Skocz do zawartości
Forum

Pieluchy wielorazowe


dyen88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy któraś z forumowiczek ma doświadczenie z tematem pieluch wielorazowych? Od dawna mocno się na to nastawiałam, przysiadłam ostatnio, żeby więcej o tym poczytać, bo powoli zaczynam kompletować wyprawkę i nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wygląda to trochę tak, że owszem, pieluchy nie przeciekają (w sensie, że na łóżeczko etc.), ale w środku otulacz jest mokry od moczu i taki otulacz należy wysuszyć i używać jeszcze raz? 😱Przyznam, że mocno mnie to zniechęciło, wydaje mi się to totalnie niehigieniczne, no i przede wszystkim mało estetyczne. Z kolei kupienie tylu otulaczy, żeby je prać za każdym razem wydaje się ogromnym wydatkiem (skoro dla noworodka przewiduje się ok. 12 zmian na dobę, potrzebowałabym ok. 18 kompletów, żeby to miało sens, a to już niestety całkiem spora kasa, dodatkowo pralka musiałaby chodzić codziennie). 

Czy któraś z was może pomóc rozwiać moje wątpliwości? 😊 

Odnośnik do komentarza

Systemów pieluchowania jest naprawdę sporo. To jest właśnie piękno pieluchowania, każdy znajdzie coś co pasuje i jemu i dziecku. Zaczynałam jak mała miała 4 miesiace, bo zwykle pampki okrutnie ją podrażniały. Najpierw używałam pulowych kieszonek. Wkład chlonacy siuski wkłada się do kieszonki, od strony pupy jest mikropolar, który sprawia że dziecko nie czuje wilgoci, od zewnętrznej warstwa nieprzemakalnego pulu.   Po zabrudzeniu lub zamoczeniu do prania dajemy zarówno wkład jak i kieszonkę. Na lato przeszłam na otulacze wełniane. Otulacze te wykonane są z mega delikatnej i milutkie wełny merino. Należy poddać je kuracji lanolinowac (moczymy kilka godzin w lanolinie rozpuszczonej w mydle), dzięki temu nie trzeba ich każdorazowo prac (chyba ze zostaną zabrudzone kupka). Lanolina sprawia że mocznik zostaje odparowany, otulacz po wysuszeniu nie śmierdzi siuskami. Pierze je się raz na dwa tygodnie. Pod otulacz wkładamy wkłady, zwykła tetrę lub pieluszko formowane. Co kto lubi. Koszt całej wyprawki to około 1000 zł, koszt pampersow czy innych jednorazówek na cały okres pieluchowania (średnio do 2,5 roku zycia) to około 5000 zł. Córeczka ma 1,5 roku i sama biegnie na nocniczek, dziecko odczuwa wilgoć wiec jest bardziej świadome, szybciej sie odpielochuwowuje. A propos higienicznosci zwykle jednorazówki polegają na tym że kilka godzin trzymasz pupę dziecka w chemicznej, potencjalnie rakotwórczej pulpie, która nie przepuszcza powietrza. Zastanawiałaś się dlaczego nikt, ale to nikt nie podaje składu jednorazówek? Jakby podali to żaden świadomy rodzic nie założyłby tego dziecku na tyłek. Wole wiec moje „niehigieniczne” wielorazowki. Wkłady wykonane są zazwyczaj z naturalnych surowców bawełny, bambusa itp. Przynajmniej wiem z czym ma kontakt skora dziecka. Jeśli chodzi o otulacze wełniane polecam firmy puppus, zufizo i AliMAnii. Są w necie lub na Facebooku. Ta ostatnia firma ma przepiękne dodatki do pieluszek, to tak odnośnie estetyczności. Pranie tez nie jest problemem. Przy dwójce i tak piorę codziennie, używam odkażaczy do otulaczy i wkładów, po uprzednim wypłukaniu wielorazowek piorę je wraz z odkażaczem z innymi rzeczami dzieci. Polecam. Teraz będzie tydzień pieluch wielorazowych, będą duże promocje. Warto przetestować. 

Odnośnik do komentarza

Są co do zasady dwa rozmiary nb (newborn) od dnia narodzin do średnio 5-6 kg i rozmiar os (one size), regulowany napami, od tych 6 kg do końca okresu pieluchowania. Ale tak serio, jeśli to jest Twoje pierwsze dziecko, darowałabym sobie newborna, tylko poczekała aż dziecko okrzepnie przez tez dwa trzy miesiace i ty także, i zaczela od OS. Jeśli chcesz mieć budżetowy stosik kup pare otulaczy i kieszonek z mili wraz z wkładami, są stosunkowo tanie i wypróbuj. Będziesz wiedziała czy pieluchy wielorazowe podobaJa  się Tobie i dziecku.

Odnośnik do komentarza

Ja się bardzo cieszę, że moja córka uznała za ważne ze względu na skórę dziecka i ekologię omijać pieluchy jednorazowe, choć sporadycznie w nagłych sytuacjach je stosuje. Bardzo podoba mi się, że coraz więcej młodych mam myśli podobnie i nawet same projektują korzystając ze swoich doświadczeń. Dla malucha z bardzo wrażliwą skórą znalazła pieluszki muślinowe. Znalazła u innej mamy projektantki w jej propozycjach na pościel muślinowa  Mulinek.  Bawełna muślinowa jest bardzo trwała i delikatniejsza od tetry, bardzo miękka, przepuszcza powietrze, reguluje temperaturę wewnątrz otulacza.   Bardzo podoba mi się, że coraz więcej młodych mam myśli podobnie i nawet same projektują korzystając ze swoich doświadczeń.

Odnośnik do komentarza

No proszę, widzę, że wciąż są dobrej jakości. My korzystaliśmy na początku z Huggies właśnie, bo tylko te pupa młodego tolerowała bez problemów 😉 Potem przeszliśmy na wielorazówki, ale backupowo wciąż mieliśmy Huggies pod ręką, na jakieś niespodziane sytuacje, bo takie jednak mogą się zdarzyć, zwłaszcza, jak się spędza cały dzień poza domem. A wielorazowe kupiliśmy 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...