Skocz do zawartości
Forum

Pomaganie dzieciom w nauce w domu z łóżka w czasie covid-19


Rekomendowane odpowiedzi

Czy teraz, gdy w czasach koronawirusa dzieci muszą uczyć się w domu to próbujecie czasami, po prostu dla swojej wygody uczyć maluszki, pomagać im w lekcjach z łózka? 🙂 Mam na myśli, że Wy, mamy, leżycie/siedzicie sobie bardzo wygodnie w łóżeczku oparte o piękne, wygodne, duże, mięciutkie podusie satynowe z falbankami na krawędziach, ładnie ubrane (satynowa lub jedwabna piżamka/suknia nocna z falbankami, koronkami, pasująca do pościeli lub biała jedwabna, satynowa lub szyfonowa bluzka z kołnierzykiem, tez falbankami, koronkami, zapinana na guziczki lub sukienka dzienna tez jedwabna lub satynowa z falbankami, koronkami - bluzka i sukienka dobrane do pościeli) a dzieci siedzą zwyczajnie przy stole? Jeśli tak to jak dzieciaczki reagują na te Wasze wygody, specjalne względy? Jak się przy Waszym łóżku zachowują, jak Was lezące, nie wstające, wystrojone traktują? I w jaki sposób wygląda ta Wasza nauka z łóżeczka? Co gdy dziecko chce/musi Wam coś pokazać w zeszycie/książce a Wy jesteście właśnie w łóżeczku? Opiszcie wszystko z nauką z łóżeczka związane 🙂 Pytam ze zwykłej ciekawości 😉 

Odnośnik do komentarza
W dniu 2/9/2020 o 10:40 PM, Gość karke napisał:

U nas bardzo pomogła ta książka https://www.empik.com/na-dzielenie-sposob-nowy-samo-wchodzi-ci-do-glowy-markowski-adrian,p1244747694,ksiazka-p są rymowanki, jest kolorowo i przede wszystkim przyjemnie dla dziecka. Dzielenie zdane na 5

Potwierdzam. Mama kolegi mojego syna ze szkoły polecała mi to do nauki. Podręczniki szkolne nie dały rady, a z tym wszystko wchodzi bez problemu 🙂 oszczędza to czas mnie i młodemu przy nauce.

Odnośnik do komentarza
W dniu 2/9/2020 o 10:40 PM, Gość karke napisał:

U nas bardzo pomogła ta książka https://www.empik.com/na-dzielenie-sposob-nowy-samo-wchodzi-ci-do-glowy-markowski-adrian,p1244747694,ksiazka-p są rymowanki, jest kolorowo i przede wszystkim przyjemnie dla dziecka. Dzielenie zdane na 5

u nas też to przerabialiśmy. Jest super generalnie 🙂 fajnie jakby była taka z ułamków albo z mnożenia. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20/9/2020 o 2:49 PM, Gość chetcham napisał:

u nas też to przerabialiśmy. Jest super generalnie 🙂 fajnie jakby była taka z ułamków albo z mnożenia. 

Jest też Na tabliczkę sposób :) Generalnie obie książki bardzo przydatne. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7/9/2020 o 12:07 AM, Gość Celeste napisał:

Dzięki karke, własnie szukam jakiś książek do nauki, bo nie wiadomo jak to będzie z tym nauczaniem podczas pandemii... A matematyka u nas słabiutka

Polecam jeszcze bloga https://www.matematykadladzieci.com/ dużo fajnych rad dla nauki matematyki. Dla różnego wieku. Jak kreatywne podejście, tak i wyjaśnienia zagadnień :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...