu głowa i mam zawroty głowy. Nie wiem czemu, ale jakoś się też trochę stresuję. Jak się czujecie?

Odnośnik do komentarza

Cześć ja od samego początku źle się czułam strasznie bolał mnie brzuch 😔w 10tygodniu wkońcu mi przeszło strasznie się martwilam bo 1raz poronilam...ginekolog mówi że wszystko jest wpozadku A wam życzę dużo zdrówka 😘

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość Hiacynta napisał:

To miłe, że o nas pamietasz😉

Byłam w zeszłym tyg. na Usg i jest ok. Nawet jesteśmy jeden tydzień do przodu. Mały ma 4cm.

Teraz będą badania genetyczne, więc trochę stresu.

Podobno ma być chłopak. Ale czy w 10 tyg. na standardowym USG można to określić? To chyba za wcześnie. 

Ohvh a jak u Ciebie? Jak się czujesz? Będziecie planować kolejną ciążę? 

Buziaki🙂 

Ooooo 4cm to już kawał chłopa. Nie wiem czy w 10tc widać plec Ale na badaniach genetycznych się okaże. Najważniejsze że młody/młoda rośnie i jest wszystko Oki.

A ja już czuje się dobrze. Dziś minął równo tydzień od p. Już nie krwawie tylko  delikatnie plamie. Nie czuje już tego innego stanu w brzuchu, tylko tak normalnie jak przed ciąża. Jutro mam kontrolę. Staram się nie myśleć o tym co sie stalo i żyje dniem. Np. Wczoraj mi pękła rura pod brodzikiem, zalalo łazienkę. Oczywiście zawsze coś się musi dziać gdy faceta w domu nie ma😖. Ale już jest oki. Usterka naprawiona 

Lubię tu zajrzeć od czasu do czasu. Widzę że coraz więcej dziewczyn dołączyło do grupy. Bardzo mnie to cieszy. Fajnie jest tak powymieniac się doświadczeniami 😊

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny, 

Chciałabym do was dołączyc. 05.05 byłam na USG (wyszło 8+3) i był maluszek 2 cm i serduszko :) Termin z USG mam na 11.12. Denerwuje się bo to moja druga ciąża, pierwsza zakończyła się poronieniem w 6 tygodniu. 02.06 mam prenatalne. 

 

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę zdrówka :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Luśka napisał:

Hej nie martw się ja też za pierwszym razem poronilam w 5tygodniu...bałam się strasznie ale myślę że będzie dobrze jestem w 11tygodniu za tydzień mam prenatalne.

Trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki 🙂 Daj znać jak poszło 🙂

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Gość Luśka napisał:

Cześć ja od samego początku źle się czułam strasznie bolał mnie brzuch 😔w 10tygodniu wkońcu mi przeszło strasznie się martwilam bo 1raz poronilam...ginekolog mówi że wszystko jest wpozadku A wam życzę dużo zdrówka 😘

Mnie trochę pobolewa podbrzusze, czasem z prawej strony mocniej ale daje radę. Tez masz poronienie są sobą, przykro mi 🙁 ja się strasznie stresuje wizyta w czwartek. Cycki mi zwiotczały, jakoś tak mnie to chyba najbardziej stresuje i boje się ze będzie powtórka z rozrywki. Dziękuje i dla Ciebie tez dużo zdrówka! 😘😘

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Tesla napisał:

Hejka dziewczyny, 

Chciałabym do was dołączyc. 05.05 byłam na USG (wyszło 8+3) i był maluszek 2 cm i serduszko 🙂 Termin z USG mam na 11.12. Denerwuje się bo to moja druga ciąża, pierwsza zakończyła się poronieniem w 6 tygodniu. 02.06 mam prenatalne. 

 

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę zdrówka 🙂

Hej, gratulacje! Jak się czujesz? 🙂 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Kropka napisał:

Hej, gratulacje! Jak się czujesz? 🙂 

Dziękuję 🙂 Teraz jest już lepiej, muli mnie zazwyczaj około południa. Ale w kwietniu to były mdłości na maxa 24h na dobę 😞

 

Poza tym wraca mi apetyt:) A jak tam u was z jedzeniem? Macie na coś konkretnego ochotę ? 

Kropka trzymam kciuki za czwartkową wizytę 🙂

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Gość Tesla napisał:

Dziękuję 🙂 Teraz jest już lepiej, muli mnie zazwyczaj około południa. Ale w kwietniu to były mdłości na maxa 24h na dobę 😞

 

Poza tym wraca mi apetyt:) A jak tam u was z jedzeniem? Macie na coś konkretnego ochotę ? 

Kropka trzymam kciuki za czwartkową wizytę 🙂

No to dobrze, że jest już lepiej 🙂 

Jak apetyt wraca to super. Zawsze to większy wybór jedzenia 🙂 ja to uwielbiam jajka, mięso i jabłka. Reszta mogłaby nie istnieć. O i frytki! Zdecydowanie na to mam najczęściej ochotę 🙂 a Ty? 

Dziękuję Tesla! Oby wszystko było w porządku 🙂 

Pracujesz czy jesteś na zwolnieniu? 🙂

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gość Kropka napisał:

No to dobrze, że jest już lepiej 🙂 

Jak apetyt wraca to super. Zawsze to większy wybór jedzenia 🙂 ja to uwielbiam jajka, mięso i jabłka. Reszta mogłaby nie istnieć. O i frytki! Zdecydowanie na to mam najczęściej ochotę 🙂 a Ty? 

Dziękuję Tesla! Oby wszystko było w porządku 🙂 

Pracujesz czy jesteś na zwolnieniu? 🙂

Zapach i smak truskawek mnie rozbraja, mogłabym je cały czas mieć obok🙂 wczesniej uwielbiałam wszystko co kwaśne a teraz bardziej na słodkie mam ochotę 🙂

Pracuje zdalnie już od połowy marca, także cały czas jestem w domu. Ale po prenatalnych jeśli wszystko będzie ok i covid nie nasili się to będę chciała wrócić do pracy 🙂 Mieszkam w Pomorskim i tutaj nie jest aż tak źle 🙂

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Kropka napisał:

Mnie trochę pobolewa podbrzusze, czasem z prawej strony mocniej ale daje radę. Tez masz poronienie są sobą, przykro mi 🙁 ja się strasznie stresuje wizyta w czwartek. Cycki mi zwiotczały, jakoś tak mnie to chyba najbardziej stresuje i boje się ze będzie powtórka z rozrywki. Dziękuje i dla Ciebie tez dużo zdrówka! 😘😘

Ja też się stresuje ale od tygodnia używam detektor tętna płodu i to mnie uspokaja jak słyszę bicie serduszka 🥰

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...