Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2020


Gość Ogvh

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Gość Ewela napisał:

Ja mma jutro pierwsza wizytę u lekarza, samopoczucie jak na razie w porządku, z moich obliczeń 6tc+4, pierwsza ciąża 🙂

Haha ja też mam jutro wizytę na 11. U mnie jest 8t1d. Troszkę się boję bo w 6t1d był widoczny tylko pecherzyk. Od ostatniej wizyty przez 2 dni miałam tylko poranne nudności. A potem wszystko ustalo. Przez parę dni bolał mnie prawy jajnik. Ale też ustal. Piersi też mnie nie bolą. Ogólnie nie czuje się jakbym była w ciazy. Dziwne...

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Ja 6+6, kolejne usg we czwartek. Na pierwszym, w zeszłym tygodniu widać było tylko pęcherzyk 😞 Lekarz stwierdził, że za wcześnie i kazał przyjść za tydzień, czekam jak na szpilkach 😐 Trzymam kciuki za Wasze wizyty ❤️

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość Guguła napisał:

Cześć dziewczyny! Ja 6+6, kolejne usg we czwartek. Na pierwszym, w zeszłym tygodniu widać było tylko pęcherzyk 😞 Lekarz stwierdził, że za wcześnie i kazał przyjść za tydzień, czekam jak na szpilkach 😐 Trzymam kciuki za Wasze wizyty ❤️

To tak samo jak ja...jutro mam wizytę. Troszkę się boję. Kieruje się doświadczeniem, we wcześniejszej ciąży 6t3d było widać już zarodek. A nudności i wszystkie dolegliwości ciążowe pojawiły się w 7tc

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Gość Ogvh napisał:

To tak samo jak ja...jutro mam wizytę. Troszkę się boję. Kieruje się doświadczeniem, we wcześniejszej ciąży 6t3d było widać już zarodek. A nudności i wszystkie dolegliwości ciążowe pojawiły się w 7tc

Jeśli chodzi o objawy, to bolą mnie bardzo piersi, mam ogromne wzdęcia i zasypiam na stojąco 😅 To moja pierwsza ciąża. Boję się wizyty, bo mimo że się nie staraliśmy, to zdążyłam już się zacząć cieszyć, mąż również ❤️ Nie chciałabym się zawieść, a już się oczywiście naczytałam o pustym jaju 😕

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gość Guguła napisał:

Aaaa u mnie tak w ogóle 3 pęcherzyki 😱 Ale jeden duży, dwa małe, więc lekarz stwierdził, że najpewniej ciąża pojedyncza. Bardzo jestem ciekawa, co tam się wydarzyło przez tydzień 🤔

Wow 3 pęcherzyki? Mówisz że w zeszłym tygodniu robiłaś usg...w 5t6d? Podczss mojego (6t1d) badania pani dr.powiedzoala ze macica nie jest ppwiekszona jak na  ciąże. Pecherzyk jest pusty bo może owulacje się przesunela. Co jest nie możliwe. Stosunek był w 12dc a potem w 22dc przy cyklach 28d. I doskonale wiem kiedy mam owulacje. Test ciążowy wyszedł pozytywny dzień po terminie nie doszlej @. Tydzień później zrobiłam betę z wynikiem 2230 wskazująca ewidentnie 5tc.

Pani dr.przepisala mi Luteine chyba na podtrzymanie, albo by ciałko żółte szybciej się pokazało. Zresztą jestem w grupie ryzyka bo mam 39lat

 

Odnośnik do komentarza

Usg miałam w 6+2, więc tak samo jak Ty i też pusty pęcherzyk, dodatkowo 2 mniejsze. Lekarz mnie uspokajał, że raczej będzie pojedyncza 😅 Cieszyłabym się bardzo, ale staram się miarkować radość, póki nic nie wiem na pewno. I też biorę luteinę, bo w 5 tygodniu na początku miałam 3 dniowe plamienie. 

Odnośnik do komentarza

Gugula jestem po wizycie. Pojawił się zarodek Ale jest mały jak na ten tydzień ciąży. Ma tylko 2mm w 8t2dc. Mam dalej Brac luteine i nie panikowac. Kolejna wizytę mam mieć 5.05 i od tego dnia będzie chciała mnie już wysłać na zwolnienie. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Ogvh napisał:

Gugula jestem po wizycie. Pojawił się zarodek Ale jest mały jak na ten tydzień ciąży. Ma tylko 2mm w 8t2dc. Mam dalej Brac luteine i nie panikowac. Kolejna wizytę mam mieć 5.05 i od tego dnia będzie chciała mnie już wysłać na zwolnienie. 

