Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Co się u mnie sprawdziło w kuchni, ale i w całym mieszkaniu: 

Odkurzacz centralny, wyjmowane bateria w zlewie w kuchni- super sprawa, teraz nie wyobrażam sobie bez, szafki w kuchni z delikatnym paternem- nie gładkie, włączniki do światła na wysokości dziecięcych raczek, toaleta- deska klozetowa podwójna- dorosła i dziecka, a do tego wszystkiego zdejmowana w całości, aby można było wszystko doczyścić bez problemu, ogrzewanie podłogowe, garderoba- uwielbiam, szafki wiszące, tak aby bez problemu można było odkurzyć pod, ze sprzętów- suszarka bębnowa, ekspres- na który mamy specjalnie zaprojektowana otwarta szafę w kuchni, rolety zewnętrzne elektryczne, kosze na śmieci nie pod zlewem w kuchni ale obok, pod blatem- tak, żebym jak kroje cos, mogła obierki zsuwać od razi do kosza, wysuwana szafka na buty ukryta pod schodami, powiększona płyta indukcyjna (więcej garnków na niej się mieści), otwory w kuchni tzw. szufelki (połączone z odkurzaczem centralnym) gdzie najwiecej się zbiera okruszkow, zamiatam tylko pod ta dziurę, a ona wsysa 😉

Poza tym pojemniczki na przechowywanie jedzenia  [reklama usunięta]

Od kiedy kupilam sobie cały komplet, wszystko mam lepiej zorganizowane. 

8e85d4bdcfdc5169cbb5f7fdd12fb2fd377b0b34

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie zamontować w oknie kuchennym plisy okienne [reklama usunięta]. One w kuchni sprawdzają się idealnie 🙂 nie dość, że na stronie producenta to masz mnóstwo kolorów i tkanin do wyboru, to jeszcze ją bardzo łatwe w montażu i obsłudze.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Urządzalam nowa kuchnie ròwno rok temu. Poprzednia moja kuchnia tez byla bardzo fajna, bardzo duza I przestronna ale wszystko bylo poustawiane bez sensu tak ze biagalam z kąta w kąt . Tutaj juz wiedziałam co chce a czego nie chce, co działalo poprzednio a co musze zmienic. Zmieniałam rozstawienie I project chyba z 8 razy zeby wszystko klikało starannie wszystko dobierajac. 

[reklama usunięta]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

hmmm to wszystko zależy od wizji jaką się ma na kuchnie, osobiście korzystałam z usług stolarzy, to co wymyśliłam zrobili, dodatkowo zabudowe pod sam sufit a mam wysokie mieszkanie i zależało mi na tym by nie zostawiać wolnej przestrzeni. Mam meble z płyty meblowej laminowanej [reklama usunięta].

4022_1.jpg

 Ze stolarzami bywa różnie, mój był bardzo kompetentny więc nie było żadnej fuszerki czy dowożenia w późniejszym terminie uchwytu etc. - poprzedni był tym typem  w ikei znajomi chwalą bo mają modułowy system, zawsze możłiwość wymiany jakiś części czy np frontów 😉 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli marzysz o nowej kuchni, możesz zacząć od wybrania stylu, w jakim chcesz go urządzić. Możesz wybrać tradycyjny styl, nowoczesny lub też połączyć oba. Następnie dobierz odpowiednie meble - do rozmieszczenia blatów, szafek i wszystkich akcesoriów. Wybierz materiały, które odpowiadają Twojemu stylu - od drewna, po laminaty i kamień. Pomyśl też o wyposażeniu kuchni w sprzęt AGD - zmywarkę, piekarnik, płytę grzewczą i lodówkę. Jeśli chcesz, możesz także wybrać akcesoria, takie jak światła, wykończenia ścian i okładziny podłogowe. Na koniec pozostaje tylko umeblowanie kuchni i ozdobienie jej Twoimi ulubionymi przedmiotami.

Odnośnik do komentarza

Kilka osób pytało się tutaj o zlewozmywak podwieszany. Można zrobić blat z płyty ale do wymiany będzie po roku. Do podwieszanych blatów dedykowane są blaty kamienne najlepiej kwarcytowe bo nie trzeba ich impregnować, nie chłoną tłuszczu i koloru jak naturalny kamień .

[reklama usunięta]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jest kilka rzeczy o których dowiedziałam się z norweskiego forum po budowie właśnej - odkurzacz w cokole ( nie wiem jak to inaczej nazwać ale masz w cokole „kratkę” zamiatasz pod kratkę naciskasz guzik i wciąga ) albo szuflady w cokole, głębszy blat niż standard, suszarka w szafce ( jepp jak za PRL, pomimo zmywarki zawsze jest coś co recznie się myje - nic nie stoi na wierzchu) i wyciągamy blat z szafki 😉

Jeśli szukasz bloga o wystroju polecam stronę https://www.3dhomedecor.pl/ Jest tutaj sporo wartościowych inspiracji na wnętrze. 

Odnośnik do komentarza

bardzo ważnym elementem kuchni jest zlewozmywak, bo to w nim wykonuje się większość prac w kuchni i bardzo ważne jest by był wygodny i odpowiedni, dlatego wybierając zlewozmywak do kuchni  [reklama usunięta] wybierałam bardzo starannie i bardzo dobrze, że znaleźli się tacy, którzy doradzili na co dokładnie zwrócić uwagę, skonsultować się ze specjalistą, który doradzi i nie zastanawiać się zbyt długo!

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...