Skocz do zawartości
Forum

Jak przestawić dziecko z piersi na butelke


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córcia ma 8 tyg i jest karmiona piersią. Od połowy maja wracam do pracy i muszę przestawić ja na butle. Gdzieś wyczytałam ze najlepiej aby na początku odciągać mleko a potem stopniowo dodawać formuły. Problem w tym ze ona nie chce ciągnąć z butli nawet jak jest bardzo głodna. Próbowałam również kilku rodzajów butelek ale za każdym razem zachowuje się jak bym jej wrzątek dawała. Co robię źle? Zaczynam tracić nadzieje ze kiedykolwiek się to uda 

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia R.

Hej. No ja też przez to przechodziłam i przechodzę jeszcze trochę w sumie. Ale powiedz czy ona nie chce w ogóle ssać? Czy zasysa ale zaraz płacze? My aż mężem też sie poddawalismy jak zaczynała płakać podczas podawania. Ale raz mąż się zawzial i ja po prostu trochę przetrzymal. Tzn była już głodna,  podawał butlę- płacz paniczny. Wtedy zabierał butlę,  uspokajal i znowu... Chyba z 8 razy tak zrobił i w końcu pociągnęła 😁 Ale kosztowało nas to dużo nerwów..  Ja musiałam być w innym pokoju , mąż się zamknąl z Małą w sypialni- bo ja bym tego nie zniosła. A próbowałam wcześniej między karmieniami,  kiedy jest spokojna,  żeby sobie na spokojnie pociumkala Ale niestety... nie chciała. No.ale teraz znowu niestety coś nam tam marudzi... ehhh.  To chyba musi być trudne. Ale radzę żeby zawsze ktoś inny karmil niż Ty bo ona czuje Twój zapach, widzi Cię i wtedy może nie chcieć skoro takie pyszności w zasięgu wzroku 😁 no i duuuzzzo cierpliwości. Jest mała jeszcze więc zakuma moim zdaniem..Ja używam aventa naturals,  próbowałam medele calma Ale tej butli to w ogóle nie wiedziała jak ssać- nawet nie miała.odruchu...🙈 no to życzę powodzenia i wytrwałości- jak trzeba to trzeba przestawić. Aha, no i też bym zaczęła od Twojego pokarmu- nie od razu od mleka modyfikowanego.  No i jak się uda to wyrabiać nawyk i.codziennie chociaż raz dac butlę. Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...