Kurczę, a może faktycznie to młodsza ciąża? W każdym razie mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku ❤️ Ciekawe, co u mnie jutro wyjdzie 😊 Też się nie nastawiam na hurra optymizm, co ma być to będzie. Mnie już prawdopodobnie jutro wyśle na zwolnienie, kazał mi siedzieć w ogóle do jutra w domu, ale L4 nie mógł wypisać , bo ciąża nie potwierdzona 😕 Na szczęście pracuję póki co zdalnie. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Nat677 napisał:

Hej to moja pierwsza ciąża,  7tc 😉 w piątek mam pierwszą wizytę u lekarza , bardzo się stresuje 🙈 A jeśli chodzi o dolegliwości to poranne mdłości nie dają spokoju.. Pozdrawiam 😊😊

Wiesz co, powiem Ci że od swojej Pani doktor na próbę dostałam takie gumy: PREGNA VOMI-dla kobiet odczuwakacych mdłości związane z ciążą. Są super. Naprawdę mi pomogły jak miałam takie 2 nudne dni.

Jak będziesz jutro po wizycie to zapytaj o nie. Bierzesz już kwas foliowy? I daj znać koniecznie co lekarz powiedział 😊

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Gość Ogvh napisał:

Wiesz co, powiem Ci że od swojej Pani doktor na próbę dostałam takie gumy: PREGNA VOMI-dla kobiet odczuwakacych mdłości związane z ciążą. Są super. Naprawdę mi pomogły jak miałam takie 2 nudne dni.

Jak będziesz jutro po wizycie to zapytaj o nie. Bierzesz już kwas foliowy? I daj znać koniecznie co lekarz powiedział 😊

Tylko to jest najgorsze że ja obecnie mieszkałam z chłopakiem w Norwegii i tutaj jestem umówiona na wizytę a  z tego co wiem to tutaj prowadzi ciąże lekarz rodzinny bądź położna , wizyt u ginekologa nie ma.. Więc to mnie martwi.. 😏 A znasz może inne sposoby na mdłości? Słyszałam że imbir jest dobry i tak się zastanawiam czy zacząć pić 🙂

Odnośnik do komentarza

Hmmm...powiem Ci że mi chyba nic nie pamagalo. W 1 ciąży miałam tylko mdłości/nudnisci do 14tc chyba, a w 2 wymiotowalam co rusz do końca ciąży, co zjadłam to bleee. Popytaj w aptece, moze maja takie gumy, w podobie polskich. 

Położna to dobry specjalista, robi więcej niż ginekolog. Nie wiem jak ciążę może prowadzić lekarz rodzinny...dziwne.

Odnośnik do komentarza
Gość Goscccccccccccc

Czesc dziewczyny jest nas juz wiecej grudniowych mam. Mamy taka mała komercyjna grupe na facebooku Grudnioweczki 2020 to jest grupa prywatna zeby do niej dołączyć musicie znalezdz na facebooku administratora Magda Jankowiak miejscowosc Czapury napisac do niej prywatna wiadomosc ze jestescie z forum parenting spodziewacie sie dziecka na grudzien i chcecie do naszej grupy dołączyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Gość QWE napisał:

Witam ja się wczoraj dowiedziałam poprzez test który dał wynik pozytywny, wizytę mam dopiero na 11 maja to bedzie wtedy 7 tydzień, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam 

Kochana gratuluję. Dla upewnienia się podejdź jutro do labo na betę A w poniedziałek czy w jakiś inny dzień na kolejną betę by się upewnić czy prawidłowo wzrasta i by l by określić plus minus tydzień ciąży 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Gość QWE
3 godziny temu, Gość Ogvh napisał:

Kochana gratuluję. Dla upewnienia się podejdź jutro do labo na betę A w poniedziałek czy w jakiś inny dzień na kolejną betę by się upewnić czy prawidłowo wzrasta i by l by określić plus minus tydzień ciąży 😊

Tylko u nas nie koniecznie chca robić jakie kolwiek badania ze względu na sytuację w Polsce. Z moich wyliczeń wychodzi ze to dopiero początek 5 tygodnia ale strasznie piersi mnie bolą od jakis 2 tygodni. 

Odnośnik do komentarza

I jak tam mamusie? U mnie jak nic się nie działo tak od środy co tylko oczy otworzę to mam nudności, bez wymiotow, muszę tylko coś zjeść i już jest dobrze w miarę. 

Dajcie znać bo z tego co pamiętam to mjalyscie mieć w tym tygodniu badania 😊

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...