Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2020


Gość Ogvh

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Gość Ogvh napisał:

I jak tam mamusie? U mnie jak nic się nie działo tak od środy co tylko oczy otworzę to mam nudności, bez wymiotow, muszę tylko coś zjeść i już jest dobrze w miarę. 

Dajcie znać bo z tego co pamiętam to mjalyscie mieć w tym tygodniu badania 😊

Dzień dobry. Chętnie do Was dołączę. Planowany termin to początek grudnia. Jestem już po pierwszym USG. Na razie nudności, bóle brzucha i osłabienie to moje główne dolegliwości. Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Hiacynta napisał:

Dzień dobry. Chętnie do Was dołączę. Planowany termin to początek grudnia. Jestem już po pierwszym USG. Na razie nudności, bóle brzucha i osłabienie to moje główne dolegliwości. Pozdrawiam 🙂

To tak jak ja. Z miesiączki wychodzi 03.12 Ale z wielkości płodu 15-19.12. Jestem w 8-9tc. I dopiero teraz pojawił się zarodek, malusi jak na ten tc, bo ma 2mm. Jak pisałam, do tej środy nie miałam żadnych objawów, A od środy mam poranne nudności. Nie boli mnie nic.

Odnośnik do komentarza

Czekaj cierpliwie i nie stresuj sie. Ja po rozmowach z koleżankami słyszałam że zarodek może pojawić się później a też wszystko skończyło się dobrze:) 

Czasem są przesunięcia cyklu i wtedy standardowe wyliczenia nic nie daja. 

Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Gość Hiacynta napisał:

Czekaj cierpliwie i nie stresuj sie. Ja po rozmowach z koleżankami słyszałam że zarodek może pojawić się później a też wszystko skończyło się dobrze:) 

Czasem są przesunięcia cyklu i wtedy standardowe wyliczenia nic nie daja. 

Powodzenia:)

Hiacynta od 500lat 😉 mam regularne cykle. Tydzień po braku @ beta pokazała 2230 już wskazujący 5tc. W 6 tc był pusty pecherzyk. Boję się wady genetycznej dlatego że ja jestem przed 40ka.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wizytę w poniedziałek, na poprzedniej było według om 6+1 według USG 6+3 i zarodek 0.62 cm. Nie wymiotuje, trochę mnie muli ale tak delikatnie. I spać nie mogę. Jedyny objaw który faktycznie mocno dość daje o sobie znać, siku w nocy po pięć razy, potem nie mogę usunąć, usne to zaraz znowu siku. No i jeszcze córka ostatnio się budzi parę razy w nocy

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Gość Klaudyna napisał:

Ja mam wizytę w poniedziałek, na poprzedniej było według om 6+1 według USG 6+3 i zarodek 0.62 cm. Nie wymiotuje, trochę mnie muli ale tak delikatnie. I spać nie mogę. Jedyny objaw który faktycznie mocno dość daje o sobie znać, siku w nocy po pięć razy, potem nie mogę usunąć, usne to zaraz znowu siku. No i jeszcze córka ostatnio się budzi parę razy w nocy

Ooo to mulenie  jest najgorsze. Już bym wolała bleee zrobić niż chodzić taka cmiaca. Klaudyna to w którym tc.teraz jesteś?  

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny 😘 Jestem nowa 🙃 Wg moich obliczeń jestem w 4tc. Wczoraj mialam termin dostania miesiaczki i faktycznie od rana bardzo bolalo mnie bodbrzusze i zaczelam krwawic jak na okres.. Znalazlam w necie kilka artykulow, ze tak moze sie zdarzyc i niekoniecznie musi swiadczyc o najgorszym. Pierwsza wizyte mam w srode, ale chyba pojde w poniedzialek. Smutno mi troszke, bo juz sie przestawilam w glowie, ale staram sie jeszcze myslec pozytywnie. Zna ktoras z Was podobna historie?

Buziaki 😘

Odnośnik do komentarza

Ja pracuje w domu. Pozatym mam przy sobie jeszcze 7latka więc chcąc nie chcąc muszę być w domu. Ale po tej całej akcji będę chciala wrócić do pracy. Choć na miesiąc, dwa by wyszkolic człowieka na zastępstwo. 

Moja Pani dr by chciała bym już poszła na L4, ale ja nie widzę potrzeby.

Odnośnik do komentarza

Wpisz w Google badania prenatalne + miasto gdzie mieszkasz i zadzwoń sobie do jakiegoś lekarza który je wykonuje. Ja dzwoniłam i Pan 10 minut mi opowiadał jak to wygląda i już wszystko wiem. Nie musiałam się zapisywać a zapytałam wprost że nie wiem jak to wygląda i czy mogą mi o powiedzieć o tym 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Gość Ogvh napisał:

A dziewczyny w 12-13tc mam mieć badania prenatalne. Co to są za badania? Jestem przed 40 więc są one refundowane. Wiem że jest jakieś badanie za które będę musiała zapłacić ok 2,5tys. Co to jest za badanie?

To masz USG genetyczne z tym testem pappa, a za 2,5 tys to jest chyba test nifty ale to robisz jak chcesz przecież, nie musisz 

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja też będę mieć USG genetyczne i test Pappa, a z racji wieku refundowane. Te badania, które mają większą czułosc kosztują plus minus 2 tys. PLN. To test Harmony, Sanco albo Nifty pro. Najlepsze są 2 ostatnie. Niestety na to refundacji nie ma. Większość moich znajomych robiła sobie test Nifty pro. Można już go wykonywac od 10 tyg. Ja też mam zamiar go zrobić. Taki test również odpowie na pytanie jaka jest płeć dziecka. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 26/4/2020 o 12:17 PM, Gość Ogvh napisał:

 

Ja po wizycie. Termin mi liczą różnie, między 5 a 8 grudnia. Dzidzia ma 2 cm. Na razie tyle. N a18 maja mam USG genetyczne i zobaczymy co dalej, ja nie mam skończonych 29 lat więc jak to wyjdzie dobrze to raczej nie będę robić dodatkowych badań. Córce też powiemy dopiero po tych badaniach. ona od półtora roku marzy o rodzeństwie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Ogvh napisał:

Ja nie wiem jak to jest. Dziś weszlam w 9t0d. Jak byłam w 8t2d mój zarodek miał tylko 2mm. A termin wg ostatniej miesiączki mam mieć na 3.12

Może po prostu termin z miesiączki swoje a owulacja była w innym terminie. Ja wiem dokładnie kiedy zaszłam. To u mnie był w 5 tc zarodek 2 mm ale ja wiem że miałam owulację wcześniej niż być powinna. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Misia21 napisał:

No ja bym chciała dotrwać do 9 miesiąca.  Córkę urodziłam w 30+6 Tc przez cc. 

Ja wcześniej miałam wizytę w 6+4tc i bilo serduszko. Teraz będzie 8+3 tc. 

Jak często macie wizyty ? Chodzicie prywatnie czy na NFZ?

Misia A działo się coś że urodziłas w 31tc? Czy mała się już sama pchala. Ja mam już 2 synów. 11 i 7,5 roku i obydwu urodziłam w równo 37+0.

I chodzę do Pani gin na NFZ, jak chodziłam prywatnie,to nie robiło mi to różnicy, z tym że się placilo +za każde laboratoryjne badania których było sporo.

Teraz badania mam co 2 tyg. I byłam już 2razy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...