Skocz do zawartości
Forum

Czy córka ma dobrą wagę i wzrost?


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Dziubala napisał:

Naprawdę córka ma te wymiary w wieku 4 lat? Jakie miała wymiary przy porodzie?
Obecny wzrost jest niski, ale mieści się w siatce centylowej. A waga nie jest dobra, jest niepokojąca. Dziecko jest poniżej 3 centyla, co oznacza skrajną niedowagę.
Co mówi lekarz? Córka miała robione badania?

Córka w wieku 3 lat miała 92 cm wzrostu i ważyła 9 kg teraz ma 4 lata waży 10 kg i ma 99 cm wzrostu. Córka nie chce jeść. Trzeba ją zmuszać inaczej jest w stanie nie jeść nic przez cały dzień. Lekarz mówi że wzrost jest w normie a waga zbyt niska. Córka nie miła robionych żadnych badań. Gdy się urodziła miała 50 cm wzrostu i ważyła 2400kg. 

Odnośnik do komentarza
Gość Dziubala
3 minuty temu, Dziubala napisał:

Zmień lekarza. Badania powinna mieć już dawno zrobiona i wzięta pod opiekę przez specjalistów.

A co może być dziecku? Wiem że jest chuda ale z drugiej strony ona nie chce jeść. Po za tym nie widzę żeby jej coś dolegało. 

Odnośnik do komentarza

Tego jest tak dużo, że nawet nie wiem co ci napisać. Wiesz, jest też coś takiego jak geny i jak ty czy mąż byliście, jesteście drobniutcy, to córka mogła to odziedziczyć, ale powinna mieścić się w centylach, choćby tym najniższym (3). Jeśli jest z wagą poniżej 3 centyla, to jest to czerwone światło dla rodzica i lekarza, by sprawdzić co się dzieje. Dziecko może mieć pasożyty, może mieć jakieś choroby genetyczne, być może to  problemy trawienne albo inna choroba. Może to być reakcja organizmu i świadczyć np. o nietolerancji glutenu czy nawet celiakii. Dużo może być przyczyn. Po to robi się badania, by potwierdzić lub wykluczyć przyczyny medyczne.
Jeśli od tej strony będzie ok, to potem robi się badania psychologiczne, żeby sprawdzić dlaczego dziecko nie je. Czy jest niejadkiem, czy ma jadłowstręt, czy jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Gość Dziubala
10 minut temu, Dziubala napisał:

Tego jest tak dużo, że nawet nie wiem co ci napisać. Wiesz, jest też coś takiego jak geny i jak ty czy mąż byliście, jesteście drobniutcy, to córka mogła to odziedziczyć, ale powinna mieścić się w centylach, choćby tym najniższym (3). Jeśli jest z wagą poniżej 3 centyla, to jest to czerwone światło dla rodzica i lekarza, by sprawdzić co się dzieje. Dziecko może mieć pasożyty, może mieć jakieś choroby genetyczne, być może to  problemy trawienne albo inna choroba. Może to być reakcja organizmu i świadczyć np. o nietolerancji glutenu czy nawet celiakii. Dużo może być przyczyn. Po to robi się badania, by potwierdzić lub wykluczyć przyczyny medyczne.
Jeśli od tej strony będzie ok, to potem robi się badania psychologiczne, żeby sprawdzić dlaczego dziecko nie je. Czy jest niejadkiem, czy ma jadłowstręt, czy jeszcze coś innego.

Dziękuję za odpowiedź. Pójdę zrobić dziecku badania mam nadzieję że to jest tylko jej uroda. Rozumiem wszystko tylko zastanawia mnie jak 4 latka może mieć jadłowstręt psychiczny.  Po za tym wzrost jest na 10 centylu czyli chyba mieści się w normie tylko waga jest niższa niż 3 centyl. Ja i mąż nie jesteśmy zbyt wysocy sama mam 160 cm wzrostu i ważę 48 kg a mąż 173 cm wzrostu i też jest szczupły. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Dziubala napisał:

Wzrost jest ok, po prostu córka na razie jest niższa niż rówieśnicy, nie ma w tym nic niepokojącego. Ale waga jest za niska. Sama napisałaś, że nie chce jeść, że trzeba jedzenie wmuszać. To normalne nie jest. I trzeba znaleźć przyczyny.

Powodzenia!

Tak napisałam że dziecko nie chce jeść.  Wcześniej jadła raczej normalne ten problem z jedzeniem zaczął się gdy miała 3 lata.  Dziwię się tylko że tak małe dziecko mogło by mieć anoreksję przecież ona prawdopodobnie nawet nie rozumie co to znaczy że ktoś się odchudza. No ale nic pójdę zrobić te badania i mam nadzieję że wszystko będzie w porządku.  Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...